رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 41 خبر


 • شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸
 • السبت ۱۸ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 16 November
  • سه‌شنبه 18 ژوئن 2019 - 15:55
  • کد خبر : 17683
  • سیاسی
  • چاپ خبر : دانشگاه‌ها به پایگاه احزاب تبدیل نشوند/ ترامپ قابل اعتماد نیست – پایگاه خبری شهرکریمه | اخبار ایران و جهان

  به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی مکارم شیرازی قبل از ظهر سه‌شنبه در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در دفتر این در قم برگزار شد با بیان اینکه گردآوری علم مهم نیست، بلکه نوآوری مهم است، گفتند: با نوآوری است که پیشرفت کشور عملی می […]  به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی مکارم شیرازی قبل از ظهر سه‌شنبه در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در دفتر این در قم برگزار شد با بیان اینکه گردآوری علم مهم نیست، بلکه نوآوری مهم است، گفتند: با نوآوری است که پیشرفت کشور عملی می شود؛ دانشگاه ها باید با نیازهای ملموس مردم رابطه نزدیک داشته باشد.

  وی با تأکید بر اینکه دین تنها برای آخرت نیست، بلکه برای سعادت دنیوی انسان نیز برنامه دارد، اظهار داشت: آیات شریفه «الم یعلم بان الله یری» و «الا بذکرالله تطمئن القلوب» رمز سعادت انسان در دنیا و آخرت است.

  رئیس جمهور آمریکا گرفتار یک مشت اوهام و خیالات است

  این مفسر قرآن کریم با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا گرفتار یک مشت اوهام و خیالات است، خاطرنشان کرد: سرمایه رئیس جمهور آمریکا چیزی جز دروغ نیست و در خود آمریکا نیز به این مسئله اذعان کرده‌اند.

  وی تصریح کرد: او به خیال خام خود تصور کرده است که با فشار و تحریم می‌تواند ایران را پای میز مذاکره بنشاند، در حالی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب شما اصلاً قابل اعتماد نیستید.

  آیت الله مکارم شیرازی تحریم را سلاح انسان‌های ضعیف دانست و افزود: رئیس جمهور آمریکا مذاکره‌ای که سال‌ها برای آن زحمت کشیده شده بود و علاوه بر کشورهای اروپایی و آمریکا، به تصویب شورای امنیت نیز رسیده بود را یکجانبه زیرپا گذاشت و از توافق برجام خارج شد.

  وی با انتقاد از آن دسته افرادی که مدام مردم را دچار ناامیدی می‌کنند، گفت: به حرف و سخن این عده نباید اعتنا کرد، کشور ما از این برهه‌ها زیاد پشت سر گذاشته است.

  توجه دانشگاه‌ها به نیاز جامعه

  این مفسر قرآن کریم اضافه کرد: اینکه سلسله علومی را بخوانند اما متاع شان در بازار جامعه خریدار نداشته باشد فایده‌ای ندارد؛ باید رابطه پر رنگی بین علوم دانشگاهی و حل مسائل و نیازهای جامعه و مردم وجود داشته باشد.

  وی با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها نباید جناحی شوند، اظهار داشت: دانشگاه‌ها حق دارند درباره مسائل سیاسی اظهار نظر کنند، انتقاد کنند، اما نباید به پایگاه و باشگاه احزاب و جریان‌های سیاسی تبدیل شوند.

  آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: دخالت و اظهار نظر درباره مسائل مهم کشور از جمله موضوعات سیاسی حق دانشجویان است، دانشجویان درباره موضوعات کشور انتقاد سازنده، مستدل و مؤدبانه و توام با راه حل و راهکار داشته باشند.

  وی با تأکید بر اینکه ما کشوری اسلامی هستیم، بر لزوم توجه به مسائل اخلاقی در دانشگاه‌ها تأکید کرد و گفت: اگر دانشجو با مسائل اخلاقی و اسلامی ارتباط نداشته باشد، کار دچار مشکل می‌شود.

  این مرجع تقلید افزود: اگر دانشجو با این روحیه و تفکر رشد کند و تربیت شود، یقیناً خدمت به مردم و جامعه اسلامی را بر درآمدهای بیشتر در خارج از کشور ترجیح می‌دهد.

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.