×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
بودجه سال 96 شهرداری براساس برنامه قم 1400 تدوین شود

عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: بودجه سال 96 شهرداری باید براساس برنامه راهبردی عملیاتی قم 1400 تدوین شود.

به گزارش شهرکریمه عباس ذاکریان ظهر امروز در حاشیه جلسه کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر قم، با اشاره به تقدیم لایحه برنامه پنج ساله قم 1400 به شورای شهر از سوی شهرداری اظهار کرد: کمیسیون‌های مختلفی از منظر خودشان این برنامه را بررسی کرده بودند و امروز هم در کمیسیون تلفیق به ریاست رئیس شورا این برنامه بررسی شد.

وی با اشاره به کلیات برنامه قم 1400 تصریح کرد: در این برنامه 11 هدف، 38 راهبرد، 118 سیاست اجرایی و بیش از 400 طرح در دو سطح راهبردی و عملیاتی پیش بینی شده است.

عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به تدوین و تصویب برنامه 20 ساله قم 1414 خاطرنشان کرد: در این برنامه بیانیه مأموریت، بیانیه ارزش و منشور سیاست‌ها مورد توجه بوده که منجر به استخراج اهداف، راهبردها، سیاست‌های اجرایی و طرح‌ها شده است.

وی با بیان اینکه پنج هدف این برنامه با راهبردها و سیاست‌های اجرایی ذیل آن‌ها در جلسه امروز کمیسیون تلفیق به طور کامل بررسی و تصویب شده است، گفت: در جلسه بعدی کمیسیون تلفیق 6 هدف باقیمانده بررسی و تصویب و پس از تصویب این برنامه راهبردی عملیاتی در صحن علنی شورا و تأیید فرمانداری، برنامه قم 1400 نقشه راه آینده شهرداری قم خواهد بود.

ذاکریان با تاکید بر اینکه بودجه سال 96 شهرداری براساس برنامه راهبردی عملیاتی قم 1400 تدوین شود، افزود: پرداختن به محیط زیست پایدار، روان سازی، متعادل سازی و سالم سازی عبور و مرور شهری، بهره‌مندی از فضاهای شهری امن، ارتقای ایمنی شهر، توسعه منابع مالی پایدار، افزایش مشارکت بخش خصوصی، توسعه شهر خلاق و هوشمند، بهبود کیفیت سیما و منظر شهری، اعتلای نقش و جایگاه ملی و بین‌المللی شهر و توسعه خدمات به صورت متوازن جزو مهم‌ترین اهدافی است که در برنامه قم 1400 مورد نظر بوده است.

وی با اشاره به منشور سیاست‌های برنامه قم 1400 خاطرنشان کرد: مسجدمحوری، گسترش هویت اسلامی ایرانی، خانواده محوری، ارتقای سرمایه‌های اجتماعی، عدالت محوری و محله محوری نیز جزو سیاست‌های این برنامه است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم راهبردهای برنامه 20 ساله قم را یادآور شد و گفت: تحقق هدف جهانشهر شیعی، خدامحور، شهروند مدار، قدسی و قطب زیارتی، تاب آور و ایمن، با محیط زیستی پایدار، هوشمند و متکی بر درآمد پایدار نیز جزو چشم انداز شهرداری در افق 1414 است.

 

true
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی