رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


 • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹
 • السبت ۷ ربيع أول ۱۴۴۲
 • 2020 Saturday 24 October
  • جمعه 16 اکتبر 2020 - 11:41
  • کد خبر : 35709
  • فناوری
  • چاپ خبر : روسیه هم به فکر انتشار روبل دیجیتال افتاد- اخبار اقتصاد جهان – . شهرکریمه
  روسیه هم به فکر انتشار روبل دیجیتال افتاد

   به گزارش خبرنگار شهرکریمه به نقل از راشا تودی، بانک مرکزی روسیه اعلام کرد توسعه شدید فناوریهای مالی در این کشور و رشد سهم پرداخت‌های غیرنقدی احتمال انتشار روبل دیجیتال را افزایش داده است.   جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی بخوانید.  بانک مرکزی روسیه در گزارشی اعلام کرد در […]


   به گزارش خبرنگار شهرکریمه به نقل از راشا تودی، بانک مرکزی روسیه اعلام کرد توسعه شدید فناوریهای مالی در این کشور و رشد سهم پرداخت‌های غیرنقدی احتمال انتشار روبل دیجیتال را افزایش داده است. 

   جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی بخوانید.

   بانک مرکزی روسیه در گزارشی اعلام کرد در حال حاضر در حال بررسی تمام احتمالات و دیدگاه ها در مورد پروژه روبل دیجیتال است که به کاربران اجازه می‌دهد آزادانه آن را به کیف پول‌های الکترونیک خود منتقل کرده و از آن در دستگاه های موبایل خود به صورت آنلاین و آفلاین استفاده کنند. در گزارش این بانک آمده است:«روبل دیجیتال می تواند مزایای استفاده از پولهای نقدی و غیرنقدی را با هم داشته باشد».

   به گفته الکسی زابتکین، معاون رئیس بانک مرکزی روسیه، سهم پرداخت‌های غیر نقدی در بخش خرده‌فروشی و عمومی روسیه تقریباً دو برابر شده و از 33 درصد به 69 درصد رسیده‌است.

   بانک مرکزی روسیه اعلام کرد روبل دیجیتال نوآوری و رقابت در بخش مالی را تشویق می‌کند چون نقل و انتقال سرمایه‌ها را سریع‌تر و آسان‌تر خواهد کرد.

   در این گزارش همچنین آمده است گرچه نمی‌توان روبل دیجیتال را مانند پول کاغذی و ارزهای مجازی بدون نام و نشان استفاده کرد ولی اطلاعات نقل و انتقال ها بسیار محدودتر از سیستم‌های فعلی پرداخت خواهد بود.

    بانک مرکزی اعلام کرد مانند محدودیتی که برای برداشت پول نقد وجود دارد، تعداد روبل‌های دیجیتالی که می‌توان در یک زمان به دست آورد هم محدود خواهد بود.

   انتهای پیام/48

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.  جشنواره رسانه ای شهر ما
  جشنواره رسانه ای شهر ما