رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 9 خبر


 • جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
 • الجمعة ۰ صفر ۱۴۴۲
 • 2020 Friday 18 September
  انعقاد 500 میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری طی سه ماه اخیر در قم

  انعقاد 500 میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری طی سه ماه اخیر در قم به گزارش شهرکریمه سیدمرتضی سقائیان نژاد ظهر امروز در نشست خبری با رسانه‌های استان قم، با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره رسانه ای «شهر ما» اظهار کرد: مسائل و مشکلات زیادی در شهر وجود دارد که شهرداری به بخشی از آنها نپرداخته […]


  انعقاد 500 میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری طی سه ماه اخیر در قم

  به گزارش شهرکریمه سیدمرتضی سقائیان نژاد ظهر امروز در نشست خبری با رسانه‌های استان قم، با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره رسانه ای «شهر ما» اظهار کرد: مسائل و مشکلات زیادی در شهر وجود دارد که شهرداری به بخشی از آنها نپرداخته و نیاز است رسانه‌ها به کمک شهرداری بیایند تا این مشکلات شناسایی شود.

  وی با تاکید بر اینکه بیش از 80 درصد فعالیت‌های شهر متعلق به شهرداری است گفت: شهرداری‌ها به صورت متنوع درگیر در شهر هستند و نزدیک به 372 وظیفه دارند در صورتی که شاید یک وزارت خانه کمتر از 30 وظیفه داشته باشد.

  شهردار قم با اذعان به اینکه موضوع شناسی در امور شهری مهم است گفت: مثلث مردم، شهرداری و خبرنگاران در پیشبرد اهداف شهر بسیار موثر است.

  وی با تاکید بر اینکه موضوع شهر باید کمتر دچار مسائل سیاسی شود افزود: اگر چالش‌ها و مشکلات پیام‌هایش به مدیریت شهری منتقل شود قطعا مدیریت شهری می‌تواند با برنامه آنها را رفع کرده و به مرور به توسعه شهری پایدار و خوب برسیم.

  سقائیان نژاد با بیان اینکه امروز بیش از 70 درصد مردم شهرنشین هستند گفت: این شهرداری‌ها که امور اکثریت مردم را بر عهده دارند باید مجموعه ای ملی و شهری در اختیار داشته باشند.

  وی افزود: حل مشکلات ترافیکی، اقتصاد شهری، سرمایه گذاری، هویت و کالبد شهر، بازآفرینی، سیما و منظر و معماری ایرانی اسلامی، برنامه محوری برای ارتقا کیفیت زندگی و… جزو کارهایی است که باید شهرداری به آنها بپردازد.

  شهردار قم با اشاره به ضرورت توسعه دانش و تخصص در مدیریت شهری خاطرنشان کرد: شهر امروز مملو از تخصص‌ها و پیچیدگی‌های متفاوت است و شهرداری موظف است در این حوزه‌ها خود را به روز کند.

  وی با تاکید بر اینکه قم پایگاه انقلاب است و امورات فرهنگی در این شهر بسیار مهم است گفت: تعدد و تنوع وظایف شهرداری نشان می‌دهد که چقدر ارتباط مردم، رسانه و شهرداری اهمیت دارد.

  سقائیان نژاد با اذعان به اینکه مخارج تامین امور زیربنایی باید بر عهده دولت‌ها باشد چراکه وظیفه شهرداری این است که شهر را نگهداری کند گفت: به همین خاطر جشنواره رسانه ای شهر ما فرصتی برای مشارکت رسانه‌ها در شناسایی مسائل و مشکلات شهر است.

  وی با بیان اینکه اقدامات گسترده‌ای در شهرداری طی سال‌های اخیر آغاز شده است، اقدامات شهرداری در حوزه سرمایه گذاری را مورد توجه قرار داد و افزود: فقط در ماه گذشته 500 میلیارد تومان در شهرداری قرارداد سرمایه گذاری نوشته شده است.

  شهردار قم با تاکید بر اینکه سه هتل 5 ستاره در بلوار پیامبر اعظم در حال ساخت است گفت: در حوزه‌های دیگر تسویه بدهی‌ها و ارتباط با مردم نیز گام‌های بلندی برداشته شده است.

  وی با بیان اینکه ترغیب زائران نیازمند تامین زیرساخت‌های شهری است گفت: اقامتگاه‌ها و هتل‌ها باید استاندارد باشد و این مهم در دستور کار شهرداری قرار دارد.

  سقاییان نژاد گفت: یکی از مشکلات اساسی که در قم وجود دارد باید ورود زائران به شهر قم به صورت سیستمی برنامه ریزی شود و باید بخش خصوصی وارد عمل شود.

  انتهای پیام/ 137

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.  جشنواره رسانه ای شهر ما
  جشنواره رسانه ای شهر ما