×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تمدید تحریم‌ها بدعهدی زشت آمریکایی‌ها در یک پیمان بین‌المللی است

امام جمعه قم با اشاره به تمدید تحریم‌ها علیه ایران اظهار کرد: این اقدام نقض برجام بوده و بدعهدی بسیار زشت آمریکایی‌ها در یک پیمان بین‌المللی است.

به گزارش شهرکریمه آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم با تسلیت شهادت امام عسکری(ع) بیان کرد: در این هفته سالروز آغاز امامت امام عصر(عج) بوده که این روز را تبریک عرض می‌کنم.

وی با تبریک فرا رسیدن روز بیمه اظهار کرد: مقوله بیمه باید از نظر مبانی فقهی و اخلاقی مورد توجه قرار گیرد و ضروری است در اداره بیمه‌ها توجهات بیشتری صورت گیرد؛ متأسفانه در نهادهایی که پایه عدالت اجتماعی است شاهد فساد، تباهی و اختلاس بودیم.

امام جمعه قم با اشاره به فرارسیدن روزهای دانشجو، وحدت حوزه و دانشگاه و هفته پژوهش در آذرماه بیان کرد: این روزها و مناسبت‌ها را گرامی می‌داریم و به حوزویان و دانشگاهیان چنین روزهایی را تبریک می‌گویم ولی برخی نکات ضروری است یادآوری شود.

وی با بیان اینکه دانشجوی در طراز انقلاب اسلامی باید احیاگر همان مناسبت 16 آذرماه باشد، گفت: دانشجوی طراز انقلاب اسلامی تولیدکننده علم است و از آموزه‌های خود در مسیر دستیابی به قله‌های علم و تقوا استفاده می‌کند.

اعرافی با اشاره به اینکه دانشجوی در طراز انقلاب با الهام از 16 آذر در برابر بدخواهان نظام و امت ایستادگی می‌کند، افزود: وحدت حوزه و دانشگاه از مقوله‌های مهمی است که حوزه و دانشگاه باید به آن اهتمام داشته باشند. هرگاه در طول تاریخ حوزه و دانشگاه در کنار هم قرار گرفتند افتخار آفرینند.

وی ادامه داد: وحدت حوزه و دانشگاه و هم‌افزایی حوزه و دانشگاه در بخش‌های مختلف به ویژه تولید علم و هدایت جامعه برکات بسیاری به بار می‌آورد و از اصول راهبردی انقلاب اسلامی است و امام راحل نسبت به این اصل اهتمام داشتند.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه یکی از ارکان تعالی ملت و انقلاب اسلامی این است که بر تولید علمی بیافزاییم، گفت: در شاخص‌های مختلف رشد علمی بسیاری داشته‌ایم و ملت از وابستگی علمی و فناوری تا حدود زیادی رها شده است ولی ما با مرزهای دانش که بر اساس مبانی اسلام بازسازی شده باشد فاصله زیادی داریم.

وی با بیان اینکه حوزه و دانشگاه وظیفه دارند که این فاصله را کاهش دهند، تاکید کرد: باید در این مسیر نصایح و منویات رهبر معظم انقلاب را به گوش جان بشنویم.

امام جمعه قم با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت گفت: امروز شاهد هستیم که جهان اسلام با توطئه مستکبران و غفلت نخبگان دچار این همه آشوب شده است.

وی با اشاره به اینکه جهان اسلام با این همه قدرت و توانایی می‌توانست معضل اسرائیل را حل کرده و دروازه‌های ترقی را به روی خود باز کند، خاطرنشان کرد: دشمنان به بهانه‌های مختلف ما را به جان هم انداخته‌اند و خطر بزرگی است که با آن روبه‌رو هستیم و همه ما باید تلاش کنیم که این مشکلات برطرف شود.

اعرافی با اشاره به فتواهای گرانقدر مراجع قم و نجف مبنی بر تقویت وحدت تصریح کرد: انتظار داریم که علمای اهل سنت در برابر تکفیر و هجمه‌های شیطانی بایستند. همه ما باید بدانیم که اسرائیل به دلیل تندروی‌های تکفیری‌ها در حاشیه امن قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: ما با وجود همه مشکلات به فضل الهی و با الهام گیری از رهنمودهای رهبر عظیم‌الشأن این توطئه‌ها را خنثی کرده و در موصل و حلب چشم‌های فتنه را از حدقه بیرون آورده و جهان اسلام به وحدت خواهد رسید و آمریکا و هم‌پیمانانش آرزوهای خود را به گور خواهند برد.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره تمدید تحریم‌ها علیه ایران اظهار کرد: این اقدام نقض برجام بوده و بدعهدی بسیار زشت آمریکایی‌ها در یک پیمان بین‌المللی است.

وی خطاب به آمریکایی‌ها گفت: شما صبر و حکمت ما را تجربه کرده‌اید ولی شجاعت ملت را نیز دیده‌اید؛ انتظار است که مذاکره‌‌کنندگان این مسأله را با دقت بررسی کرده و مرعوب دشمنان نادان و عهد شکن نشوند؛ ایستادگی و مقاومت دشمنان را به عقب می‌راند. دشمن بداند که این بدعهدی‌ها در پرونده آنها می‌ماند و جهان اسلام روزی به این بدعهدی‌ها پاسخ قاطع و کوبنده خواهد داد.منبع: فارس نیوز

 

true
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی