×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
برخی از آقایان بالای منبر طوری صحبت می‌کنند که گویا اصلاً جهنمی وجود ندارد و این موجب برداشت نادرست نسل جوان می‌شود

آیت الله حسینی بوشهری ضمن انتقاد و گلایه از برخی روحانیون که بالای منابر حرف‌های نادرست و نسنجیده‌ای بر زبان می‌آورند، گفت: برخی از آقایان بالای منبر طوری صحبت می‌کنند که گویا اصلاً جهنمی وجود ندارد و این موجب برداشت نادرست نسل جوان می‌شود و حال آن که آیات نورانی قرآن ما را از کج فهمی و درک تنها بخشی از آیات و بی‌توجهی به آیات دیگر برحذر می‌دارد.

به گزارش شهرکریمه به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری طی سخنانی در گردهمایی ائمه جماعات مساجد استان قم که در مسجد آبشار برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید در همه حال خدا و اهل بیت(ع) به ویژه امام عصر(عج) را ناظر و شاهد بر اعمال خود بدانیم، اظهار کرد: دوربین‌های مخصوص پروردگار عالم هر لحظه در حال ثبت اعمال و رفتار و گفتار ما هستند، از این رو باید مراقب باشیم که چه می‌گوییم و چه کار می‌کنیم و چه توشه‌ای از این دنیا برای آخرت خود جمع‌آوری می‌کنیم.

وی ضمن انتقاد و گلایه از برخی روحانیون که بالای منابر حرف‌های نادرست و نسنجیده‌ای بر زبان می‌آورند، گفت: برخی از آقایان بالای منبر طوری صحبت می‌کنند که گویا اصلاً جهنمی وجود ندارد و این موجب برداشت نادرست نسل جوان می‌شود و حال آن که آیات نورانی قرآن ما را از کج فهمی و درک تنها بخشی از آیات و بی‌توجهی به آیات دیگر برحذر می‌دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: آنچه مسلم است اینکه باید هم آیات رحمت الهی را نگریست و آن‌ها را برای مردم و به ویژه نسل جوان تبیین کرد و هم آیاتی که مربوط به غضب الهی است.

وی بیان کرد: از سویی می‌بینیم که متأسفانه برخی روشنفکران با طرح مباحثی از قبیل اسلام رحمانی جامعه و جوانان را دچار اشتباه و گمراهی می‌کنند؛ البته ما با اسلام رحمانی مخالف نیستیم، اما باید به مردم بگوییم که براساس آیات قرآن کریم، پیامبر اکرم(ص) هم مبشر است و هم نذیر و باید به هر دو بُعد توجه داشت.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه همچنین با اشاره به شأن و جایگاه والای تبلیغ و امامت جماعت مساجد گفت: کسانی که مبلغ واقعی دین هستند در واقع در مسیری گام برمی‌دارند که حضرت رسول(ص) و ائمه اطهار(ع) بودند، بنابراین باید به تأسی از سیره حضرات معصومین در تبلیغ دین جدیت و اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه دغدغه جدی علما و ائمه جماعات مساجد، تبیین و توسعه فرهنگ ناب دینی است، خاطرنشان کرد: قم یک شهر نمونه اسلامی است و همه باید کاری کنیم که این شهر به عنوان عش آل محمد(ص) همچنان نمونه و الگو باقی بماند.

آیت‌الله حسینی بوشهری افزود: همه چشم‌ها به این شهر دوخته شده و در همین اجلاس اخیر جامعه مدرسین و علمای بلاد، همه شخصیت‌های استان‌ها تاکید می‌کردند که چشم اُمید ما به شهر قم و حوزه علمیه آن است.

 

true
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی