×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
بیشتر پرونده‌های قضائی به دلیل عدم تحمل پذیری افراد است

عضو هیأت علمی المصطفی با بیان اینکه سنت پیامبر(ص) غدیر بود نه سقیفه، گفت: شیعیان اهل سنت واقعی پیامبر هستند، چرا که سنت ایشان را از زبان ائمه معصومین(ع) آموخته‌اند.

به گزارش شهرکریمه به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در هیأت رزمندگان اسلام که در مجتمع امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به موضوع «سیره نبوی در نهضت عاشورا»، اظهار کرد: روزی که امام حسین(ع) از مدینه خارج شدند فرمودند «می‌خواهم روش پیامبراکرم(ص) و امیرالمؤمنین(ع) را ادامه دهم».

وی با بیان اینکه روش ائمه معصومین(ع) اجرای سنت رسول خدا(س) و قرآن بود، تصریح کرد: امام زمان(عج) نیز هنگام ظهور، روش پیامبر گرامی اسلام را اجرایی خواهند کرد.

عضو هیأت علمی المصطفی با اشاره به اینکه شیعیان اهل سنت واقعی پیامبر هستند، ابراز کرد: شیعه سنت پیامبر را از زبان ائمه معصومین(ع) آموخته است؛ اقداماتی که داعش انجام می‌دهد سنت رسول خدا نیست و این جنایات را از خودش درآورده است؛ سنت رسول اکرم(ص) را امام صادق(ع) بیان می‌کردند و انجام می‌دادند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی با اشاره به یکی از سخنان امیرالمؤمنین(ره) در نهج البلاغه مبنی بر اینکه «محبوب‌ترین بنده خدا کسی است که دنباله‌روی سیره پیامبر(ص) باشد»، افزود: امام حسین(ع) بعد از حدود نیم قرن از رحلت رسول خدا برای احیا و عمل به سنت پیامبر(ص) قیام کرد.

وی با بیان اینکه سنت پیامبر(ص) غدیر بود نه سقیفه، ابراز کرد: سیره پیامبر(ص) بر پایه احترام به اهل بیت(ع)، سادات و فرزندان ایشان بود نه حاکمیت یزید شراب‌خوار!

عضو هیأت علمی المصطفی با اشاره به اینکه سیره پیامبر(ص) در اداره جامعه براساس امامت بود نه خلافت، اظهار کرد: متاسفانه بعد از رحلت رسول خدا، بعضی افراد به سادگی حلال و حرام پیامبر(ص) را کم و زیاد کردند اما امروز شیعه افتخار می‌کند آنچه ائمه معصومین(ع) فرموده‌اند همان مطالبی است که پیامبراکرم(ص) فرموده بود.

این عضو هیأت علمی جامعه المصطفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سیره پیامبر براساس آیات قرآن کریم هدایت مردم و جامعه از ظلمت به سمت نور است، ابراز کرد: نور و ظلمت در عقاید، رفتار و افراد است؛ توحید، نماز و اهل بیت مصداق عقیده، رفتار و افراد نورانی است و شرک، دروغ و شمر مصداق عقیده، رفتار و افراد ظلمانی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی با تاکید بر اینکه کربلا تجلی ظلمات و نور است، اظهار کرد: امام حسین مظهر نور بود اما تاریک دلان نورانیت ایشان را ندیدند؛ نماز، قرآن، مجالس اهلبیت(ع) و همه نیکی‌ها مصداق نور هستند؛ همچنین تهمت، غیبت، نگاه به نامحرم، بی دینی، بی نمازی و معصیت از مصادیق ظلمت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی با اشاره به اینکه باید از خداوند خواستار عنایت نورانیت به قلب، چشم، گوش و زبان خود باشیم، ابراز داشت: زبانی که فحش می‌دهد و گوشی که غیبت می‌شنود و قلبی که در تردید است، نورانیت ندارد.

وی با بیان اینکه سیره پیامبراکرم(ص) نورانی کردن مردم و جامعه بود، افزود: قیامت به شدت تاریک است و به هرکسی براساس اعمالش نور داده می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی با بیان اینکه نشانه نورانیت افراد داشتن شرح صدر است، تصریح کرد: افراد عصبی، لجوج و کسانی که حق را نمی‌پذیرند، ظلمانی هستند.

وی با اشاره به اینکه عمده پرونده‌های قضائی به دلیل عدم تحمل و نداشتن شرح صدر است، ابراز کرد: متاسفانه به دلیل پایین بودن آستانه تحمل برخی افراد به سرعت درگیری و نزاع شکل می‌گیرد که در این میان بعضی نیز از سلاح سرد استفاده می‌کنند.

این عضو هیأت علمی جامعه المصطفی با تاکید بر اینکه باید میزان تحمل خود را بالا ببریم، گفت: اگر مجالس عزاداری این مسائل را به افراد آموزش ندهد، اثرگذاری نخواهد داشت.

 

true
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی