رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸
 • الأحد ۱۹ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Sunday 17 November
  • سه‌شنبه 18 ژوئن 2019 - 19:59
  • کد خبر : 17697
  • سیاسی
  • چاپ خبر : جانمایی ۴ منطقه برای تشکیل بازارچه دائمی صنایع دستی در قم – پایگاه خبری شهرکریمه | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار شهرکریمه، حمید یزدانی در آیین تجلیل از هنرمندان و پیشکسوتان صنایع‌دستی که بعد از ظهر سه‌شنبه در سالن اجتماعات اداره کل میراث فرهنگی قم برگزار شد، افزود: عمده مشکلات صنایع‌دستی بیمه هنرمندان این صنایع و نبود بازارچه دائمی برای فروش صنایع‌دستی در استان قم است که این امر با جدیت در حال […]  به گزارش خبرنگار شهرکریمه، حمید یزدانی در آیین تجلیل از هنرمندان و پیشکسوتان صنایع‌دستی که بعد از ظهر سه‌شنبه در سالن اجتماعات اداره کل میراث فرهنگی قم برگزار شد، افزود: عمده مشکلات صنایع‌دستی بیمه هنرمندان این صنایع و نبود بازارچه دائمی برای فروش صنایع‌دستی در استان قم است که این امر با جدیت در حال پیگیری است.

  وی افزود: برای مشکل بازارچه دائمی با مسئولان شورای شهر جلساتی برگزار و در حال رایزنی برای جانمایی ۴ منطقه برای تشکیل بازارچه دائمی هستیم در تلاش هستیم تا با همکاری بخش خصوصی یک زمین ۲ هزار متری در اختیار ما قرار گیرد اگر این امر تحقق یابد فروش و بازار خوبی برای هنرمندان ایجاد خواهد شد.

  مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم بیان کرد: در این زمینه قرار شد بازارچه‌ای در بازار کهنه ایجاد شود که نیاز به اعتبار ۷ میلیارد تومانی بود و سازمان میراث فرهنگی ۳ میلیارد تومان آن را تأمین و قرار شد ۳ میلیارد تومان دیگر از منابع و اعتبارات استانی تأمین شود.

  وی با اشاره به مشکلات بیمه هنرمندان صنایع‌دستی استان قم، گفت: این مشکل ملی است و هر استانی در زمینه بیمه هنرمندان خود سهمیه‌ای دارد و به رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان قم در مجلس نامه‌نگاری شده و درخواست افزایش سهمیه بیمه هنرمندان قم را داشتیم.

  یزدانی از هنرمندان خواست تا در امر برند سازی محصولات خود اقدام و خود هم در زمینه بازاریابی و فروش محصولات ایده جدیدی داشته باشند.

  در این جلسه هنرمندان و پیشکسوتان صنایع‌دستی که در رشته‌های مختلف حضور داشتند مشکلات خود را از جمله نبود بیمه، حمایت مادی و معنوی، وجود بازارچه دائمی و محلی برای فروش و مشکلات برندسازی محصولات خود را عنوان کردند.

  گفتنی است؛ در پایان چند نفر از هنرمندان فعال و پیشکسوتی که چندین سال در زمینه این هنر فعالیت داشتند با اهدای لوح تقدیری تقدیر و تجلیل شدند.

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.