رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 9 خبر


 • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
 • الجمعة ۱۳ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Friday 5 June
  ردپای مشارکتی‌ها و افراطی‌های اصلاح‌طلب در ناآرامی‌ دانشگاه تهران

  به گزارش خبرنگار خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی شهرکریمه، برخی از اساتید دانشگاه تهران معتقدند اتفاقات روز گذشته در این دانشگاه و تجمع عده‌ای در مخالفت با اجرای برخی قوانین که به شدت مورد سوء استفاده برخی رسانه‌های معاند و ضدانقلاب قرار گرفت، سناریویی برنامه‌ر یزی شده توسط برخی گروه‌ها و جریانات بیرون از دانشگاه بود که مدیران دانشگاه […]


  به گزارش خبرنگار خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی شهرکریمه، برخی از اساتید دانشگاه تهران معتقدند اتفاقات روز گذشته در این دانشگاه و تجمع عده‌ای در مخالفت با اجرای برخی قوانین که به شدت مورد سوء استفاده برخی رسانه‌های معاند و ضدانقلاب قرار گرفت، سناریویی برنامه‌ر یزی شده توسط برخی گروه‌ها و جریانات بیرون از دانشگاه بود که مدیران دانشگاه هم در اجرای آن دانسته یا ندانسته نقش ایفا کردند.

  محمدصادق کوشکی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران یکی از اساتیدی است که در روز برگزاری تجمع در صحنه حضور داشته و از نزدیک ماجرا را زیر نظر داشت وی در گفت‌وگویی مشروح با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی شهرکریمه از پشت پرده این ماجرا می‌گوید که در ادامه آمده است.

  *  مسائل فرهنگی، پوشش و مسائل اخلاقی در دانشگاه تهران به شدت فاجعه‌بار شده

  کوشکی در این رابطه گفت:‌ متاسفانه در سال‌های اخیر مسائل فرهنگی، پوشش و مسائل اخلاقی در دانشگاه تهران به شدت فاجعه‌بار شده است. یعنی به حدی که شاید در میان دانشگاه‌های تهران و حتی ایران بی‌نظیر باشد.

  وی ادامه داد: در همین راستا در سال‌های اخیر بحث کشف حجاب و روابط غیراخلاقی موضوعی علنی شده بود و به همین دلیل حدود دو سال پیش اساتید دانشگاه تهران با روش‌های مختلف همچون ارسال نامه‌ای از مدیریت دانشگاه مطالبه کردند که با این مسئله به شکل قانونی برخورد شود. با این حال در دو سال گذشته مسئولان دانشگاه هیچ اعتنایی به درخواست اساتید نداشتند.

  این استاد دانشگاه در پاسخ به این سؤال که چرا بعد از گذشت 2 سال، روز گذشته چنین ماجرایی رخ داد، گفت: این اتفاق به این دلیل  بود مدیران دانشگاه امسال به طور ناگهانی ژستی گرفتند که می‌خواهیم مطالبه اساتید را اجرا کنیم و برای همین به شکل کاملا تصنعی به حراست یکی از درب‌های دانشگاه، آنهم فقط برای دوروز دستور دادند به افراد بی‌حجاب و کسانی که کشف حجاب می‌کنند تذکر بدهد. 

  وی ادامه داد:‌ کاملا مشخص بود موضوع اجرای قانون نیست و قرار است اتفاق دیگری رخ دهد. و برای همین ما می‌دیدیم که خیلی از افراد در حالی از درب دانشگاه عبور می‌کنند که حتی روسری آنها هم از سرشان افتاده است و حراست فقط تذکر می‌دهد و هیچ برخورد قانونی هم صورت نمی‌گرفت.

  * مدیران دانشگاه تهران هیچ تلاشی برای جلوگیری از برگزاری تجمع نکردند

  عضو هیأت علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: در این فضا بود که یک دفعه دیدیم گروه‌های مختلف چپ‌گرای دانشگاه و گروه‌ها و تشکل‌هایی که گرایش اصلاح طلبی دارند فراخوان دادند که می‌خواهیم تجمع داشته باشیم و دو روز هم بود که داشتند برای برگزاری این تجمع تبلیغات می‌کردند. مدیران دانشگاه هم می‌دانستند قرار است تجمعی بدون مجوز غیرقانونی برگزار شود و جالب اینکه هیچ تلاشی برای جلوگیری از برگزاری این تجمع نکردند و فقط تماشا کردند.

  وی اظهار داشت:‌ البته برخی از نیروهای حراست می‌خواستند اجازه برگزاری این تجمع غیرقانونی را ندهند ولی مدیران مافوق آنها اجازه چنین کاری را ندادند تا اینکه تجمع به راه افتاد.

  کوشکی افزود: وقتی تجمع برگزار شد تجمع‌کنندگان گفتند که می‌خواهیم با معاون فرهنگی دانشگاه را ببینیم و بعد ما دیدیم که آقای سرسنگی که دو سال بود جواب مطالبه اساتید را نمی‌داد، مثل برق و باد خودش را به اخلالگران و کسانی که تجمع غیرقانونی برگزار کرده بودند، رساند!

  این استاد دانشگاه ادامه داد:  بعد از آقای سرسنگی، آقای نیلی رئیس دانشگاه و کسی که اساتید مذهبی دو سال بود نتوانسته بودند از وی برای بیان مطالبات خود وقت بگیرند، هم در جمع تجمع‌کنندگان حاضر شد.

  * اخلاگران مرتب به آمدنیوز و بی‌بی‌سی خوراک می‌رساندند

  وی گفت:‌ نکته جالب دیگری که وجود داشت این بود که همه کانال‌های ارتباطی تجمع کنندگان به سمت آمدنیوز و بی‌بی‌سی باز بود و هنجارشکنان و اخلالگران به صورت مرتب به این دو رسانه خوراک می‌رساندند.

  * ردپای اعضای جبهه منحله مشارکت و بخش افراطی اصلاحات در ناآرامی‌های دیروز دانشگاه تهران

  عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رابطه با  پشت پرده این ماجرا هم گفت: به نظر بنده این سناریو از سوی اعضای جبهه منحله مشارکت و بخش افراطی اصلاحات چیده شد، آنها چون چیزی برای عرضه در انتخابات امسال ندارند می‌خواهند با این اقدامات احساسات طرف مقابل خود را تحریک کنند و به حامیان خود که به شدت سرخورده شده‌اند این را القا کنند که اگر به ما رای ندهید آزادی‌های احتمالی از بین می‌رود و حجاب اجباری می‌شود.

  وی گفت: این سناریوی کثیف با برنامه‌ریزی این گروه‌ها بود و توسط مسئولان دانشگاه تهران هم اجرا شد آن هم به قیمت اهانت به مقدسات، قانون و هنجارهای ایران اسلامی و در خدمت تیم جبهه منحله مشارکت و تیم آقای خاتمی.

  *  چرا مسئولان دانشگاه با برگزاری یک تجمع غیرقانونی هنجارشکن و خلاف قانون مخالفت نکردند؟

  کوشکی تصریح کرد:‌ ما معتقدیم اگر مسئولان دانشگاه می‌خواستند وظیفه قانونی خود را انجام دهند اصلا نیازی به این بازی‌ها نبود.

  این استاد دانشگاه تصریح کرد: الان چند سوال مطرح است، یکی اینکه چرا مسئولان دانشگاه با برگزاری یک تجمع غیرقانونی هنجارشکن و خلاف قانون مخالفت نکردند؟ چرا هر زمان که این مجموعه اخلالگر و هتاک به مقدسات آنها صدا زدند خود را رساندند؟ و اینکه چرا دست نیروهای حراست را بستند که این حرکت مهار نشود؟

  * ایستادن معاون فرهنگی دانشگاه تهران پشت یک مجموعه غیرقانونی!

  وی اظهار داشت: یکی از نکات جالب دیگری که در این تجمع وجود داشت این بود که معاون فرهنگی دانشگاه تهران به دانشجویان مذهبی که برای دفاع از مقدسات خود جمع شده بودند گفته بود شما بروید، اینها ( افرادی که مخالف اجرای قانون هستند) هم بعدا می‌روند. یعنی کاملا پشت یک مجموعه غیرقانونی ایستاده است.

  * روزه‌خواری و رفتارهای خلاف شرع و اخلاق در دانشگاه تهران علنی است

  عضو هیأت علمی دانشگاه تهران تاکید کرد: حتی اگر ما از دیدگاه دینی هم به مسائل نگاه نکنیم در این چند سال اخیر شان فرهنگی دانشگاه تهران کاملا زیر سؤال رفته و می‌بینیم دختر و پسرها به راحتی همدیگر را در آغوش می‌گیرند و روبوسی می‌کنند یا یک پسر با چند دختر دست می‌دهد و ما علنا شاهد صحنه‌هایی هستیم که حتی اقلیت‌های مذهبی علنا انجام نمی‌دهند. در دانشگاه تهران روزه‌خواری و رفتارهای خلاف شرع و اخلاق علنی است.

  کوشکی گفت:‌ از طرفی می‌بینیم اداره مشاوره دانشگاه با کلی هزینه پوستر چاپ کرده و در آن روش‌های اینکه چگونه رابطه جنسی برقرار شود و فرد ایدز نگیرد! را میان دانشجویان ترم یک و دو توزیع می‌کند، یا اطلاعیه منتشر کرده که در ایام امتحانات کمتر مشروب مصرف کنید. شما ببینید فضا به کجا رسیده است.

  * حمایت مسئولان دانشگاه تهران از فضای ضدارزشی

  این استاد دانشگاه یادآور شد: جالب اینکه این فضای به شدت ضد ارزش و موهن و مغایر با بدیهیات دانشگاه کاملا از سوی مدیران دانشگاه حمایت می‌شود. نیروهای حراست چند سال است دست‌شان کاملا بسته شده و اجازه هیچ نوع برخورداری ندارند و فضا آنقدر عجیب است که دختران و پسران در درون محوطه دانشگاه به صورت مختلط ورزش می‌کنند و یا می‌بینیم در ماه رمضان سفره می‌اندازند و غذا می‌خورند.

  وی گفت: قبل از آمدن این آقایان غذاخوری تفکیک شده بود ولی الان بدون حفظ حرمت اساتید یک فضای کاملا مختلط ایجاد شده است یعنی گاها می‌بینیم در مقابل یک استاد دانشجوی دختر و پسری در کنار هم نشسته‌اند.

  کوشکی افزود: ده‌ها تجمع در دانشگاه برگزار شده ولی هیچ کدام از مدیران نیامدند جواب دانشجو را بدهند ولی در تجمع اخیر سریعا خود را رساندند.

  وی اظهار داشت: جای خالی حراست و نیروی امنیتی در دانشگاه کاملا مشهود است و این سؤال وجود دارد که اقدام روز گذشته برخی در مخالفت با اجرای قانون چه حرکتی بود که همه دشمنان ایران و اسلام از آن حمایت و پشتیبانی کردند. آیا نباید با این حرکت برخورد مناسب شود؟ آیا فقط باید تماشاچی بود؟ چرا جلوی برگزاری این تجمع فاسد را نگرفته و سکوت کردند.

  انتهای پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.