رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸
 • الجمعة ۷ ذو الحجة ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 9 August
  آیت الله علوی گرگانی

  یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه اگر بی بند و باری زیاد شود دامن آن همه خانواده‌ها را فرا می‌گیرد، افزود: باید علما و امرا در کنار هم باشند تا جامعه اصلاح شود. به گزارش شهرکریمه به نقل از پایگاه خبری پلیس، آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی در دیدار فرمانده […]

  یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه اگر بی بند و باری زیاد شود دامن آن همه خانواده‌ها را فرا می‌گیرد، افزود: باید علما و امرا در کنار هم باشند تا جامعه اصلاح شود.

  به گزارش شهرکریمه به نقل از پایگاه خبری پلیس، آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی در دیدار فرمانده انتظامی استان قم در سخنانی با بیان اینکه مسئولیت مردم بر عهده علما و امراست، به روایتی از رسول اکرم(ص) اشاره کرد و اظهار داشت: ایشان می‌فرمایند عامه مردم اصلاح نمی‌شوند مگر خواص اصلاح شوند.

  وی گفت: اینکه پلیس تذکرات علما را در جامعه عملی می‌کند خیلی ارزشمند است پیامبر(ص) می‌فرمایند، «جامعه را اصلاح کنید، جامعه ای که دین دارد همه متنعم می‌شوند».

  استاد سطوح عالی حوزه با بیان اینکه اگر بی بند و باری زیاد شود دامن آن همه خانواده‌ها را فرا می‌گیرد، افزود: باید علما و امرا در کنار هم باشند تا جامعه اصلاح شود.

  وی افزود: تعهد شما در دیدار با علما و مراجع برای ما قابل تشکر است و انشاءالله در مسئولیت توفیق بیشتری داشته باشید.

  آیت الله علوی گرگانی سپس به عملکرد پلیس قم در ماه رمضان اشاره کرد و گفت: عملکرد پلیس در ماه مبارک رمضان خیلی مؤثر بود نباید قرق خدا شکسته می‌شد، از این بابت از شما قدردانی می‌کنم.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان ناامید کننده برخی مسئولان در رسانه‌ها، گفت: چرا برخی سخنان گفته می‌شود، اسلام غربت دارد نگذاریم غریب‌تر شود، پیامبر(ص) فرمود، اسلام غریب است و در آخرت نیز غریب‌تر خواهد شد و خوشا به حال کسانی که در غربت هستند.

  جامعه‌ای که از وجود علما بی‌بهره باشد سردرگم می‌شود

  فرمانده انتظامی استان قم، نیز در ابتدای این دیدار با بیان اینکه علما محور معرفتی جامعه هستند و ما آن‌ها را ملجاء و تکیه گاه مان می‌دانیم، گفت: مبدأ و مقصد مشخص است و مسیر حرکت که باید به چه شکلی باشد را علما به بشیریت یاد می‌دهند.

  سردار کاظم مجتبایی با بیان اینکه هر کجا نفس مراجع بوده مردم راهشان را به خوبی انتخاب کرده‌اند، گفت: هر جامعه‌ای که از وجود علما بی‌بهره بوده سردرگمی، شکست، ناکامی عاید آن شده است.

  وی تصریح کرد: خدمت در قم نعمت است و مجالست و ارتباط با علما و مراجع این افتخار را بیشتر می‌کند.

  فرمانده انتظامی استان قم گفت: در ۳ ماهه گذشته پلیس قم در کسب رضایتمندی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داد که بخش عمده آن مرهون هدایت و دعای علما و مراجع بوده است.

  اخبار مرتبط