رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۶ صفر ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 16 October
  • پنج‌شنبه 11 جولای 2019 - 19:36
  • کد خبر : 19253
  • سیاسی
  • چاپ خبر : غرب ارزش‌ها را نشانه گرفته است/ ضرورت توجه به فرهنگ انقلاب – پایگاه خبری شهرکریمه | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار شهرکریمه، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور ظهر پنج‌شنبه در آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی رضوی که در تالار مرکزی شهر قم برگزار شد، اظهار داشت: امروز استان قم توفیق میزبانی افرادی را داشت که می‌توان از آنها در تبیین مفاهیم قرآن کریم، تجلیل از اهل بیت (س) و ترویج فرهنگ اهل بیت (س) […]  به گزارش خبرنگار شهرکریمه، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور ظهر پنج‌شنبه در آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی رضوی که در تالار مرکزی شهر قم برگزار شد، اظهار داشت: امروز استان قم توفیق میزبانی افرادی را داشت که می‌توان از آنها در تبیین مفاهیم قرآن کریم، تجلیل از اهل بیت (س) و ترویج فرهنگ اهل بیت (س) استفاده کرد.

  وی با بیان اینکه امام رضا (س) امامی رئوف هستند، گفت: همه داشته‌های ما از اهل بیت (ع) است و باید در پیشگاه این بزرگواران ادب را رعایت کنیم.

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خوشا به حال کسانی که در دنیای آلوده امروز که همه مظاهر علوم مادی بشر در مسیر انحراف از انسانیت و مسیر الهی است، مسیرشان کج نمی‌شود و نعمت‌های خدادادی را در جهت رضای الهی، تقویت دین خداوند، ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) و تعمیق عشق به اهل بیت (ع) استفاده می‌کنند.

  وی گفت: ممکن است موسیقی مهیجی نواخته شود و بدین واسطه بعد حیوانی انسان را تحریک کند و در روح و جان انسان اثر نگذارد اما یک سرود با مضامین دینی و الهی می‌تواند جان را صفا دهد و انسان را به مسیر کمال هدایت کند.

  سرودهایی که از مصادیق جهاد است

  حجت الاسلام ذوالنور اظهار کرد: سرودهایی که در جهت ترویج مضامین دینی و تلاش در مبارزه با جنگی که از سوی میدان کفر برای مقابله با ارزش‌های ایران انجام می‌شود، نواخته می‌شود از مصادیق جهاد است.

  وی جهاد را دارای عرصه‌های گوناگون دانست و افزود: جهاد در موقعیت‌های مختلف به شکل‌های متفاوتی نمایان می‌شود که داشتن فعالیت‌های ارزشی و هنرهای فاخر و ارزشی مهم‌ترین جهاد در میدان کارزار امروز است.

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: امروز در شرایطی که ابزار و امکانات در فضای مجازی که در جهت فساد از آنها استفاده می‌شود و فاضلاب فرهنگ غرب که امروز به مثابه سیل‌های بنیان کن ارزش‌های مردم را نشانه گرفته است مخالف این جهت حرکت کردن امری مهم است.

  وی گفت: گاهی در فضاهای منفی مجازی به گونه‌ای القا می‌کنند که همه ارزش‌های فرهنگی از بین رفته است در حالی که این گونه نیست و فرهنگ انقلاب و اهل بیت (ع) رویش‌های خودش را دارد.

  حجت الاسلام ذوالنور اظهار کرد: پویش‌های انقلاب و رهروان شهدا فراوانند که در مسیر ترویج فرهنگ اسلام و انقلاب تلاش می‌کنند.

  وی در پایان گفت: تلاش برای گسترش فرهنگ اهل بیت (ع) به عنوان ذخیره آخرت محسوب می‌شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.