روند نگران کننده آمار مبتلایان به کرونا در قم به گزارش شهرکریمه محمدجواد باقریان امروز با اشاره به رعایت مناسب دستورالعمل های بهداشتی در برخی اصناف و اقشار بیان کرد: متأسفانه گزارش ها نشان می دهد که رعایت این پروتکل ها در برخی دیگر از اقشار و اصناف مطلوب نیست که از آن جمله می […]


روند نگران کننده آمار مبتلایان به کرونا در قم

به گزارش شهرکریمه محمدجواد باقریان امروز با اشاره به رعایت مناسب دستورالعمل های بهداشتی در برخی اصناف و اقشار بیان کرد: متأسفانه گزارش ها نشان می دهد که رعایت این پروتکل ها در برخی دیگر از اقشار و اصناف مطلوب نیست که از آن جمله می توان به پایانه های درون شهری، گیم نت ها، مراکز شماره گذاری و معاینه فنی خودرو، مراکز خرید و پاساژها، نانوایی ها، پایانه های برون شهری، اماکن ورزشی و همچنین دفاتر پلیس ۱۰+ اشاره کرد.

وی با بیان این که اخطارها و پلمب ها به اصناف و اقشار متخلف ادامه خواهد یافت افزود: رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ادارات استان رقم ۸۱ درصد است.

معاون مرکز بهداشت قم اظهار کرد: آمار استفاده از ماسک توسط مردم استان و در اماکن عمومی حاکی از آن است که تقریبا ۵۶ درصد مردم از ماسک استفاده می کنند.

وی تشکیل اولین جلسه آموزشی با رابطین هلال احمر را از دیگر اقدامات مرکز بهداشت قم در هفته اخیر عنوان کرد و گفت: متأسفانه نزدیک به ۱۰۰ درصد بیمارانی که در استان به بیمارستان ها مراجعه می کنند بدحال و دارای کاهش شدید اکسیژن خون هستند.

باقریان همچنین یادآور شد: آمار روند بستری در صد هزار جمعیت نشان می دهد که قم در رتبه دوم کشوری و آمار روند مرگ و میر در یک میلیون جمعیت حاکی از آن است که قم در رتبه نخست کشوری قرار دارد.

وی اضافه کرد: در عین حال آمار مربوط به کرونا از ابتدای شیوع تا هفته سوم مهر ماه نشان می دهد که روند بستری ها و فوتی ها در سراسر کشور به جز در مرداد ماه سال جاری صعودی بوده که این امر به منزله ضرورت توجه همه مردم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

انتهای پیام/ ۱۳۷