×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تعیین تکلیف نیمی از بدهی‌های شهرداری قم منوط به تصمیم هیأت دولت

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: بدهی‌های دولت به شهرداری با پیگیری‌هایی که انجام شد مورد تأیید وزارت اقتصاد و دارایی قرار گرفت و منتظر تصویب آن در هیأت دولت هستیم تا بتوانیم آن را با بانک مرکزی تهاتر کرده و عمده بدهی‌های شهرداری را رفع کنیم.

به گزارش شهرکریمه ولی‌الله بیاتی امروز، با اشاره به وضعیت رفع بدهی‌های شهرداری قم اظهار کرد: عمده بدهی‌های شهرداری مربوط به پروژه‌های عمرانی است که در چند سال اخیر در شهر آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در سال‌ها اخیر بابت اجرای چند پروژه عمرانی اوراق مشارکت بانکی فروخته شده است، گفت: بلوار پیامبر اعظم و فاز چهار و پنج عماریاسر از جمله پروژه‌هایی هستند که طی سال‌های اخیر با اجرای آن‌ها و فروش اوراق مشارکت بدهی‌های شهرداری افزایش یافته است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر اینکه دولت قریب به 700 میلیارد تومان به شهرداری بدهکار بوده است افزود: این بدهی با پیگیری‌هایی که انجام شد مورد تأیید وزارت اقتصاد و دارایی قرار گرفت و منتظر تصویب آن در هیأت دولت هستیم تا بتوانیم آن را با بانک مرکزی تهاتر کرده و عمده بدهی‌های شهرداری را رفع کنیم.

وی با تأکید بر بدهی شهرداری به برخی از بانک‌ها از جمله بانک ملی و بانک شهر تصریح کرد: شهرداری حدود 450 میلیارد تومان به بانک ملی بدهکار است که درصدد هستیم تا این بدهی را نیز با این بانک تهاتر کرده و ملک ما به ازای آن بدهیم.

بیاتی خاطرنشان کرد: همچنین بدهی شهرداری به بانک شهر نیز قحدود 150 میلیارد تومان می‌شود که تهاتر شده و ملک بابت آن پرداخت شده است.

وی با تأکید بر اینکه در صورتی که بدهی دولت به شهرداری قم رفع شود بخش عمده مشکلات شهرداری حل خواهد شد تصریح کرد: شهرداری در یک سال اخیر با همراهی شورای شهر اقدامات قابل توجهی برای رفع بدهی‌های خود انجام داده و در صورتی که پیگیری‌هایی که تاکنون صورت گرفته به نتیجه برسد شاهد گشایش خوبی در امور مالی شهرداری خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: امیدواریم بتوانیم با رفع این بدهی‌ها بتوانیم وضعیت مالی شهری را بهبود بخشیده و گامی مؤثر در راستای توسعه زیرساخت‌های شهر برداریم.

 

true
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی