مسئول هیئت ثارالله قم  طی پیامی خطاب به معاون فرهنگی سازمان تبلیغات و در واکنش به سخنان سخنگوی ستاد ملی کرونا اعتراض شدید خود را اعلام نمود.

به گزارش پایگاه خبری فرهنگی شهرکریمه در پی انتشار قطعه فیلمی که سخنگوی ستاد ملی کرونا ضمن منسوب ساختن آن به قم ،سخنان تندی را علیه مراسم سوگواری اهلبیت(ع) و مراسم نمازجمعه بر زبان رانده و خطاب قاتل نسبت به آنان ابراز نموده بود عکس العمل های مختلفی از سوی گروه ها و جریانات جهادی و مذهبی بروز نمود و حجت الاسلام عزت زمانی معاون هنری سازمان تبلیغات اسلامی نیز ضمن ارسال پیامی به استاندار قم گلایه خود را از این سخنان اعلام کرد.

در همین راستا هیئت ثارالله قم که در ردیف هیات های بزرگ قم بوده و همه ساله در ایام سوگواری فاطمیه مراسمی را برگزار می نماید پیامی را خطاب به معاون هنری سازمان تبلیغات ارسال نمود که جهت اطلاع مخاطبان پایگاه خبری فرهنگی شهر کریمه به اطلاع می رسد.

جناب حجة الاسلام والمسلمين عزت زماني ،

سلام عليكم

اعظم الله اجورنا و اجورکم

ضمن تقدير و تشكر از مواضع حضرتعالي در دفاع از حريم اهل بيت عليهم السلام ، همانگونه كه مستحضريد امسال ،پس از قريب به چهل سال ،هيئت ثارالله جلسه روضه ایام فاطميه (س)را فقط بخاطر دستور مقام معظم رهبری در تبعيت از  موازین ستاد ملی كرونا تعطيل نمود .

حتي با وجود تدارك وسيعي جهت برگزاری مراسم در مصلی قدس قم که با در نظرگرفتن پروتكلها و تدابیری جهت حفظ فاصله اجتماعي دیده بودیم ،فقط به سبب عدم صدور مجوز بهداشتی، مجلس به آن عظمت را برگزار ننموديم .ناراحتي سخنران جلسه از اين موضوع را به جان خريديم ، خجالت و شرمندگي از مداح جلسه را با وجود دعوت قبلی و برنامه ریزی ایشان پذيرا شديم و از همه بدتر، ناراحتی و غصه خاموشی چراغ هیئت را تحمل کردیم تا بهانه ای به دست کسی نداده و انگی به  جلسه سوگواری اهل بیت(ع) نخورد و در این میان تنها دلخوشي ما جلوگیری از صدمه به شأن سوگواران فاطمی(س) و هیئت ثارالله بود .

اما از زماني كه سخنگوی ستاد ملی کرونا ، گستاخانه به مردم قم و مجالس اهل بیت(س)جسارت كرده خدا ميداند قلب ما چقدر به درد آمده است.آيا رفتار ما و بسیاری از هیئات های دیگر جز رعايت اصول و موازین بوده است ؟!

جز تبعيت از ستاد ملی كرونا کاری کردیم ؟

به چه حقی همه مردم قم را اين طور قضاوت كردند ؟!خطاب خجالت آور قاتل به هیئتی ها و مانند ما که مجلس سوگواری را تعطیل کردیم صحیح بود ؟!

ما بايد محاكمه بشویم كه در همه شرايط و با وجود انواع سختي ها و مشكلات مالي ،متقبل هزينه هاي سنگین بهداشتي  جهت رعایت دستورالعمل هاي ستاد كرونا شديم ؟!

تقاضاي ما از جنابعالی اين است حداقل به عنوان يك نمونه مستدل و مستند ،عملكرد هيئت ثارالله و بسیاری از هیئت های دیگر را به رخ اين افراد ناخلف بكشيد !تا كي هيئتي را به بي نظمي و عدم همكاري متهم كنند و ما ساكت باشيم ؟!

ان شاءالله كه در پيشگاه امام زمان(عج الله) و حضرت زهرا (سلام الله عليهما) جوابي براي خود داشته باشيم!مجددا از دفاع تمام قد شما از حريم اهل بيت عليهم السلام طی مکاتبه با استاندار قم  تشكر مي نماييم و آرزوي مزيد توفيقات روزافزون براي حضرتعالي را داريم .

سركشيكيان

هيئت ثارالله قم