رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 41 خبر


 • شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
 • السبت ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 July
  • سه شنبه 18 ژوئن 2019 - 17:57
  • کد خبر : 17689
  • سیاسی
  • چاپ خبر : تعامل خوبی میان حوزه و دانشگاه برای تحول علوم انسانی برقرار است – پایگاه خبری شهرکریمه | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار شهرکریمه، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر سه‌شنبه در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در مرکز مدیریت حوزه علمیه برگزار شد، بیان کرد: علوم انسانی نیازمند توجه ویژه است. وی با بیان اینکه ۸۰ هزار طلبه در رشته‌های علوم انسانی در قم مشغول تحصیل هستند، افزود: قم دارای مراکز پژوهشی بسیاری است […]  به گزارش خبرنگار شهرکریمه، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر سه‌شنبه در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در مرکز مدیریت حوزه علمیه برگزار شد، بیان کرد: علوم انسانی نیازمند توجه ویژه است.

  وی با بیان اینکه ۸۰ هزار طلبه در رشته‌های علوم انسانی در قم مشغول تحصیل هستند، افزود: قم دارای مراکز پژوهشی بسیاری است که علاقه مندان می‌توانند از آنها بهره مند شوند.

  وی با بیان اینکه حوزه در دوره مدیریت جدید به دنبال بازسازی خود است، افزود: برای رسیدن به افق ۱۴۱۴ در دوره مدیریت جدید حوزه برنامه پنج ساله کلان همراه با اسناد و درختواره‌ها در نظر گرفته شده است که در حال انجام است.

  مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: استان قم در زمینه دانشگاه‌ها دارای وضعیت مناسبی است و حدود ۷۱ هزار دانشجو در دانشگاه‌های این استان مشغول به تحصیل هستند.

  وی با بیان اینکه ۲۰ نهاد برخاسته از حوزه در قم فعالیت دارد، افزود: ۳۰۰ مدرسه و مرکز حوزوی در این استان دایر است که به فعالیت‌های دینی و حوزوی می‌پردازند.

  وی قم را قلب تپنده تولید علمی کشور دانست و افزود: استان قم معارف الهی را مورد بررسی قرار داده و آثار تولیدی خود را در این زمینه به سراسر دنیا انتقال می‌دهد.

  آیت الله اعرافی با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تخصصی در خصوص مسائل اجتماعی، افزود: حوزه باید پاسخگوی نیازهای جامعه و حل مشکلات باشد تا بتواند بسیاری از مشکلات را برطرف سازد.

  وی با اشاره به تعامل میان حوزه و دانشگاه اظهار داشت: نزدیک به ۱۰ هزار تحصیل کرده دانشگاهی در حال تحصیل در حوزه و ۱۰ هزار تحصیل کرده حوزوی در حال تحصیل در دانشگاه هستند.

  وی با اشاره به لزوم تقویت تعامل حوزه و دانشگاه افزود: بسیاری از حوزویان عضو هیئت علمی‌های دانشگاه‌ها و یا مدرس هستند که این تعامل خوبی است که میان حوزه و دانشگاه وجود دارد.

  مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور بیان کرد: تعامل خوبی میان حوزه و دانشگاه در زمینه تحول علوم انسانی بر اساس علوم اسلامی انجام گرفته است.

  وی ادامه داد: تعاملات حوزه و دانشگاه به منظور افزایش پیشرفت‌های علمی و پژوهشی کشور حتی با وجود ضعف‌هایی که در این زمینه وجود داشته، باز هم مؤثر بوده است.

  وی با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت‌های بالای حوزه و دانشگاه برای تبادل استاد و دانشجو و طلبه افزود: ارتقای کیفی وزارت علوم در دهه گذشته مورد توجه قرار گرفته است که این امر باید ادامه دار باشد.

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.