رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


 • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
 • الأحد ۲۳ جماد أول ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 19 January
  برگزاری همایش بزرگ «پیرغلامان مهدوی» همزمان با جشن‌های نیمه شعبان در قم

  برگزاری همایش بزرگ «پیرغلامان مهدوی» همزمان با جشن‌های نیمه شعبان در قم به گزارش شهرکریمه حجت‌الاسلام‌ والمسلمین یاسین حسین‌آبادی در حاشیه خطبه‌خوانی خادمان در مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه از میلاد امام حسین(ع) تا روز میلاد امام زمان(عج) بیش از 30 مراسم در این مسجد برگزار خواهد شد، اظهار داشت: در روز سه‌شنبه 20 […]

  برگزاری همایش بزرگ «پیرغلامان مهدوی» همزمان با جشن‌های نیمه شعبان در قم

  به گزارش شهرکریمه حجت‌الاسلام‌ والمسلمین یاسین حسین‌آبادی در حاشیه خطبه‌خوانی خادمان در مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه از میلاد امام حسین(ع) تا روز میلاد امام زمان(عج) بیش از 30 مراسم در این مسجد برگزار خواهد شد، اظهار داشت: در روز سه‌شنبه 20 فروردین مراسم خطبه‌خوانی خادمان، محفل عمومی قرآن کریم و مراسم توسل به حریم کبریا برگزار می‌شود.

  وی با اشاره به برگزاری برخی مراسمات مختص به خواهران، گفت: آیین غبارروبی مسجد جمکران ویژه خواهران و برگزاری هیئت رزمندگان اسلام یکی از استان‌ها ازجمله برنامه‌های روز چهارشنبه 21 فروردین است.

  حسین‌آبادی با تشریح برنامه‌های روز پنجشنبه و جمعه، عنوان کرد: محفل قرآنی و مراسم کمیل عارفانه در روز پنجشنبه و مراسم ندبه انتظار، زیارت آل‌یاسین و اجتماع جوانان عاشورایی ازجمله برنامه‌های روز جمعه خواهد بود.

  وی افزود: هیئت‌های رزمندگان اسلام استان‌های همدان، زنجان و سمنان به‌ترتیب در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه برگزار خواهد شد.

  معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران محافل قرآنی را یکی از برنامه‌های دائمی در این ایام برشمرد و ادامه داد: همایش پیرغلامان مهدوی و همایش راهیان جمکران از مهم‌ترین برنامه‌های مسجد مقدس جمکران هستند.

  وی برنامه‌های 28 و 29 فروردین را این‌گونه عنوان کرد: همایش نرجسانه و هیئت رزمندگان اسلام در چهارشنبه 28 فروردین و همایش پیوند فیروزه‌ای و هیئت رزمندگان اصفهان از مهم‌ترین برنامه‌های پنجشنبه 29 فروردین است.

  حسین‌آبادی پخش سراسری ندبه انتظار را از مهم‌ترین برنامه‌های روز جمعه 30 فروردین برشمرد و گفت: پیاده‌روی بزرگ قدمی برای ظهور، کرسی ملی تلاوت قرآن کریم و برنامه هیئت رزمندگان اسلام قم و تهران نیز برنامه‌های 30 فروردین خواهد بود.

  وی جشن بزرگ نیمه شعبان را که از ساعت 16 شنبه 31 فروردین آغاز می‌شود مهم‌ترین برنامه‌های این ده روز عنوان کرد.

  معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران احیاء شب نیمه شعبان را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های معنوی برشمرد و اضافه کرد: در روز یکشنبه اول اردیبهشت جنگ مهدوی قدمی برای ظهور در دو بخش صبح و عصر، پیاده‌روی طلاب جامعه المصطفی(ص) العالمیه و جشن شکرگزاری اختتامیه روز آخر جشن‌های مهدوی خواهد بود.

  انتهای پیام/ 113

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.