رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸
 • الأحد ۹ ذو الحجة ۱۴۴۰
 • 2019 Sunday 11 August
  • یکشنبه 27 ژانویه 2019 - 14:07
  • کد خبر : 13340
  • فناوری
  • چاپ خبر : اپلیکیشن‌های مسنجر، اینستاگرام و واتساپ باهم ادغام می‌شوند
  ادغام واتساپ

  این پروژه فعلاً در مراحل اولیه است ولی هزاران متخصص مشغول به کار هستند تا در سال جاری، سه نرم‌افزار واتساپ، مسنجر و اینستاگرام را از پایه و اساس تغییر دهند.

  امروزه بسیاری از افراد از چندین نرم‌افزار پیام‌رسانی، به‌صورت هم‌زمان استفاده می‌کنند ولی با این‌حال ممکن است که شما فقط در بعضی از نرم‌افزارها فعال باشید و فقط از آن‌ها استفاده کنید؛ به‌عنوان مثال اپلیکیشن  مسنجر در ایالات‌متحده بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ درحالی‌که واتساپ، بیشتر در اروپا و هند و اینستاگرام، در سراسر جهان محبوب است. طبق گزارشی در مجله نیویورک‌تایمز، مدیرعامل فیس‌بوک، مارک زاکربرگ، قصد دارد سرویس‌های پیام‌رسانی را باهم ادغام کرده و آن‌ها را یکی سازد.

  ارسال پیام از طریق واتساپ به مسنجر

  این پروژه فعلاً در مراحل اولیه است ولی هزاران متخصص مشغول به کار هستند تا در سال جاری، سه نرم‌افزار واتساپ، مسنجر و اینستاگرام را از پایه و اساس تغییر دهند. پس از تکمیل این پروژه، پلتفرم‌های نامبرده شده همچنان به‌صورت مستقل کار خواهند کرد؛ بااین‌وجود یک زیرساخت عمومی مشترک خواهند داشت.

  اگر چنین قابلیتی ایجاد شود، بسیار کاربردی و مؤثر خواهد بود. تصور کنید مخاطب موردنظرتان فقط از اپلیکیشن مسنجر استفاده کند ولی شما به‌راحتی بتوانید پیام خود را از طریق واتساپ به او بفرستید یا برعکس. در نظر داشته باشید که این ویژگی با قسمت دایرکت اینستاگرام هم سازگار است و به‌راحتی قادر خواهید بود پیامی را از واتساپ یا مسنجر، به دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا برعکس.

  به دلیل مشکلات اخیری که در حفظ حریم خصوصی فیس‌بوک به وجود آمده بود، زاکربرگ دستور داد تا در یکپارچه‌سازی زیرساخت این سه برنامه، رمزگذاری به‌صورت کامل و دقیق انجام شود. بدین‌وسیله، غول رسانه‌های اجتماعی دیگر قادر نخواهد بود که از داده‌های کاربران، درصدد منافع شخصی استفاده کند؛ با این حال انتظار می‌رود برای تبلیغات هدفمند از هر سه سیستم ‌عامل استفاده شود.

  احتمالاً زیرساخت بین اینستاگرام و فیس‌بوک به‌طور محکمی با یکدیگر هماهنگ خواهد شد و اگر چنین شود کاربران به‌راحتی می‌توانند استوری و پست‌های خود را از طریق هریک از برنامه‌ها به اشتراک بگذارند.

  در حال حاضر واتساپ برای ثبت‌نام، به یک شماره تلفن و اینستاگرام و مسنجر به یک آدرس ایمیل و اطلاعات هویتی نیاز دارند. نکته قابل‌توجه دیگر، درباره قابلیت story است. هم‌اکنون هر سه اپلیکیشن، به‌صورت جداگانه از ویژگی استوری گذاشتن برخوردار هستند و این پروژه در راستای هدف خود، باید استوری‌های این سه نرم‌افزار را باهم ادغام کند. متأسفانه اگر چنین عملی صورت گیرد، شاهد افت شدید عملکرد اینستاگرام خواهیم بود؛ به همین دلیل به نظر می‌رسد آن ویژگی به‌طور کامل از واتساپ و مسنجر حذف شود و یا در حالت فعلی خود باقی بماند.

  کی شاهد چنین تحولی خواهیم بود؟ امسال؟ سال بعد یا سال 2021؟

  براساس گزارشی که امروز دریافت شد، این تصمیم باعث ایجاد تعارضات داخلی در فیس‌بوک شده است. گویا ده‌ها تن از کارکنان واتساپ، در ماه‌های اخیر، در جلساتی که با زاکربرگ انجام‌ شده بود، با وی برخورد شدیدی داشته‌اند.

  در حال حاضر، فیس‌بوک قصد دارد این طرح را تا پایان سال جاری یا حداکثر اوایل سال 2020، به پایان برساند. در بیانیه‌ای این امر تایید شده است که بحث و گفتگوهای متعددی، در حیطه این طرح وجود دارد که تمام جزئیات این بحث‌ها شناسایی و به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

  به نظر می‌رسد که زاکربرگ، در حال حاضر هیچ برنامه مشخصی برای کسب درآمد ندارد ولی این طرح، با یکپارچه‌سازی و بهبود استفاده از داده‌ها، به‌زودی به نوع جدیدی از منبع درآمد تبدیل خواهد شد.

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.