رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 23 خبر


 • یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
 • الأحد ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Sunday 8 December
  • جمعه 29 نوامبر 2019 - 23:37
  • کد خبر : 23396
  • سیاسی
  • چاپ خبر : مدارس قم شنبه تعطیل است – پایگاه خبری شهرکریمه | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار شهرکریمه، غلامرضا رضایی گفت: بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا و  به جهت پایداری جوی و وارونگی دما و احتمال افزایش آلاینده‌ها، تمامی مدارس شهر قم و سلفچگان و قنوات در دوره‌های مختلف تحصیلی شنبه ۹ آذر در دو نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل اعلام شده است. رئیس اداره […]  به گزارش خبرنگار شهرکریمه، غلامرضا رضایی گفت: بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا و  به جهت پایداری جوی و وارونگی دما و احتمال افزایش آلاینده‌ها، تمامی مدارس شهر قم و سلفچگان و قنوات در دوره‌های مختلف تحصیلی شنبه ۹ آذر در دو نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل اعلام شده است.

  رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش قم ادامه داد: تمامی مدارس مناطق و بخش‌های مرکزی، کهک، خلجستان و جعفریه فردا شنبه فعال خواهند بود.

  ادارات و دانشگاه‌های قم تعطیل نیست

  مدیرکل مدیریت بحران استان قم گفت: دانشگاه‌ها، بانک‌ها و ادارات قم فردا شنبه، نهم آذرماه تعطیل نیستند.

  محسن اروجی افزود: امکان ندارد که تا ساعت ۷ صبح فردا نظر ما مبنی بر تعطیلی دانشگاه‌ها و ادارات تغییر کند و به طور قطع، ادارات و دانشگاه‌های قم تعطیل نخواهند بود.

  وی ادامه داد: میزان آلایندگی‌ها آنقدر شدید نیست که بخواهیم ادارات و دانشگاه‌ها را تعطیل کنیم ولی بخاطر پیشگیری دانش‌آموزان از ابتلا به بیماری‌ها، تنها مدارس تعطیل هستند.

  امروز جمعه شاخص کیفیت هوا در شهر قم ۲۵۴ و آلاینده مسئول ذرات معلق می‌باشد. 

  شاخص کیفیت هوا به رنگ بنفش و کیفیت هوا در شرایط بسیار ناسالم است و توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان از هرگونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند و افراد دیگر از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب کنند.

  بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی به دلیل کاهش دما و وقوع پدیده پایداری هوا در ساعات اولیه صبحگاهی انتظار می‌رود کیفیت هوا برای آلاینده ذرات معلق به سمت شرایط بسیار ناسالم برای گروه‌های حساس پیش رود.

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.