رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۹ ربيع أول ۱۴۴۱
  • 2019 Sunday 17 November
    آیت‌الله علوی‌بروجردی: به شبهات دانشجویان پاسخ مستدل داده شود

    آیت‌الله علوی‌بروجردی: به شبهات دانشجویان پاسخ مستدل داده شود به گزارش شهرکریمه آیت‌الله علوی‌بروجردی در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با اشاره به اهمیت تقویت ارتباط حوزه و دانشگاه اظهار داشت: پیش‌ازاین ارتباط بین حوزه و دانشگاه آن‌چنان قوی نبود و به‌صورت موردی تعاملاتی وجود داشت. وی با بیان اینکه استعدادهای فراوانی در […]


    آیت‌الله علوی‌بروجردی: به شبهات دانشجویان پاسخ مستدل داده شود

    به گزارش شهرکریمه آیت‌الله علوی‌بروجردی در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با اشاره به اهمیت تقویت ارتباط حوزه و دانشگاه اظهار داشت: پیش‌ازاین ارتباط بین حوزه و دانشگاه آن‌چنان قوی نبود و به‌صورت موردی تعاملاتی وجود داشت.

    وی با بیان اینکه استعدادهای فراوانی در کشور وجود داشته و نیازمند مدیریت این امکانات و استعدادها هستیم، ابراز کرد: به دلیل خودکفایی علمی در چنین شرایط سخت کشور چرخ مملکت می‌چرخد که این موضوع از ثمرات جمهوری اسلامی است.

    استاد برجسته حوزه علمیه با تأکید بر اینکه بسیاری از مشکلات کشور با تکیه بر توان داخلی قابل‌حل است، خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های خوب علمی در کشور اتفاق افتاده ولی نباید به همان اکتفا کنیم و لازم است ایران به مرجعیت علمی دست پیدا کند.

    وی با اشاره به لزوم تقویت توان علمی کشور یادآور شد: این امکان با همکاری آموزش و پرورش امکان‌پذیر است و از دوران مدرسه باید دغدغه علمی بین دانش آموزان به وجود آید تا زمانی که به دانشگاه می‌رسند شکوفا شوند.

    علوی بروجردی تأثیرپذیری دانشگاه‌ها از مدارس را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: جوانان در زمانی وارد دانشگاه شده که حس کنجکاوی داشته که این یک فرصت برای یادگیری و آموزش است.

    وی با تأکید بر لزوم پاسخگویی به شبهات دانشجویان ادامه داد: فضای مجازی امروزه شبهات اعتقادی زیادی وارد می‌کند که باید پاسخ صحیح و مستدل به آن داده شود، به حق سؤال دانشجویان احترام گذاشته شود و پاسخی مناسب به آن داده شود.

    تولیت مسجد اعظم با بیان اینکه برخوردها با دانشجویان باید مناسب باشد، اظهار داشت: دانشگاه باید محل تربیت مدیران باشد تا در آینده آن‌ها بتوانند از ایران و اسلام دفاع کنند و وظیفه این تربیت بر عهده دانشگاه است.

    انتهای پیام/ 137

    اخبار مرتبط

    نظرات

    Comments are closed.