به گزارش خبرنگار شهرکریمه، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر جمعه در سخنرانی مجازی آدینه‌ای با اشاره به مشکلاتی که شیوع بیماری کرونا برای مردم ایران و جهان به وجود آورده است گفت: با وجود این مشکل مردم ما با معضلات اقتصادی درگیر هستند، مردم بخاطر گران شدن کالا در تأمین معاش با مشکلاتی روبرو […]به گزارش خبرنگار شهرکریمه، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر جمعه در سخنرانی مجازی آدینه‌ای با اشاره به مشکلاتی که شیوع بیماری کرونا برای مردم ایران و جهان به وجود آورده است گفت: با وجود این مشکل مردم ما با معضلات اقتصادی درگیر هستند، مردم بخاطر گران شدن کالا در تأمین معاش با مشکلاتی روبرو شده‌اند.

مسئولیت پذیری مسئولان

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه مسئولان باید برای حل این مشکل تدبیر کنند گفت: متأسفانه در برخی برنامه‌های تلویزیون مسئولان حاضر نیستند مسئولیت گرانی را بپذیرند و به افراد دیگر حواله می‌دهند.

وی با ابراز نگرانی از سقوط روز افزون ارزش پول ملی گفت: مسئولین باید به صورت هماهنگ و متمرکز برای حل مشکلات اقتصادی تصمیم بگیرند و نسبت به این وضعیت باید پاسخگو باشند.

آیت الله حسینی بوشهری ریشه دشمنی آمریکا با ایران را بخاطر ماهیت انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: شاید برخی در کشور نسبت به نتایج انتخابات آمریکا و رأی آوردن یک خوشبین باشند اما دشمنان نسبت به ما بی رحم هستند چراکه آنها با ماهیت و هویت انقلاب اسلامی ایران مشکل دارند.

وی افزود: ما باید ضمن توکل به خدا برای پیروزی به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خودمان متکی باشیم و در مقابله با فسادها در جامعه جدی وارد عمل شویم تا مردم به آینده امیدوار شوند.

امام جمعه قم با اشاره به محدودیت‌هایی که شیوع کرونا برای برگزاری آئین‌های عزاداری حسینی به وجود آورد گفت: هرچند در اربعین حسینی از پیاده روی اربعین محروم شدیم اما مردم ایران دست از عزاداری برنداشتند و هر خانه حسینیه‌ای بود برای عزاداری و ایران یک حسینیه شد.

وی افزود: فضای مجازی هم تهدید آفرین است و هم فرصت‌ساز و ما باید از فرصت آن در این شرایط برای تبلیغ معارف اسلامی استفاده کنیم.

صلح امام حسن (ع) زمینه ساز قیام عاشورا

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به ایام وفات پیامبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: امام حسن (ع) از سر ناچاری صلح با معاویه را پذیرفت و به اعتقاد برخی مورخین این صلح زمینه ساز قیام امام حسین (ع) شد پس نباید تفسیر بدی از این موضوع داشته باشیم.

وی عقاید، احکام و اخلاق را از مبانی دینداری عنوان کرد و افزود: اگر در هر کدام از این موضوعات آسیبی وارد شود ما بنده واقعی خدا نیستیم و اگر پایبند باشیم سعادت دنیا و آخرت نصیبمان می‌شود.

استاد سطوح عالی حوزه با تاکید بر اینکه عدم شناخت صحیح دین و جهل و نادانی نسبت به دین به انسان ضربه می‌زند، افزود: افراد مدعی اداره امور دینی اگر دچار انحراف شوند به غیر خودشان دینداری پیروان آنها نیز آسیب جدی می‌بیند.

آیت الله حسینی بوشهری پیروی کورکورانه از دیگران را یکی از آسیب‌های دینداری دین استقلال فکری برشمرد و افزود: تقلید در اسلام یعنی رجوع یک غیرمتخصص به متخصص است که باعث پیشرفت و موفقیت انسان می‌شود اما اگر انسان از هر فردی و در هر موضوعی تقلید کورکورانه کند زندگی اش دچار آسیب می‌شود.