×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
قوای سه گانه باید با تمام قوا در صحنه باشند

به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهر قم؛؛آیت الله اعرافی،امام جمعه شهر قم در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر قم با گرامیداشت روز نرمال گفته بود: از مسائل اخلاقی و فقهی صنعتگران و تولیدکنندگان این هست که شاخص های درستی کالا را رعایت کنند.

امام جمعه شهر قم با گرامیداشت روز روشندلان اظهار کرد: موظف هستیم که روشندلان و دیگر معلولان را مورد توجه قرار داده و خدمات لازم به وی عرضه شود.

اگر خانه و مدرسه هماهنگ نباشد تربیت محصلین دچار مشکلاتی می شود.

اعرافی با تبریک هفته تربیت بدنی اضافه کرد: ورزش در بعد قهرمانی ارزش دارد ولی در کنار آن باید ورزش به فرهنگی برای تندرستی جامعه مبدل شده و در این مورد آگاهی های لازم به جامعه داده شود.

وی با بیان اینکه ورزشکاران حرفه ای افتخارآفرینی های ارزنده ای داشته اند گفته بود: بعضی از ورزشکاران ارزش های الهی را در صحنه ورزش مورد توجه قرار می دهند که بسیار با ارزش هست. ارزش های معنوی و الهی در ورزش باید به نحو سنجیده نفوذ و حضور داشته باشد.

امام جمعه شهر قم اضافه کرد: دولت، برنامه ریزان و علاوه بر این خیرین و مردم باید برای تامین ابزارها مورد احتیاج ورزش های سالم تأکید لازم را دارا باشند.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در چهلمین سالگرد انقلاب با هجوم های سنگین دشمنان رو به رو هست اضافه کرد: به تعبیر رهبری هجوم ها منفعلانه بوده و در اثر ماندگاری انقلاب اسلامی و پیشرفت امواج انقلاب در عرصه بین الملل هست.

اعرافی با بیان اینکه ملت و مسئولین باید در کنار هم وارد صحنه شده و در مقابل مشکلات مقاومت کنند، اظهار کرد: قدرت موشکی، صنعت های دفاعی و اتحاد و انسجام داخلی از عناصر ابهت هست که باید با تمام قوا حفظ شود.

وی رعایت مصالح کشور در پرتو هدایت های رهبری را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: بجز رابطه با آمریکا و اسرائیل، رهبری اذن رابطه با همه کشورها را داده اند ولی نگاه ما نباید به آنان باشد و در برنامه های خود باید روح انقلابی را حفظ نماییم.

امام جمعه شهر قم با بیان اینکه مجلس باید در مصوبات خود روح انقلابی را حفظ کند، تصریح نمود: همه نهادها و ملت ایران باید در پرتو راهنمایی هایی که رهبری در سمینار بزرگ بسیجیان داشتند حرکت کرده و بدانیم که ایستادگی و تعهد به ارزش های انقلاب ما را برنده می کند.

اعرافی با بیان اینکه در نرخ گذاری حال اقشار نیازمند باید مورد توجه قرار گیرد اظهار کرد: باید با رانت خواری، مخصوص خواری و فساد مبارزه کرده و قوای سه گانه نیز باید با تمام توان در صحنه باشند.

امام جمعه شهر قم به حماسه اربعین حسینی اشاره نمود و اظهار کرد: اربعین حسینی حماسه بزرگ معنوی و بی مثل در جهان هست و بین المللی و بین الادیانی بودن از خصوصیات این حماسه بزرگ محسوب می شود.

وی با اشاره به حضور جمعیت بی مثل در راهپیمایی اربعین تاکید کرد: از دولت، ملت و مرجعیت عراق و نجف تقدیر می کنیم و ارتباطات ایران و عراق باید بسیار استوار و محکم باشد و امید داریم که مسؤولان جدید کشور عراق عمق استراتژیک این ارتباطات را بشناسند و از این حماسه بزرگ امت اسلام برخوردار شود.

اعرافی با بیان اینکه در زیارت اربعین باید یاد شهدای ایران و عراق و مقاومت اسلامی گرامی داشته شود، افزود: امروز به برکت شهدای ایران و عراق این حماسه پژوهشگر شود که باید نیابت از شهدا در این راهپیمایی مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه شهر قم اظهار کرد: عاقبت غرب گرایی چنین تحقیری هست، ما دلمان برای شما که منسوب و حقیر هستید می سوزد که اینچنین تحقیر می شوید؛ این چه مسیری هست که می پیمایید، به راه اسلام برگردید.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی