×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تاکنون ‌۳۸۰۰ کشتی را از چنگال دزدان دریایی نجات داده‌ایم

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی کشورمان توانسته است  بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ کشتی را به سلامت از منطقه تهدید دزدان دریایی عبور دهد.

حبیب‌الله سیاری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد، با اشاره به نقش بسیج در پیش برد اهداف انقلاب اسلامی اظهارداشت:  تا زمانی که بسیج در کشورمان فعال و بانشاط باشد، هیچ کشوری نمی‌تواند فکر تجاوز به ایران را داشته باشد، چون می‌داند که توان دفاع کشورمان متکی به مردم است.

وی با بیان اینکه در هر جایی که کشور مشکل داشته باشد بسیج می‌تواند ورود کند، افزود: توان دفاعی و بازدارندگی کشور زمانی بالاست که متکی به پشتیبانی مردم باشد و در دوران دفاع مقدس زمانی که توان بسیج را داشتیم موفق شدیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بسیج مدرسه عشق و به معنی واقعی قدرت مردم است، تصریح کرد: بسیج با انرژی و توانی که دارد می‌تواند در تمام عرصه‌ها حضور فعال داشته باشد و به موفقیت برسد.

سیاری با بیان اینکه  نیروی دریایی ارتش  برای تامین تجهیزات نظامی نیاز به خارج از کشور ندارد، افزود: امروز ناوشکن و زیردریایی را در ایران می‌سازیم، نیروی دریایی کشورمان به هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد که فکر تعدی به منافع ایران را در دریا کند.

وی با اشاره به جنگ تحمیلی بیان کرد: صدام با کمک برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس توانست به جنگ ادامه دهد و این کشورها با عملیات موفقیت آمیز مروارید فهمیدند که توان ایران در دریا بالا است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه دشمنان در جنگ  8 ساله تجهیزات نظامی پیشرفته را در اختیار صدام قرار دادند، اظهار داشت: صدام تلاش کرد جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد و بنادر کشورمان را محاصره اقتصادی کند، اما نیروی دریایی ایران در طول جنگ تحمیلی، امنیت 10 هزار کشتی و نفتکش کشورمان را در خلیج فارس تامین کرد.

سیاری با بیان اینکه نیروی دریایی کشورمان با قدرت به ماموریت خود در آب‌های آزاد ادامه می‌دهد گفت: طی سال‌های اخیر شاهد حضور دزدان دریایی در خلیج عدن بودیم و نیروی دریایی کشورمان توانست که بیش از 3 هزار و 800 کشتی را به سلامت از منطقه تهدید دزدان دریایی عبور دهد.

وی با  اشاره به آثار و برکات انقلاب اسلامی برای نیروی دریایی عنوان کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از منابع دریا استفاده نمی‌کردیم اما امروز به برکت انقلاب توجه همه دولتمردان به دریا جلب شده تا شاهد پیشرفت کشور باشیم.

true
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی