رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۷ صفر ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 17 October
  محجوب: نباید از موضوع پهپاد آمریکایی به سادگی عبور کرد

  علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شهرکریمه با اشاره به سرنگون کردن پهپاد آمریکایی از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: همه اینها می تواند سیاه بازی ترامپ باشد یعنی خیال‌پردازی‌های باشد که بعدا صورت گرفته است. وی افزود: به هر حال از قماربازان و کسانی که قمارخانه درست می‌کنند […]


  علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شهرکریمه با اشاره به سرنگون کردن پهپاد آمریکایی از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: همه اینها می تواند سیاه بازی ترامپ باشد یعنی خیال‌پردازی‌های باشد که بعدا صورت گرفته است.

  وی افزود: به هر حال از قماربازان و کسانی که قمارخانه درست می‌کنند همه حرکتی بر می‌آید؛ این موارد هم چیزی غیر قابل پیش‌بینی نیست که این پروژه از ابتدا طراحی شده باشد.

   عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اولین کسی که در این مورد واکنش نشان داد مقامات آمریکایی نبودند بلکه اولین شخص عادل الجبیر بود که در عربستان واکنش نشان داد و به ایران هشدار داد معلوم نیست چه کارهایی از سوی ارتش آمریکا یا دولت آمریکا است که به نیابت از آنها عربستان به میدان آمد به ویژه این که این پهپاد نه به حوزه عربستان برمی‌گشت و نه از پایگاه های عربستان حرکت کرده است.

  محجوب بر همین اساس اضافه کرد: سرنگونی پهپاد آمریکایی نشان می‌دهد که عده‌ای دنبال این بودند که آبی گل آلود شود و از آن ماهی بگیرند؛ آنکه این آب را گل کرد عربستان و ایادی آمریکا بودند که می‌خواستند بهره بگیرند لذا ما باید با طرف‌های منطقه‌ای‌مان به طور جدی خط و نشان بکشیم همانطور که در کره شمالی هم دیدیم که علیه کره جنوبی و ژاپن موضع گرفتند.

  وی در همین رابطه افزود: من تصور می کنم نکته انحرافی این است که عربستان و هم پیمانان آن و شورای همکاری خلیج‌فارس مسئول این قضیه هستند؛ اگر شورای همکاری خلیج فارس خود را هم پیمان و متحد در این قضیه نمی‌دانند باید اعلام موضع کنند آنهایی هم که در این موضع هستند بدانند جمهوری اسلامی به عنوان هدف آتی و اقدام متقابل حق خود را در اقدام متقابل علیه این دولت‌ها حفظ خواهد کرد.

  این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: جمهوری اسلامی رسما به شورای امنیت به خاطر دادن پایگاه و امکانات و ایجاد یک اتحادیه علیه ما باید شکایت کند؛ چرا که شکایت از آمریکا به نظر من کافی نیست چون  به آمریکا جا و پایگاه می‌دهند.

  وی در همین رابطه افزود: این پهپاد از روی کشتی شلیک نشده که بگوییم ناوهای آمریکایی این وضع را درست کردند بلکه از روی خاک سرزمینی ما پرواز کرده بنابراین آنکه عامل اصلی این قضیه است که فکر می‌کنیم آنها حتی ممکن است بُعد پروازی پهپاد را اینگونه تنظیم کرده و یا در این موثر بوده باشند تا فاصله را زیاد کنند و از این طریق از این آب گل آلود شود منفعتی نصیبشان شود باید.

  محجوب ادامه داد: جمهوری خواهان همواره خواهان طرفدار افزایش قیمت هستند لذا این را هم ما و هم جهانیان باید بدانیم؛ آنها به دنبال هر بهانه ای می‌گردند تا بحران ایجاد شود و قیمت نفت افزایش پیدا کند چون کمپانی‌های نفتی اساساً طرفدار آنها هستند.

  نماینده تهران در مجلس بر همین اساس اضافه کرد: درباره موضوع پهپاد آمریکایی می‌توانیم بگوییم آنچه که ما شاهد آن بودیم و هستیم این است تمایل کسانی که در این حوزه سرزمینی همسایگان ما تلقی می‌شوند (که همسایه ما نیستند بلکه دشمنان ما هستند) از گذشته دشمنانی‌شان را نشان دادند اما با مهارت دشمنی می‌کنند؛ دشمن همیشگی و دوردست ما هستند که هر دو منفعت مشترک و منافع بلندمدت در این تحرک دارند بنابراین کسی حق ندارد از این موضوع ساده عبور کند.

  انتهای پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.