×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
امنیت و ثبات کشور نتیجه انقلابی بودن است/اصلاح طلبان دیروز لیبرال امروز شدند

حسن عباسی گفت: اصلاح طلبان و اعتدال گرایان گذشته اکنون به صراحت می‌گویند که لیبرال هستند و راه توسعه را در پیروی از لیبرالیسم می‌بینند.

به گزارش شهرکریمه ، حسن عباسی پیش از ظهر امروز در جلسه سخنرانی در مرکز تخصصی نماز با اشاره به انسان تراز انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی از وزارت آموزش و پرورش خواستند که انسان تراز را معرفی کنند، انسان تراز البته آن کسی نیست که در المپیادهای علمی شرکت کند و مدال بگیرد، انسان تراز موردنظر کسی است که درک حضور داشته باشد و در محضر خدا معصیت نکند.

وی ادامه داد: وظیفه سپاه حفظ انقلاب اسلامی است، مرحوم آیت‌الله طاهری خرم آبادی در سال 61 گفته بود که پاسداری از اسلام، حفظ حدود الهی است، البته حفظ مبانی اسلام، بر عهده حوزه علمیه است، به عنوان مثال پلیس قانون گذار نیست و به عنوان ضابط قضایی فعالیت می‌کند، انقلاب یک حدودی را در جامعه پیاده کرده که نباید این حدود درنوردیده شود.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال افزود: وزارت علوم یک زیرلایه تمدن سازی است و 4 میلیون و 600 هزار دانشجو در کشورمان در حال تحصیل هستند. دو سال پیش یکی از مقام‌های دولتی به نحوه اسلامی کردن علوم انسانی اعتراض کرده بود، اما رهبر معظم انقلاب فرمودند که مبانی علوم انسانی غربی، مبانی غیرالهی و غیرتوحیدی است.

عباسی با اشاره به تدریس علوم انسانی غربی در دانشگاه‌های کشور اظهار کرد: اکنون اساتید علوم انسانی، علومی را در دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند‌ که مبانی آن غیرالهی است، همچنین اینکه متدولوژی را از یک علم دیگر بگیریم و به سراغ مبانی اسلامی برویم، التقاط است و امام خمینی(ره) در خصوص التقاطی فکرکردن هشدار داده بودند.

وی ادامه داد: در دانشگاه‌های کشورمان نگاه تثلیثی به دانشجویان تزریق می‌شود چرا که مبانی علوم انسانی غربی، مبانی تثلیثی است. برخی در ظاهر موحد هستند، اما در ذهنشان بسیاری از مباحث شرک آلود همچون تثلیث به خاطر علوم انسانی غربی شکل گرفته است.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال افزود: در زندگی با دوتایی هایی مواجه هستیم که یکی حق و دیگری باطل است، وقتی حق و باطل وجود دارد، باید باطل را بزنیم، بین دو تایی حق و باطل حد وسط وجود ندارد و باید باطل زده شود.

عباسی با اشاره به راه اقامه نماز در جامعه اظهار کرد: وقتی معرفت توحیدی شد، نماز معنا پیدا می‌کند و آن معرفت، حلاوت بخش نماز است. مبانی علوم غیرعلوم انسانی هم در غرب، غیرتوحیدی است، کودکی که مدام انیمیشن‌های غربی ببیند، ذهنش دیگر توحیدی نخواهد شد و دلیل دین گریزی برخی از جوانان این است که ذهن آن‌ها غیرتوحیدی است.

وی ادامه داد: در مباحث تمدن سازی در تفکر استراتژیک ، کارهای فردی را جوهر تمدن سازی می‌کنیم و بحث‌های فردی را به مباحث تمدن سازی ارتقا می‌دهیم، اکنون در مرحله نوزایی تفکر دینی قرار داریم که این تفکر را از سطح فردی به سطح تمدن سازی منتقل کنیم.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال افزود: نماز را یک مقوله فردی می‌دانیم، اما همین مقوله دیگر فردی نیست و می‌تواند عاملی برای رسیدن به تمدن اسلامی باشد، همین چیزی که انسان را می‌سازد، تمدن را خواهد ساخت و انسان خودش یک تمدن کوچک است.

عباسی با اشاره به راه رسیدن به تمدن اسلامی اظهار کرد: در بحث تمدن سازی اسلامی، باید سازوکارهای فردی را برای رسیدن به این تمدن ایجاد کنیم و تهاجم فرهنگی این است که بحث فردگرایی در جامعه رواج پیدا کند، درمان این مساله استفاده از کتاب سر الصلاة امام خمینی(ره) است.

وی ادامه داد: باید ادبیات عرفانی امام راحل را به ادبیات تمدن ساز تبدیل کنیم، چنین ادبیاتی می‌تواند تمدن ساز باشد، همچنین علوم انسانی موجود در جامعه تثلیثی و غیرتوحیدی است و باید جامعه را به سوی معرفت توحیدی سوق بدهیم تا نماز مردم در آن جامعه اثر اجتماعی داشته باشد.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال افزود: مراکز تخصصی دینی در عین حال که تجربه معرفتی در حوزه فردی به دست می‌آورند‌، باید نیم نگاهی هم به مباحث تمدن ساز داشته باشند.

عباسی با اشاره به تاریخچه اندیشه تثلیثی اظهار کرد: این اندیشه در زمان فراعنه شکل گرفت و اساس معرفت یونان را معرفت تثلیثی شکل داد، این تفکر از یونان وارد امپراطوری روم شد و در زمان حضرت مسیح، اوج تفکر تثلیثی در این امپراطوری بود و اساس مسیحیت تحریف شده را تفکر تثلیثی شکل می‌دهد.

وی ادامه داد: فلسفه یونان از یک ریشه شرکت آلود گرفته شده است و تثلیث بر تاروپود انسان غربی دمیده شده است، البته نباید به تثلیث مسیحیت منحصر شویم و حتی اندیشمندانی غربی که به مسیحیت اعتقاد ندارند، به گونه ای از تثلیث باور دارند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال افزود: باید مباحث تمدن سازی را آنقدر بیان کنیم که به گفتمان تبدیل شود، البته گفتمان سازی بازه زمانی دارد، اگر خانواده‌های کشورمان بدانند که دیدن انیمیشن‌ها توسط کودکان، به توحید آن‌ها لطمه می‌زند، مراقب خواهند بود. با بالابردن سواد رسانه ای مردم می‌توانیم آن‌ها را در برابر اندیشه تثلیثی واکسینه کنیم.

عباسی با اشاره به نظام حکومتی مطلوب ائمه معصومین(ع) اظهار کرد: نظام حکومتی مطلوب امام صادق(ع) و امام خمینی(ره)، نظام اندام واره است و در این نظام 12 قوه وجود دارد و نظام ولایت فقیه به دیکتاتوری نمی‌انجامد.

وی ادامه داد: در نظام اندام واره، ولی فقیه ساقه مغز است، مبانی تئوری این نظام تبیین شده است و باید به سراغ تولید علم در این زمینه برویم.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال افزود: اکنون دیگر اصلاح طلب و اصولگرا در کشور نداریم، اصلاح طلبان و اعتدال گرایان گذشته اکنون به صراحت می‌گویند که لیبرال هستند و راه توسعه را در پیروی از لیبرالیسم می‌بینند، عده ای هم خود را اصولگرا می‌نامند، اما در واقع از لحاظ فکری به لیبرال‌ها نزدیک هستند.

عباسی با اشاره به صحنه سیاسی امروز ایران گفت: اکنون با از بین رفتن تفکرات اصلاح طلبانه و اصولگرایانه در کشور، دو جریان لیبرال و انقلابی در صحنه سیاسی ایران حضور دارند، رهبر معظم انقلاب فرمودند هر کجا که انقلابی عمل کردیم، موفق شدیم و امنیت و ثبات سیاسی کنونی کشورمان دستاورد انقلابی بودن است.

وی با بیان اینکه باید برای تمدن سازی گفتمان سازی کنیم، ادامه داد: در عرصه کنونی مردم فرصت خواندن کتاب را ندارند و باید به صورت ساندویچی مفاهیم را به مردم منتقل کنیم و انگاره‌ها به سرعت به گفتمان تبدیل شوند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال در پایان خاطرنشان کرد: در انیمیشن‌ها و فیلم‌های غربی‌های ایمان به ملائکه، ایمان به انبیاء و ایمان به غیب مورد هدف قرار گرفته است و برای مقابله با این مساله باید یک کار عمیق را در این زمینه انجام دهیم.

true
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی