رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 17 خبر


 • چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۵ شوال ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 19 June

  پایگاه خبری شهرکریمه – گروه استان‌ها: با نزدیک شدن به عید نوروز سفرهای نوروزی هم آغاز می‌شود و در این ایام جاده‌های کشور با حجم تردد بالایی از خودورهای شخصی و عمومی روبرو می‌شود. در این ایام اورژانس، هلال احمر، و دیگر دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌هایی مانند دانشگاه علوم پزشکی و راهداری برای فراهم شدن […]


  پایگاه خبری شهرکریمه – گروه استان‌ها: با نزدیک شدن به عید نوروز سفرهای نوروزی هم آغاز می‌شود و در این ایام جاده‌های کشور با حجم تردد بالایی از خودورهای شخصی و عمومی روبرو می‌شود.

  در این ایام اورژانس، هلال احمر، و دیگر دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌هایی مانند دانشگاه علوم پزشکی و راهداری برای فراهم شدن مسافرت‌هایی ایمن و خاطرات خوش و شیرین برای شهروندان به طور شبانه‌روزی تلاش می‌کنند.

  در ایام تعطیلات که همه ما در کنار خانواده سعی در لذت بردن از این تعطیلات هستیم نیروهای اورژانس ۱۱۵ در تدارک فراهم کردن بهترین خدمات در طول سفرهای نوروزی و جاده‌های کشور هستند و با توجه به برنامه‌ریزی‌های دقیق این نیروها، و آمادگی نیروی انتظامی و هلال احمر ولی متأسفانه سالانه شاهد حوادث ناگوار و ناخوشایندی هستیم که کام‌ها را تلخ می‌کند.

  تصادف جاده‌ای در صدر تلخی‌های نوروزی است و به رغم هشدارهای پلیس راه و راهوار و حضور به موقع نیروهای اورژانس شاهد صحنه‌های دلخراشی هستیم. طبق مطالعات انجام شده بیش از ۶۰ درصد از تصادفات نوروزی در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد که انسان عامل بیش از ۸۰ درصد از این اتفاقات ناگوار است.

  استان قم به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و قرار گرفتن در مرکز کشور و شاهراه ۱۷ استان کشور از مسیرهای پر تردد در طول سال به ویژه در ایام نوروز است به ویژه مسیر اتوبان تهران – قم با حجم تردد بسیاری از خودروها و مسافران نوروزی روبرو است که طبق برنامه امسال اورژانس ۱۱۵ استان قم از ۲۵ اسفندماه تا ۱۷ فروردین ماه طرح سلامت نوروزی را اجرا خواهد کرد.

  خبرنگار شهرکریمه برای اطلاع از اجرای طرح سلامت نوروزی در نوروز سال ۹۸ با محمد شهیدی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی قم گفت‌وگویی انجام داده که بدین شرح است.

  درباره طرح سلامت نوروزی اورژانس ۱۱۵ توضیح دهید؟

  امسال اورژانس ۱۱۵ استان قم در کنار دستگاه‌هایی مانند پلیس راهور، هلال احمر و پایگاه‌های امداد و نجات آماده اجرای طرح «سلامت نوروزی» است.

  هدف ایجاد ایستگاه‌های سلامت ارائه خدمات غیر فوریت به مسافران و کاهش مراجعه به بیمارستان‌ها است

  اورژانس سلامت استان قم امسال برای ارائه خدمت به مسافران نوروزی که در قالب طرح سلامت نوروزی اجرا می‌شود از ساعت ۸ صبح روز ۲۵ اسفندماه شروع و تا ۱۷ فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت آمادگی لازم در مسیرهای پرتردد استان برای مسافران خدمات امدادی ارائه می‌کند.

  امسال چند دستگاه آمبولانس آماده اجرای طرح سلامت نوروزی هستند؟

  برای نوروز امسال بیش از ۳۵۰ نیروی عملیاتی و ستادی، ۵۲ دستگاه آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و موتورلانس و اورژانس هوایی برای اجرای این طرح آمادگی دارند.

  برای کاهش مراجعات غیر ضروری مسافران نوروزی به اورژانس‌های بیمارستانی چه برنامه‌ای دارید؟

  در کنار آماده‌باش ناوگان‌های اورژانس ۱۱۵ استان قم ۳ ایستگاه سلامت در مسیرهای پر تردد مانند اتوبان قم – تهران، اتوبان قم – کاشان و عوارضی قم – تهران راه‌اندازی خواهد شد که این ایستگاه‌ها با هدف ارائه خدمات غیر فوریت است و برای کاهش حجم مراجعات غیرضروری مسافران به اورژانس‌های بیمارستان‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

  بیمارانی که مشکل جدی ندارند در این ایستگاه‌ها بر اساس موازین علمی تریاژ شده و تحت پایش و در صورت لزوم اقدام درمانی سرپایی قرار می‌گیرند هم‌چنین از دیگر مزیت این ایستگاه‌ها تقویت ناوگان آمبولانسی در جاده‌ها است.

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.