×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
امام جمعه شهر قم: قوای سه گانه برای حل مشکلات جامعه بیشتر از گذشته در میدان باشند

به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهر قم، ، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار برگزار شد، گفت: اعمال و رفتارهای باطنی و ذاتی آدم علت می‌شود که شخصیت آدم ساخته ‌و نتیجه های آن در دنیا ظاهر می‌شود.

وی اضافه کرد: آدم در گرو اعمال خود هست و گاهی در اعمال دیگران نیز شریک می‌شود، سوال پیش می‌آید که چه طور در اعمال خوب و بد دیگران شریک می‌شویم که سبب آن این هست دلایل صادر کردن عمل گردیدیم.

امام جمعه شهر قم با اشاره به حدیثی از اهل بیت (ع) تصریح نمود: هنگامی که آدم امر به سرشناس و نهی از منکر می‌کند در آن شریک هست علاوه بر این در راستای راهنمایی و مشاوره و هدایت دیگران شریک می‌شود.

استاد حوزه علمیه بااشاره به فرازی از خطبه ۱۹۶ نهج البلاغه گفته بود: امیرالمؤمنین (ع) آدم را به تقوا سفارش کرده هست، دنیا محل عبور و رفتن هست و محل ماندن نیست و منزلگاهی هست که باید از آن عبور کنیم و جای ناکامی‌ها‌ست.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه ورزش همه گیر اصل مهمی هست که باید در کنار ورزش قهرمانی و حرفه‌ای مورد توجه باشد، گفته بود: ورزشکارانی که ارزش‌های الهی را در راستای ورزش رعایت می‌کنند باید مورد توجه باشند و علاوه بر این ارزش‌های معنوی و الهی باید در راستای ورزش مورد توجه باشد.

ریاست جامعه المصطفی گفت: در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم که هجمه‌های شدید اقتصادی و منفعلانه‌ای ایجاد شده هست و نباید علت گردد از راه خود دور شویم، باید از ابهت ملی و اسلامی صیانت کرده و به نیروی داخلی خود تکیه کنیم و به اروپا و آمریکا امید نداشته باشیم.

آیت الله اعرافی افزود: نباید در برنامه‌ریزی‌ها و طراحی‌های خود به دیگر کشورها نگاهی نداشته باشیم، مجلس شورای اسلامی و قوای سه گانه و نهادهای کشور و ملت باید در پرتو راهنمایی‌هایی که مقام معظم رهبری تاکید دارند حرکت کرده و این مبحث را بدانیم که پایداری بر ارزش‌های اسلامی ما را برنده می‌کند.

امام جمعه شهر قم تصریح نمود: در سختی‌ها و مشکلات اقتصادی و مقابله با حقوق‌های نابجا و ظلم ها همه باید مشارکت کرده و قوای سه گانه باید بیشتر از گذشته در میدان باشند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به ضرورت توجه مسئولین به منویات مقام معظم رهبری و علما گفته بود: مراجع تقلید در مورد زندگی مردم و مشکلات کشور موضع های بسیار واضح و روشنی داشتند که باید مورد توجه باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه باید راه را برای حضور زیادتر مردم در اربعین باز کرد، عنوان نمود: حماسه اربعین بسیار با اهمیت هست و باید به آن اوج ببخشیم، اربعین حماسه‌ای معنوی و بی‌نظیر در جهان هست که توسط مردم هدایت می‌شود و این حماسه از ایمان برخواسته هست.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی