×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
انجام بیش از ۱۲ هزار آزمون بر روی آب قم

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان از انجام بیش از ۱۲ هزار آزمون فیزیکی، شیمایی، میکربی و… در سال به منظور اطمینان از سلامت و بهداشت آب قم خبر داد.

به گزارش شهرکریمه به نقل از شرکت آب و فاضلاب استان قم، علی جان صادق پور با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های آبفای قم در راستای کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب گفت: به طور مستمر شبکه‌های آب شهری، آب شیرین، منابع، مخازن، خطوط انتقال، تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب و شهرهای تابعه مورد پایش قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه روزانه آزمون‌های فیزیکی، شیمایی، میکربی، بیولوژی و کلر سنجی به منظور اطمینان از سلامت آب انجام می‌شود، اظهار داشت: در مجموع در این آزمون‌ها به صورت روزانه ۳۳ نمونه‌برداری از آب انجام شده و ۳۱۸ آیتم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه در طول سال نظارت بر شستشوی شبکه، مخازن، کلر شویی و شوک‌های کیفی تصفیه‌خانه طبق برنامه انجام می‌شود، ابراز داشت: در همین راستا سالانه شستشوی ۱۰۰ کیلومتر خطوط انتقال، ۱۱۰۰ کیلومتر شبکه آب‌رسانی و ۸۰ هزار  مترمکعب مخزن در دستور کار قرار دارد.

وی ارائه خدمات آموزشی و مشاوره­ای و آزمایشگاهی به دانش‌پژوهان در غالب تفاهم‌نامه با دانشگاه­ها بدون اخذ هزینه، همکاری در انجام پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری در آزمایشگاه­ مرجع را از جمله فعالیت‌های شرکت آب و فاضلاب قم برشمرد.

صادق پور از انجام سنجش لحظه­‌ای آنلاین کیفی، بررسی و شناسایی باکتری­های شاخص با دستگاه PCR و نظارت بر تأمین مواد گندزدا حدود ۲۵۰ تن و مواد منعقد کننده حدود ۱۸۰ تن و تست سیلندرهای یک تنی گاز کلر خبر داد و ابراز داشت: پایش آب فضای سبز سطح شهر در راستای جداسازی شبکه آب فضای سبز از شبکه شهری و بروز رسانی نقشه کیفی GIS برای منابع زیرزمینی شهر قم از دیگر اقدامات آبفای قم در راستای کنترل کیفیت و بهداشت آب قم است.

وی در پایان با بیان اینکه آزمایشگاه کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب قم دارای گواهی‌نامه‌های Iso OHSAS، کفایت تخصصی انجام آزمون میکربی و شیمایی و معتمد محیط‌زیست است، ابراز داشت: ارزیابی‌های اولیه نیز به منظور اخذ گواهینامه نامه ۱۷۰۲۵ به عنوان آزمایشگاه مرجع انجام شده است.

true
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی