×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
در هشت سال دفاع مقدس امام حسین(ع) و نهضت عاشورا، نقش محوری در استقامت و تلاش رزمندگان داشت

نوه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی گفت:در هشت سال دفاع مقدس امام حسین(ع) و نهضت عاشورا، نقش محوری در استقامت و تلاش رزمندگان داشت؛ همان نقشی که امروز گروه های مختلف در عراق را متحد کرده و آنها را در مقابل داعش پیروز می گرداند.

به گزارش شهرکریمه به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی روز پنجشنبه در دیدار مسئولان هیات های مذهبی قم با آیت الله سعیدی تولیت حرم کریمه اهل بیت(ع) در سالن محراب حرم مطهر، تجمع هیات های مذهبی در 12 محرم (همزمان با 15خرداد 1342شمسی) و گرامیداشت قیام امام خمینی(ره) را ارزشمند دانست.
نوه حضرت امام(ره) افزود: همه ما می دانیم که نهضت امام خمینی(ره) استمرار نهضت امام حسین(ع) است، از این رو هر اقدامی که موجب شود از نهضت حسینی فاصله بگیریم، موجب تضعیف نظام و انقلاب و هر اقدامی که موجب نزدیک تر شدن به نهضت حسینی شود، موجب تقویت انقلاب اسلامی خواهد شد.
وی با ضروری دانستن مردمی برگزار شدن تجمع 12 محرم گفت: مردم و هیات های مذهبی هر کدام به اندازه توانشان می توانند قدمی در مسیر گرامیداشت یاد امام و انقلاب بردارند و بدانن دکه نفع این کار، برای اسلام، نظام، امام و رهبری است.
حجت الاسلام خمینی با اشاره به اقدام های هیات های مذهبی در مسیر ترویج اندیشه های امام خمینی(ره) و تاکید بر ارزش های انقلاب اسلامی گفت: در عین اقدام های انجام شده، شایسته است در ایام محرم بیشتر درباره امام و انقلاب گفته شود، چراکه این انقلاب با نهضت حسینی عجین شده است و همه به ویژه جوانان باید بدانند که انقلاب ما برخاسته از انقلاب عاشورایی امام حسین(ع) است.
وی با اشاره به نقش امام حسین(ع) در وحدت مسلمانان در برابر متجاوزان و دشمنان اسلام گفت: در هشت سال دفاع مقدس امام حسین(ع) و نهضت عاشورا، نقش محوری در استقامت و تلاش رزمندگان داشت؛ همان نقشی که امروز گروه های مختلف در عراق را متحد کرده و آنها را در مقابل داعش پیروز می گرداند.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) نیز در این دیدار با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای گرامیداشت حضرت امام خمینی(ره) و قیام ایشان در 12 محرم، به مناسبت همزمانی این روز با 15 خرداد 1342شمسی، گفت: زنده نگه داشتن یاد امام خمینی(ره) و شخصیت ایشان که خالصانه و در مسیر احیای دین الهی انقلاب اسلامی را تاسیس کرد، وظیفه ای همگانی است.
آیت الله سید محمد سعیدی با بیان این که امام خمینی(ره) برای ما جریان دینی و انقلابی و خط قرمز است، گفت: همه گروه ها، جناح ها و جریان های کشور تا زمانی که در خط دین و ولایت و صراط امام خمینی(ره) که صراط مستقیم است، باشند، مورد اکرام و احترام هستند.
وی خاطرنشان کرد: 15 خرداد 1342 همزمان با 12 محرم بود، روزی که درآن امام را دستگیر کرده و بسیاری از مومنان را به شهادت رساندند؛ گرامیداشت 15 خرداد معمولا تحت الشعاع سالروز رحلت امام خمینی(ره) قرار می گیرد که امید است با گرامیداشت 12 محرم، این روز هم که امام خمینی آن را برای همیشه روز عزا معرفی کرد، احیا شود.

** تجمع هیات های مذهبی قم در 12 محرم امسال برای گرامیداشت قیام حضرت امام(ره)
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم نیز در این دیدار با اشاره به همزمانی واقعه 15 خرداد 1342شمسی با 12 محرم الحرام، از تجمع بزرگ هیات های مذهبی و مردم متدین و ولایت مدار استان در روز جمعه، 23 مهرماه (12 محرم) خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین عباس اسکندری با بیان این که نهضت خمینی(ره) با قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) پیوند خورده است، گفت: شایسته است این پیوند هم چنان زنده باشد که گرامیداشت 12 محرم (15 خرداد 1342) اهمیت زیادی در این عرصه دارد.

true
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی