رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 26 خبر


 • سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 16 July
  شهرکریمه

  امام جمعه قم گفت: مسؤولان منافع ملی را در نظر بگیرند و نباید اجازه دهند نتیجه کارهای فعلی آن ها مانند خروج بدون هزینه آمریکا از برجام باشد؛ اروپایی ها باید تضمین جدی دهند و منافع ایران راحفظ کنند

  به گزارش پایگاه خبری فرهنگی شهرکریمه آیت الله حسینی بوشهری امام جمعه قم در خطبه های امروز نماز جمعه گفت:ماه رمضان فرصتی برای آشتی با خداوند متعال است، تلاوت یک آیه در رمضان برابر با ختم قرآن کریم است؛ در این ماه انسان می تواند خود را از بند گناهان رها کند چرا که شیاطین در غل و زنجیر هستند و اگر کسی بخواهد مسیر درست را در پیش بگیرد به راحتی می تواند تقرب الهی پیدا کند.

  عضو هیأت رییسه خبرگان با اشاره به سالگرد وفات حضرت ابوطالب اظهار داشت: حضرت ابوطالب با وجود همه نامهربانی ها در طول تاریخ، شخصیتی در کنار پیامبر است و از ایشان در همه صحنه ها حمایت می کند، ابوطالب مدافع پیامبر اکرم و بر خلاف آنچه که عده ای می گویند با ایمان به خدا از دنیا رفت.

  وی با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر، این حادثه را تاریخی خواند و ادامه داد: حدود ۴۴ کشور جنگ علیه ایران اسلامی را طراحی و برنامه ریزی کرده بودند و تمام امکانات را در اختیار صدام قرار دادند اما امداد غیبی الهی شامل حال ملت ایران شد و رزمندگان خرمشهر را فتح کردند و در این فتح ۱۹ هزار نفر از مزدوران بعثی به اسارت گرفته شدند و ۱۶ هزار نفر کشته شدند.

  آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به حوادث جهان اسلام، انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را مورد توجه قرار داد و  ابرازداشت: ۷۰ سال قبل با حمایت و جنایت انگلیسی ها غده ای سرطانی به نام اسرائیل به وجود آمد که روز نکبت نامیده می شود، رییس جمهور آمریکا در روز نکبت به همراه برخی سران عرب دست به خیانت زدند و قدس را پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی قرار دادند.

  وی عنوان کرد: در این روز بیش از ۶۰ نفر به شهادت رسیدند و بیش از ۲ هزار نفر مجروح شدند و جنایتگیران روز خون را رقم زدند، صهیونیست ها می خواستند با تقارن سالگرد تأسیس و انتقال سفارت به قدس روز تاریخی برای خود رقم بزنند اما منزوی شدند و فضای جهانی علیه آن ها رقم خورده است و  تظاهرات عظیمی در سراسر دنیا علیه اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی اتفاق افتاد.

  امام جمعه قم با اشاره به خروج آمریکا از برجام خاطرنشان کرد: آمریکا دشمنی خود را به شکل های گوناگونی ابراز داشته اما در زمان ما اوج دشمنی وجود دارد، رهبر انقلاب در پاسخ به اراجیف رییس جمهور آمریکا فرمودند که به نمایندگی از ملت ایران می گویم که شما غلط می کنید.

  وی اضافه کرد: دعوای آمریکا با ایران بر سر هسته ای، موشک ها و نفوذ منطقه ای ایران نیست، آمریکا می خواهد بر ایران اسلامی تسلط داشته باشد چرا که سالیانی ثروت ملت را چپاول می کردند، مسأله دیگر این است که با هویت انقلابی و اسلامی ملت ایران مشکل دارند و کشوری می خواهند که تابع آن ها باشد.

  آیت الله حسینی بوشهری با بیان این که خروج آمریکا از برجام غیر منتظره نبود، گفت: رهبر انقلاب بارها فرمودند که مانع مذاکره نمی شوم اما از آمریکا تضمین جدی بگیرید، مسؤولان و مذاکره کنندگان تلاش کردند اما نتوانستند و آمریکا با کمال وقاحت از قرارداد دون هزینه خارج شد.

  وی افزود: رهبر انقلاب فرمودند که به اروپایی ها اعتماد ندارم و تنها با تضمین محکم می توان کار را ادامه داد، مسؤولان منافع ملی را در نظر بگیرند و  نباید اجازه دهند نتیجه کارهای فعلی آن ها مانند خروج بدون هزینه آمریکا از برجام باشد؛ اروپایی ها باید تضمین جدی دهند و منافع ایران راحفظ کنند، ایران اسلامی با دنیا مشکلی ندارد اما باید منافع ملی تأمین شود.

  امام جمعه قم با اشاره به پاسخ موشکی مقتدرانه جبهه مقاومت به رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جبهه مقاومت با شلیک ۶۵ موشک به ده پایگاه نظامی و یک مرکز اطلاعاتی اسرائیل در جولان، این رژیم را وادار به سکوت مرگبار کرد، نخست وزیر رژیم اشغالگر دست به دامن روس ها شد و از آن ها خواست که ایران به ایران بگویند ایران به اقدامات  خود ادامه ندهد و در مقابل گفتندکه اقدامی علیه مقاومت نمی کند.

  وی با اشاره به انتخابات لبنان و عراق ادامه داد: انتخابات لبنان شگفتی آفرید و با وجود خرج کردن دلارها و بسیج کردن امکانات از سوی دشمنان بیش از نصف کرسی های پارلمان در اختیار حزب الله قرار گرفت، در انتخابات عراق گرچه هیچکدام از احزاب نتوانستند اکثریت را به دست آوردند اما در مجموعه بیشتر رأی ها همسوی با  مقاومت است وامیدواریم که با ائتلاف شیعه نخست وزیری سر کار آید که به مشکلات و خواسته های مردم عراق رسیدگی کند./

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.