×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
وضعیت دریاچه نمک قم وخیم‌تر از دریاچه ارومیه است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه هشدارهای لازم درباره مشکل دریاچه نمک قم داده‌شده است، گفت: وضعیت دریاچه حوض سلطان قم بدتر از وضعیت دریاچه ارومیه است.

به گزارش شهرکریمه احمد امیرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به مشکلات دریاچه حوض سلطان اظهار داشت: موضوع ریز گردها در قم جدی بوده و هشدارهای لازم را داده‌ایم و حتی در مجمع نمایندگان قم دراین‌باره بحث‌هایی شده و پیگیری‌هایی در دست انجام است.

وی بابیان اینکه از وزرای کشاورزی، نیرو و رئیس سازمان محیط‌زیست خواسته‌شده تا جوابی برای کمک به دریاچه حوض سلطان بدهند، افزود: نامه‌نگاری‌هایی در این زمینه انجام‌شده چراکه ما در بحث بیابان و ریز گردها در قم و برخی استان‌های دیگر با مشکل مواجهیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی وضعیت دریاچه حوض سلطان را بدتر از وضعیت دریاچه ارومیه دانست و گفت: در آنجا چون صدای اعتراض مردم و مسئولان زیاد بود فریادها به‌جایی رسید ولی در اینجا کسی هنوز به اخطارها توجه ای نمی‌کند، ولی درهرصورت ما در پیگیری هستیم.

وی پساب فاضلاب شهری را یکی از راه‌های رفع مشکل دریاچه حوض سلطان قم ذکر و خاطرنشان کرد: اقداماتی که در استان قم در بخش فاضلاب انجام‌شده نسبت به خیلی از استان‌ها بهتر بوده و تنها در منطقه دو قم اگر فاضلاب کامل شود 50 میلیون مترمکعب فاضلاب خواهیم داشت که می‌تواند علاوه بر تأمین آب واحدهای صنعتی و فضای سبز داخل شهر، کمکی هم به بهبود وضعیت دریاچه حوض سلطان قم باشد.

true
برچسب ها :
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی