رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 25 خبر


 • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
 • الإثنين ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 6 July
  آیت الله سبحانی

  حضرت آیت‌الله سبحانی از مراجع تقلید در واکنش به حادثه برخورد دو قطار در مسیر مشهد و کشته شدن شماری از زائران رضوی گفت: درگذشت جانسوز این عزیزان مرگ طبیعی نبوده و معلول مستقیم سرنوشت الهی نیست؛ بلکه نتیجه سوءمدیریت حمل و نقل کشور است و باید به طور جدی تعقیب شود و مسبب یا […]

  حضرت آیت‌الله سبحانی از مراجع تقلید در واکنش به حادثه برخورد دو قطار در مسیر مشهد و کشته شدن شماری از زائران رضوی گفت: درگذشت جانسوز این عزیزان مرگ طبیعی نبوده و معلول مستقیم سرنوشت الهی نیست؛ بلکه نتیجه سوءمدیریت حمل و نقل کشور است و باید به طور جدی تعقیب شود و مسبب یا مسببان محاکمه شوند.

  به گزارش شهرکریمه آیت‌الله جعفر سبحانی با صدور پیامی ضمن تسلیت شهادت تعدادی از زائران حسینی و رضوی، نسبت به حادثه برخورد دو رام قطار در مسیر مشهد واکنش نشان داد.

  متن پیام این مرجع تقلید به این شرح است:

  بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‌

  قال الله تعالی‌:  وَمَنْ یَخْرُجْ مِنْ بَیْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللَّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ

  خبر جانباختن شهادت‌گونه گروهی از شهروندان آذربایجانی را در مسیر زیارت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) دریافت کردم. تو گویی آنان پروانه‌‌وار در مسیر زیارت محبوب، پر و بال ریخته و قبل از به آغوش گرفتن قبر امام معصوم(ع) به لقاء او پیوستند.

  درگذشت جانسوز این عزیزان، مرگ طبیعی نبوده و معلول مستقیم تقدیر الهی نیست؛ بلکه نتیجه سوء‌مدیریت حمل و نقل کشور است و باید این مسئله جداً تعقیب شود و مسبب و یا مسبب‌ها محاکمه شوند.

  این مصیبت بزرگ با مصیبت بزرگ دیگری همراه شد که گروهی از علاقمندان خاندان رسالت در زیارت اربعین در سرزمین عراق به دست دژخیمان‌ سفاک به شهادت رسیدند.

  اینجانب این دو فاجعه عظیم و ناگوار را به خانواده‌های آنان و عموم همشهریان تسلیت گفته و از خداوند متعال برای عزیزان از دست رفته علو درجه و برای بازماندگان صبر جمیل خواهانم.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.