رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 17 خبر


 • چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۵ شوال ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 19 June
  • شنبه 16 مارس 2019 - 10:15
  • کد خبر : 14667
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : شهرکریمه – ۵ عنوان کتاب “بریل” در قم رونمایی شد

  ۵ عنوان کتاب “بریل” در قم رونمایی شد به گزارش شهرکریمه حسن عبدلی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه تولید کتاب بریل اظهار داشت:امسال کتاب‌های بریل تولیدی استان در 12 مرحله در کشور توزیع شده است. وی افزود: 6 میلیون و 285 هزار و 650 صفحه کتاب بریل در قالب سه هزار و […]


  ۵ عنوان کتاب "بریل" در قم رونمایی شد

  ۵ عنوان کتاب “بریل” در قم رونمایی شد

  به گزارش شهرکریمه حسن عبدلی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه تولید کتاب بریل اظهار داشت:امسال کتاب‌های بریل تولیدی استان در 12 مرحله در کشور توزیع شده است.

  وی افزود: 6 میلیون و 285 هزار و 650 صفحه کتاب بریل در قالب سه هزار و 850 نسخه در چهار مرحله به استان‌های مختلف کشور ارسال شده است.

  بیان کرد: پنج عنوان کتاب در 12 نسخه و یک میلیون و 110 هزار صفحه رونمایی شد و قرار است به 70 نهاد فرهنگی کشور ارسال می‌شود.

  عبدلی تصریح کرد: برای چاپ تقویم بریل نیازمند اسپانسر هستیم و در صورت جذب اسپانسر اقدام به تولید و چاپ تقویم بریل می‌کنیم،متاسفانه مرکز تولید کتاب بریل در تهران تعطیل شد و در حال حاضر تنها مرکزی که کتاب بریل تولید می‌کند استان قم است.

  فعال روشندل در حوزه کتاب با اشاره به اینکه در بحث معلولین، به نابینایان فوق العاده کم توجهی شده است، تصریح کرد: سالانه بیش از 85هزار عنوان کتاب مجوز نشر می‌گیرند و چاپ می‌شوند اما سهم بچه‌های نابینا زیر دویست نسخه کتاب است که خودمان تولید می‌کنیم و یا توسط موسسه‌ی رودکی در تهران تولید و برای ما ارسال می‌شود.

  مسئول واحد کتب بریل اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم عنوان کرد: عضویت در کتابخانه آیت الله خامنه‌ای برای نابینایان رایگان است و بخشی از کتاب‌هایمان را هم برای استفاده‌ نابینایان به کتاب خانه‌ حرم حضرت معصومه(س)اهدا کردیم.

  عبدلی خاطرنشان کرد: متاسفانه با اینکه بیش از 2هزار نابینا در سطح استان داریم اما فقط 400نفر عضو کتابخانه‌ هستند که البته حدود 150نفر شهرستانی هستند و از طریق پست خدمات می‌گیرند.

  انتهای پیام/  113

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.