رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 30 خبر


 • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
 • الأحد ۱۹ ذو الحجة ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 9 August

  به گزارش خبرنگار شهرکریمه، آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی شامگاه شنبه در دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم با بیان اینکه اگر فرهنگ ورزش در جامعه ترویج شود، بسیاری از بیماری‌ها از بین خواهد رفت، افزود: اگر ورزش در جامعه فرهنگ همگانی شود ۵۰ درصد از مراجعات به پزشکان کاهش می‌یابد. وی با تأکید […]  به گزارش خبرنگار شهرکریمه، آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی شامگاه شنبه در دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم با بیان اینکه اگر فرهنگ ورزش در جامعه ترویج شود، بسیاری از بیماری‌ها از بین خواهد رفت، افزود: اگر ورزش در جامعه فرهنگ همگانی شود ۵۰ درصد از مراجعات به پزشکان کاهش می‌یابد.

  وی با تأکید بر توجه اسلام به همه ابعاد زندگانی انسان، افزود: دین اسلام دستورهای مهمی برای سلامت انسان بیان کرده که باید مورد توجه همه اطبا قرار گیرد.

  این استاد سطوح عالی حوزه با بیان اینکه اقدامات پزشکان از اهمیت بسیاری برخوردار است و در روایات از شغل طبابت تمجید زیادی شده است که اهمیت و جایگاه آن را نشان می‌دهد، افزود: در هر علم و کاری نیت انسان بسیار مهم است.

  توجه دین به فقاهت و طبابت

  وی فقاهت و طبابت را از علوم مهم و مورد توجه دین و اهل‌بیت(ع) دانست و تصریح کرد: اگر نیت کار انسان برای خدا باشد علم و کار وی مفید خواهد بود اما اگر تنها جنبه مادی در نظر گرفته شود ارزش کار بسیار پایین می‌آید.

  آیت الله نوری همدانی بیان کرد: بر اساس روایات کسی که به کم خوردن عادت داشته باشد سالم‌تر می‌ماند.

  وی کم خوری را موجب انعطاف‌پذیری قلب انسان دانست و افزود: اگر کسی پرخوری کند سلامت خود را از دست خواهد داد و دچار قساوت قلب می‌شود.

  این مفسر قرآن کریم بیان کرد: تقوا در دین اسلام از اهمیت بسیاری برخوردار است بنابراین هر چه تقوای انسان بالاتر باشد، در نزد پروردگار جایگاه و کرامت بیشتری خواهد داشت.

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.