×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
طلبه ها نقش خود را در تمدن سازی ایفا کنند

 طلبه‌ها نقش خود را در تمدن‌سازی ایفا کنند

به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از ایکنا از لرستان، سمینار «طلیعه حضور» مخصوص ۲۰۰ نفر از بانوان طلبه جدیدالورود مدرسه ها علمیه خواهران لرستان چهارشنبه، ۱۸ مهر در جوار مزار مطهر شهدای گمنام خرم‌آباد برگزار گردید و طی این سمینار یک‌روزه که با هدف ترسیم و تصریح رسالت‌های تبلیغ، مخاطب‌شناسی و برپایی منابر برگزار گردید، مباحثی ازجمله زی‌طلبگی، رسالت‌ها و اولویت‌های تبلیغ و علاوه بر این وظیفه ها مبلّغان برای مبارزه با جنگ نرم دشمن با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در قالب سخنرانی و کارگاه‌های آموزشی برای طلاب جدیدالورود مطرح گردید.

وی اضافه کرد: طلبه‌ها باید جهانی بیندیشند و بصیر و دشمن‌شناسی نقش خود را در تمدن‌سازی ایفا و از ابعاد دینی قدرت نرم و مردم‌سالاری صیانت کنند.

روشنگری و بصیرت‌افزایی در بین مردم به‌ویژه نسل جوان از مهم‌ترین رسالت‌های حوزویان هست

آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد نیز در این سمینار، اظهار کرد: توسعه و گسترش حوزه های علمیه خواهران از برکات انقلاب اسلامی هست که باید قدردان این موهبت والا باشیم .
وی با بیان این‌که حضور بانوان مبلغه در جامعه باعث آگاهی‌بخشی و بصیرت‌افزایی دینی می‌شود، اضافه کرد: امروز بانوان مبلغه در عرصه تبلیغ دین نقش‌آفرین می باشند و با تمام توان در زمینه حنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان قدم برمی‌دارند .
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌که طلاب و مبلغان باید با مطالعه در زمینه گسترش معنویات در جامعه کوشش کنند، اضافه کرد: روشنگری و بصیرت‌افزایی در بین مردم به‌ویژه نسل جوان از مهم‌ترین رسالت‌های حوزویان هست .

وی در انتهاء با بیان این‌که امروز بانوان طلبه و مبلغه باید با تفهیم دین در جامعه به بالا بردن بصیرت جامعه بانوان کمک کنند، اظهار کرد: رسالت بانوان مبلغه به‌دلیل این‌که در تربیت نسل جوان نیز تاثیرگذار می باشند دوچندان احساس می‌شود که باید به‌نحو احسن این رسالت را انجام دهند.

ریشه زیادی از ناهنجاری‌های اخلاقی اجتماعی به‌واسطه دور گردیدن از موازین اخلاقی هست

حجت الاسلام سید علی موسوی، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران لرستان نیز در این سمینار با بیان این‌که بانوان نقش آدم سازی و تربیت نسلی مؤمن و پویا دارند، اظهار کرد: زن به‌واسطه نقش مادری، تاثیر مهمی در سعادت و شقاوت آدم دارد و می‌تواند با ایفای نقش تربیتی برتر خود، در تربیت نسلی مؤمن موثر باشد .
وی با بیان این‌که توسعه و گسترش حوزه علمیه خواهران از برکات نظام هست، افزود: امروز خواهران مبلغه نقش پررنگی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه دارند و توان دارند در تحکیم مبانی خانوده و ترویج سبک زندگی اسلام ایفای نقش کنند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان لرستان با بیان این‌که امروز ریشه زیادی از ناهنجاری‌های اخلاقی اجتماعی به‌واسطه دور گردیدن از موازین اخلاقی و دوری نقش ارزنده زن در ترویج اخلاق اسلامی هست، اظهار کرد: خواهران مبلغ باید با بهره‌گیری از آموزه‌های دینی و معنوی و تعمیق آن در جامعه رسالت تبلیغی خود را انجام دهند.
وی با اشاره به فعالیت‌های حوزه خواهران لرستان، اضافه کرد: هم حالا ۱۳ مدرسه علمیه در این استان فعالیت دارند که در این مدرسه ها قریب به یک‌هزارو ۵۳۳ طلبه مشغول فراگیری علوم حوزه می باشند.

تحصیل یک‌هزار و ۵۰۹ طلبه در مدرسه ها علمیه خواهران لرستان

اکرم مهرابی، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان نیز در حاشیه این سمینار در جمع خبرنگاران، از تحصیل یک‌هزار و ۵۰۹ طلبه در مدرسه ها علمیه خواهران استان اطلاع داد و اظهار کرد: از این تعداد ۱۷۸ طلبه در سطح ۲ و ۳۱ طلبه در سطح ۳ طلاب جدیدالورود می باشند.
وی با اشاره به این‌که این تعداد طلبه در ۱۳ مدرسه علمیه استان لرستان به فراگیری علوم حوزه مشغول می باشند، اظهارکرد: خواهران طلبه استان در ۱۰ مدرسه سطح ۲ حوزه و ۳ مدرسه سطح ۳ به فراگیری علوم حوزوی مشغول می باشند .
معاون تعلیم حوزه علمیه خواهران استان لرستان با اشاره به این‌که سال کنونی نیز برنامه‌های آموزشی حوزه با جدیت و با هدف ارتقاء کیفیت تعلیم برای خواهران طلبه اجرا خواهد گردید، افزود: در مدرسه ها علمیه خواهران استان ۳۰ استاد به طلاب علوم حوزه را تعلیم می دهند و مشکلی از لحاظ کم بودن استاد در مدرسه ها علمیه استان وجود ندارد.
مهرابی در انتهاء با اشاره به این‌که سال کنونی برای اولین‌بار مدرسه علمیه فاطمیه(س) خرم آباد برای خواهران علاقمند دوره‌های تحصیلی پاره‌وقت برگزار کرده، اظهار کرد: سال کنونی حدود ۲۰ نفر برای دوره های پاره وقت در این مدرسه پذیرش شده‌اند.

انتهای پیام

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی