×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
برنامه آموزش و پرورش قم برای تدریس گیتار و ویالون به دانش آموزان قمی

با توجه به حاشیه سازی اخیر دولت در ماجرای اجرای کنسرت موسیقی در قم که با واکنش شدید مراجع روبرو شد به نظر می رسد این گونه اقدامات دولت در زمینه موسیقی در شهرهای مذهبی همچون مشهد و قم در راستای ایجاد دوقطبی های کاذب برای بهره برداری انتخاباتی و فرار از پاسخگویی در خصوص عملکرد خود در زمینه اقتصادی می باشد.

به گزارش شهرکریمه، تعالی اخلاق و فرهنگ اسلامی و تربیت نسل جدید کشور به عنوان یکی از اهداف مهم و اصلی نظام آموزش و کشور از آن یاد می شود که به این مهم در سند تحول بنیادی آموزش و پرورش نیز در موارد متعددی پرداخته شده است. با روی کار آمدن دولت یازدهم و قدرت گرفتن جریان فکری غربگرا در سیستم مدیریتی کشور شاهد سیاست گذاری ها و تصمیمات غلط متعددی در بخش های مختلف کشور هستیم.

آموزش و پرورش نیز به عنوان مهمترین نهاد آموزشی و تربیتی کشور از این گونه تصمیمات غلط بی بهره نبود و در موارد متعددی همچون ماجرای خصوصی سازی آموزش و پرورش و اعطاء وام به معلمین برای سفر به آنتالیا شاهد پیاده سازی نظریات توسعه گرای غربی در نظام آموزش و پرورش کشور بودیم. در جدید ترین این اقدامات یکی از مجتمع های فرهنگی و تربیتی زیر مجموعه اداره کل آموزش و پرورش استان قم با ارسال نامه ای به کلیه مدارس آموزش و پرورش استان خواستار دعوت از دانش آموزان در هر سه مقطع تحصیلی برای ثبت نام در کلاس های آموزشی موسیقی (گیتار، ویالون، سنتور و …) شده است.

 


حال فارغ از حساسیت مراجع معظم تقلید و حوزه های علمیه به ترویج موسیقی در قم این سوال مطرح می گردد که چه نسبتی بین رشد و تعالی دینی دانش آموزان با ترویج و آموزش موسیقی به کودکان و نوجوانان دانش آموزان وجود دارد؟ آموزش گیتار و ویالون به دانش آموزان مقطع ابتدایی و راهنمایی چگونه می خواهد موجب دین باوری نسل جدید این کشور گردد.

این نامه در حالی به مراکز آموزشی استان قم ابلاغ شده است که در تضاد صریح با فرامین مقام معظم رهبری در خصوص ترویج موسیقی می باشد. در استفتایی که چندی پیش از رهبرانقلاب در خصوص آموزش موسیقی به دانش آموزان صورت گرفت، ایشان این امر را مصداق ترویج موسیقی و مخالف اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی بیان نموده اند.

منبع: قمنا

true
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی