×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
مدرسه، خانواده و مسجد در مقابل جریان دورویی صیانت شود  

 مدرسه، خانواده و مسجد در مقابل جریان دورویی صیانت شود  

به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از ایکنا از شهر قم؛ آیت الله سید محمد سعیدی دیشب در جمع مردم منطقه ۱۹ دی شهر قم (فرهنگیان ) در مسجد امام صادق بر علیه السلام به ارزیابی جایگاه و ارزش مسجد از منظر دین مبین اسلام پرداخت و اظهار کرد: مسجدی که بر مدار تقوای الهی بنا گردد به طور مستمر با خیر و برکت می باشد.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با اشاره به انتقاد قرآن کریم از مسجد ضرار، اظهار کرد: چارچوب و مصالح مسجد ضرار و قبا علی الظاهر یکی بود، اما آن چیز که موجب گردید قرآن کریم حدود مسجد ضرار را پایگاه دورویی شرح کند نیت بنای مسجد بود.
وی دنبال کرد: مسجد ضرار حتی در منطقه ای واقع شده بود که مسجد قبا در آن قرار داشت، تا جایی که تاریخ گواه داده هست که مسجد ضرار برای ایجاد چند دستگی بین زنجیره مومنان بنا گردید.

سعیدی اتحاد و همگرایی را راز آبادانی شرح کرد و اظهار کرد: خانواده، مسجد و مدرسه سه کانونی می باشند که باید همگرایی و اتحاد رکن کنش های اشخاص باشد.
سعیدی در ادامه با تاکید بر این که مدرسه، خانواده و مسجد باید در مقابل جریان دورویی صیانت گردد، عنوان نمود: خداوند متعال در آیه ۱۵۰ سوره نساء می فرماید«إِنَّ الَّذِینَ یَکْفُرُونَ بِاللَّهِ وَرُسُلِهِ وَیُرِیدُونَ أَنْ یُفَرِّقُوا بَیْنَ اللَّهِ وَرُسُلِهِ وَیَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَنَکْفُرُ بِبَعْضٍ وَیُرِیدُونَ أَنْ یَتَّخِذُوا بَیْنَ ذَلِکَ سَبِیلًا؛ بی تردید افرادی که به خدا و پیامبرانش کافر می گردند و قصد دارند میان خدا و پیامبرانش [با ایمان آوردن به خدا و کفرورزی به پیامبران] جدایی اندازند، و بیان می کنند: به بعضی ایمان می آوریم و به بعضی کافر می گردیم و قصد دارند میان کفر و ایمان راهی [خاص] برگزینند، [سبک مغز و بی شعورند.]»

انتهای پیام

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی