×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
ساکتین دیروز فتنه؛ شرمساران امروز برجام

ساکتین دیروز فتنه که حتی در طول این سال ها از بکار بُردن عنوان “فتنه” برای قضایای سال 88 طفره رفته اند و می روند، امروز در حالی که باید به خاطر برجام و فریب خوردن نسبت به وعده های دروغین دشمن شرمسار باشند همچنان منتقدان خود را مورد تخریب و هجمه رسانه ای قرار می دهند.
به گزارش شهرکریمه در حالی که به هفتمین سالگرد شکل گیری حماسه ماندگار یوم الله 9 دی نزدیک می شویم که دست بر قضا، حدود یک سال از موعد اجرای برجام می گذرد.
اشاره به این تقارن زمانی این دو، از آن رو مهم و قابل توجه است که بسیاری از کسانی که بعدها در قضایای فتنه سال 88 به عنوان ساکتین فتنه و بعضاً حامیان پنهان آن معروف شدند، تمام عیار در دفاع از برجام و اجرای آن به صحنه آمده و حتی مخالفان داخلی برجام را در ردیف رژیم صهیونیستی قرار دادند!
امروز اما که یک سال از اجرای برجام می گذرد و همه مردم و حتی بسیاری از مدافعان سرسخت آن نیز به دستاورد “تقریباً هیچ” آن برای کشورمان پی بُرده و به عینه عهدشکنی و دروغ گویی طرف غربی خصوصاً آمریکایی را مشاهده کرده اند ، مع الاسف هنوز هم هستند کسانی که کورکورانه و متعصبانه از برجام دفاع می کنند و از آن سو به جای توجه به نقد درون گفتمانی در چارچوب حزب و جناح متبوع خود به تخریب منتقدان دولت پرداخته و کماکان اصرار دارند که با برچسب هایی چون دلواپسی ، طیف مقابل را مورد نوازش قرار دهند.
از سویی نکته جالب توجه ماجرا این است که در میان همین افراد، کم نیستند افرادی که به جای ابراز شرمساری از دفاع بی قید و شرط از برجام و پذیرش صادقانه اشتباهات در مواجهه با طرف آمریکایی ، در طول هفت سال سپری شده از فتنه 88 هنوز از به کار بُردن عبارت “فتنه” ابا دارند و حال آن که تنها شخص مقام معظم رهبری در طول این سال ها افزون بر 100 بار از کلمه فتنه و نیز دست داشتن دشمن در به راه انداختن آن و همراهی فتنه گران در این معرکه بر اثر بی بصیرتی یا خیانت سخن گفته اند.
این روزها که بیش از هر زمان دیگری عیار دروغ بودن وعده های دشمن بر همگان ثابت شده و در آستانه یوم الله دیگری از جنس حماسه بی نظیر نهم دی قرار داریم، بی گمان نگاهی ژرف گونه به حوادث تلخ و شیرین سال 88 از یک سو و قضایای مربوط به برجام می تواند بسیار عبرت آموز باشد.
به ویژه از این حیث که دقت افزون تری داشته باشیم در این خصوص که چرا مقام معظم رهبری صراحتاً فرمود که 9 دی برای همیشه ماندگار شد و نیز این که فی الحال و برای مواجهه با فتنه های آینده که قطعاً پیچیده تر از فتنه 88 خواهد بود، چگونه باید از قضایای فتنه 88 و برجام و … درس عبرت گرفت.

true
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی