×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
ضریب اشغال 70 درصدی قطار قم ـ تهران

مدیرکل راه‌آهن استان قم گفت: قطار قم ـ تهران دارای ضریب اشغال 70 درصد در طول یک ماه است، البته در قطار صبح ضریب اشغال بیشتر و در قطار بین روز ضریب اشغال کمتر است.

به گزارش شهرکریمه فرشاد زادخور امروز  با اشاره به تردد قطار در مسیر تهران ـ قم اظهار کرد: هشت قطار رفت و برگشت در این مسیر فعالیت دارد که این قطار از قم ساعت‌های 5:15، 9:35، 14:45 و 18:55 به مقصد تهران حرکت کرده و از تهران در ساعت‌های 5:30، 10، 15:15 و 18:10 به مقصد قم حرکت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: زمان سیر این قطارها 100 دقیقه و قیمت بلیت آن نیز 4 هزار تومان است، در قطار با توزیع آب معدنی از مسافران پذیرایی می‌شود و این قطارها به سیستم گرمایش و سرمایش مجهز است.

مدیرکل راه‌آهن استان قم با اشاره به میزان استقبال از قطارهای قم ـ تهران گفت: ضریب اشغال این قطارها 70 درصد در طول یک ماه است، البته در قطارهای صبح ضریب اشغال بیشتری و در قطارهای بین روز ضریب اشغال کمتر است، اگر استقبال خوب باشد، در نظر داریم تعداد واگن‌های قطار را افزایش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: 6 قطار قم ـ مشهد فعال هستند، این قطارها از قم ساعت های 12:50، 16:50 و 21:5 حرکت می‌کند و مشابه این برنامه با همین تناسب حرکت از مشهد وجود دارد.

زادخور عنوان کرد: استقبال از این قطار خوب است و ضریب اشغال متوسط بالای 80 درصد در ماه دارد.

وی با اشاره به فعالیت تبلیغی در زمینه استقبال از مسیرهای حمل و نقل ریلی گفت: جلساتی با دانشگاه‌ها برگزار کردیم تا دانشجویان را ترغیب کنند که در مسیر رفت و برگشت از این مسیر تردد داشته باشند، زیرا مسیر و روش ایمن‌تری نسبت به مسیرهای جاده‌ای است و سبب می‌شود بار ترافیکی اتوبان تهران ـ قم کاسته شود و شاهد تلفات کمتر جاده‌ای باشیم.

مدیرکل راه‌آهن استان قم خاطرنشان کرد: توسعه قطارهای حومه‌ای سیاست راه‌آهن است، ولی به استقبال و بازار سفر بستگی دارد.

وی ادامه داد: ایستگاه محمدیه و قم به اقصی نقاط کشور از جمله اراک، اندیمشک، اهواز، خرمشهر، کاشان، اصفهان، یزد، کرمان و زاهدان قطار دارد. مجموع این قطارها بالغ بر 62 قطار در روز است.

 

true
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی