×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
ایجاد کرسی درس خارج فقه برای اساتید و طلاب سطوح عالی آذربایجان شرقی

– خبر ها استانها –

به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، ، به نقل از ارتباطات عمومی حوزه علمیه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام احمد مطهری‌اصل، با اشاره به این‌که در طول سال‌های گذشته و با پیگیری ریاست شورای عالی حوزه علمیه استان شاهد افزایش ظرفیت آموزشی مدرسه ها علمیه استان بوده‌ایم، گفت: برنامه‌ای مدون برای اداره مدرسه ها علمیه تدوین و نگارش شده شده هست.

وی با بیان این‌که ۱۸ مدرسه علمیه برادرهای در سطح استان فعالیت دارد، اضافه کرد: دو مرکز تخصصی حوزه علمیه نیز در شهرهای تبریز و بناب فعالیت دارد، ضمن این‌که نمایندگی مرکز جامعه المصطفی العالمیه نیز با پذیرش طلاب بیگانه در تبریز فعال هست.

مدیر حوزه علمیه آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که ۶ مدرسه علمیه استان بعد از سال ۱۳۹۰ در استان آذربایجان‌شرقی تأسیس شده هست، تصریح نمود: در سال ۱۳۹۰ تعداد اساتید حوزه علمیه استان از ۶۰ نفر به بیشتر از ۱۵۰ استاد در سال تحصیلی جاری افزایش یافته هست.

سمینار طلاب حوزه‌های علمیه کرمان در پشتیبانی از مردم مظلوم یمن به روایت تصویر‌مدیر جدید حوزه علمیه برادرهای استان سمنان منصوب گردیدقم| حوزه علمیه در زمینه عقلانی‌سازی علوم انسانی گام برداردقم| تدوین ۱۰۰۰ پایان‌نامه مهارتی در دستور کار حوزه علمیه قرار گرفته هست

مدیر حوزه علمیه آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که در روش‌ تعلیم سنتی با مشکلاتی از قبیل عدم تعادل میزان تعلیم با ظرفیت کتاب‌ها وجود داشت، گفت: با تدوین و تصویب ساعات درسی، اساتید موظف به تعلیم میزان معینی گردیدند که باعث رفع شدن کاستی‌های موجود در این زمینه گردید.

وی در انتهاء با بیان این‌که ۸۰ درصد اساتید بومی مدرسه ها علمیه هر شهر، بومی همان منطقه هستند،تصریح کرد: کرسی درس خارج فقه و اصول نیز به طور رسمی در تبریز به طور حضوری و غیر حضوری برای اساتید و طلاب سطوح عالی فراهم شده هست.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی