رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸
 • الأحد ۱۹ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Sunday 17 November
  • یکشنبه 16 ژوئن 2019 - 20:46
  • کد خبر : 17575
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : خدمات فرهنگی و اجتماعی روحانیت با هدف ارتباط عمیق با جوانان ارائه شود

  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شهرکریمه با اشاره به شاخصه های حوزه انقلابی گفت: حوزه انقلابی یعنی داشتن جهت‌گیری دقیق برای تحقق آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی و فعال‌سازی خط تربیت طلبه و روحانی تراز انقلاب اسلامی که نتیجه آن شهید حجت‌الاسلام والمسلمین خرسند و دیگر […]  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شهرکریمه با اشاره به شاخصه های حوزه انقلابی گفت: حوزه انقلابی یعنی داشتن جهت‌گیری دقیق برای تحقق آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی و فعال‌سازی خط تربیت طلبه و روحانی تراز انقلاب اسلامی که نتیجه آن شهید حجت‌الاسلام والمسلمین خرسند و دیگر شهدای روحانی در بخش‌های مختلف است.

  رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه ادامه داد: در نهاد نماز جمعه که دارای شبکه نهصد شهری در سراسر کشور است، حضور عالمان فاضل و خطیب که روحیه انقلابی دارند، زمان شان را می‌شناسند، آماده انجام وظیفه به مقتضای زمان هستند باعث افتخار است.

  وی افزود: روحانیان عزیزی که وارد میدان می‌شوند باید خدمات اجتماعی و فرهنگی خود را به گونه‌ای ارائه دهند که با بدنه اجتماعی و گروه‌های مختلف جامعه بویژه جامعه جوان ارتباط عمیق برقرار کنند. حجت‌الاسلام والمسلمین خرسند را می‌توان یکی از نمونه‌های خوب این عرصه معرفی کرد.

  حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری ادامه داد: شاید یکی از اهداف دشمن در انجام چنین عملیاتی، زمینه سازی برای جداسازی روحانیت از بدنه اجتماعی و نشان دادن فضای امنیتی در کشور است.

  رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: در حال حاضر امنیت شایسته‌ای به صورت فراگیر در جامعه اسلامی برقرار است و این نمونه‌ها را نمی‌شود تعمیم داد؛ البته این نکته طبیعی است که فعال‌تر شدن روحانیان و خدمت بیشتر به مردم دشمنی دشمنان اسلام را بیشتر می‌کند.

  وی تصریح کرد: هر وقت دشمن احساس عقب افتادن از مبلغان اسلام را کند، تحرک‌هایی انجام می‌دهد که امیدواریم خداوند متعال، به جامعه روحانیت ما توفیق ادامه با نشاط خدمات شان را کرامت کند و از طرفی امیدواریم نهادهای مسئول در زمینه‌های مختلف بتوانند در وقت انجام وظیفه کنند./836/ج

  گزیده ای از خبر را می توانید در کلیپ صوتی زیر بشنوید

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.