×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
دولت آماده اقدام متقابل در نقض برجام باشد /امتیازات سنگینی در برجام دادیم

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که امتیازات سنگینی در برجام به طرف های مقابل داده ایم، خواستار آمادگی دولت در برابر نقض برجام در صورت اجرای تحریم های ده ساله شد.

به گزارش شهرکریمه، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی امروز در جلسه درس خارج فقه خود که با حضور طلاب و روحانیان در مسجد اعظم قم برگزار شد، با تبریک هفدهم ربیع الاول، سالروز میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع) ابراز امیدواری کرد در سایه عنایات پیامبر اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام مشکلات جهان اسلام بزودی برطرف شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که دشمنان ما پیمان شکن هستند، بدعهدی آمریکا در اجرای برجام را محکوم کرد و گفت: آمریکا با تمدید تحریم ها در حال پیمان شکنی است، یکی از مقامات آمریکایی گرفته بود «ایرانی ها باید به تحریم ها عادت کنند و ما سال آینده تحریم های بیشتری وضع خواهیم کرد» در مقابل این قلدرها باید ایستاد.

وی تصریح کرد: ما در برجام امتیازات سنگینی به طرف مقابل دادیم، در مقابل اگر بخو اهند نامردی و پیمان شکنی کنند، مساله قابل تحملی نیست، باید آماده بود.

این مرجع تقلید افزود: البته کار عجولانه هم نباید کرد، باید منتظر بمانیم ببینیم برجام را پاره می کنند یا خیر؛ اگر تمدید تحریم ها را اجرایی کردند باید تصمیم مقتضی بگیریم، البته باید از هم اکنون مسؤولان و دولتمردان ما برای واکنش به نقض برجام آماده باشند؛ اما نباید در نقض برجام پیشقدم شویم.

وی به اظهارات مقامات انگلیس علیه کشورمان واکنش نشان داد و گفت: نخست وزیر این کشور در یکی از کشورهای عرب اظهاراتی علیه ایران مطرح کرده است؛ چقدر شیوخ عرب ساده هستند که فریب غربی ها را می خورند.

این مرجع تقلید اضافه کرد: اینها از شیوخ عرب گدایی محترمانه می کنند و البته این بدترین نوع درآمد کسب کردن است؛ شیوخ عرب بدانند این ها به قول حمایت شان نیز وفادار نیستند، سران عرب باید از این مساله عبرت بگیرند و هوشیار شوند.

وی در ادامه آموزه های اسلامی را جامع و متضمن سعادت دنیا و آخرت انسان دانست و اضافه کرد: اسلام جان، مال و آبروی افراد را محترم شمرده است، مسلمان باشد یا غیر مسلمان، مادام که بر ضد ما نباشد و کافر حربی نباشد، محترم است.

این مرجع تقلید با بیان روایتی از حضرت رسول(ص) گفت: سه گروه هستند که آبرویشان محفوظ نیستند، متجاهبر به فسق، پیشوای جائر و بدعت گذار در دین. درباره این سه گروه می توان افشاگری کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: انقلاب ما هم بر همین اساس صورت گرفت، پیشوایان جائری در سابق بودند که در مقابل شان افشاگری کردیم و ایستادیم.

این مرجع تقلید بیان داشت: متاسفانه در جامعه ما عده ای مراعات این اصول را نمی کنند و با احتمالات آبروی افراد را می برند، با شایعه پراکنی حیثیت افراد را لکه دار می کنند، اینها بر خلاف شریعت اسلام است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: بنده متاسفم که چرا برخی آبروی افراد نزد عده ای محترم نیست و کاملا در این مورد بی تفاوت هستند، به راحتی شایعات را منتشر می کنند و به او اتهام می زنند تا کسی جرمش ثابت نشده نمی تواند درباره او افشاگری کرد.منبع: رسانیوز

true
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی