خبرهای استان » سیاسی
کد خبر : 14918
جمعه - 19 آوریل 2019 - 20:14

امام جمعه قم: شکست معامله قرن حتمی است/مساجد با وضع مطلوب فاصله دارند

امام جمعه قم: شکست معامله قرن حتمی است/مساجد با وضع مطلوب فاصله دارند

به گزارش شهرکریمه آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با بیان اینکه اعتقاد به مهدویت و منجی ساده و سطحی نیست، گفت: این اعتقاد ریشه در فطرت انسانی دارد و در همه افکار و اندیشه‌های دینی تجلی کرده است و در مکتب اهل بیت(ع) این اعتقاد بزرگ به اوج شکوفایی و عظمت رسیده است.
وی با بیان اینکه اعتقاد به پایان سعادت آمیز تاریخ و حاکمیت دین و ارزش‌های الهی در ابعاد مختلف با شبهه افکنی‌ها و اشکال تراشی‌ها روبه رو بوده است، بیان کرد: این عقیده در اندیشه همه مذاهب اسلامی مستند به گزارش‌ها، اخبار و روایاتی است که جای هیچ شک و شبهه‌ای را باقی نمی‌گذارد.
امام جمعه قم با بیان اینکه کتاب‌ها و منابع زیادی در زمینه مهدویت توسط بزرگان شیعه و اهل سنت نوشته شده است، خاطرنشان کرد: در کتاب «معجم الاحادیث الامام المهدی» نوشته جمعی از فضلای حوزه و «منتخب الاثر فی الامام الثانیعشر» نوشته آیت الله صافی گلپاگیانی 1861 روایت از 400 کتاب و منبع شیعه و سنی گردآوری شده است.
وی گفت: اصل مهدویت با غریب به 2 هزار روایت از پیامبر خدا تا امام حسن عسکری(ع) مورد تاکید قرار گرفته است و این مسائل استحکام عقیده مهدویت را نشان می‌دهد.
اعرافی با بیان اینکه بسیاری از علمای اهل سنت روایات مربوط به امام عصر(عج) را تایید کرده‌اند، افزود: اینکه برخی تندروان مذهبی و وابستگان به اندیشه خرافی مهدویت اصل ظهور و مهدویت را زیرسوال می‌برند گویا آفتاب را انکار کرده‌اند چرا که در اصل مهدویت شکی باقی نمی‌ماند.
وی با بیان اینکه در قرآن کریم نیز بسیاری از آیات با مسئله ظهور امام عصر(عج) ارتباط دارد، یادآور شد: حتی برخی تا 300 آیه را با مسئله ظهور امام عصر(عج) دلالت داده‌اند. البته برخی از آیات را باید با کمک روایات با امام عصر(عج) منطبق کرد.
مدیر حوزه‌‌های علمیه با تبریک میلاد امام عصر(عج) گفت: از تولیت مسجد مقدس جمکران و همه کسانی که زمینه ساز حضور میلیون‌ها مشتاق زیارت و اقامه نماز در این مسجد مقدس هستند به سهم خودم تشکر می‌کنم. احیای شب نیمه شعبان یک سنت اصیل اسلامی است که در مصلای قدس نیز در این خصوص برنامه ریزی شده است و امیدواریم که احیای معنوی و پرشکوه را شاهد باشیم.

ارتش جلوه‌هایی زیبا در خدمت به ملت خلق کرد
وی با اشاره به اینکه ارتش جلوه‌های بزرگی را در دفاع از ملت در هشت سال جنگ تحمیلی نشان داد افزود: امروز ارتش در دفاع از سیل زدگان جلوه‌های زیبایی را در یاری رسانی به ملت خلق کرده است.
اعرافی روز سرباز گمنام را تبریک گفت و یادآور شد: وظیفه دستگاه اطلاعات و امنیت کشف توطئه‌های دشمنان است؛ در همین قم در سال گذشته توفیقاتی داشته اند که برخی گزارش‌های آن منتشر شد.
وی کشف فساد در درون سیستم‌های اداری را از دیگر وظایف دستگاه‌های امنیتی دانست و افزود: شناخت وضع کشور، تحلیل درست از نقاط ضعف و ارائه پیشنهاد برای ارتقاء کشور از دیگر وظایف سربازان گمنام امام زمان(عج)‌ است و آنها باید با حفظ مبانی اسلامی در تحکیم مبانی امنیت بیش از گذشته کوشا باشند.

مساجد با وضع مطلوب فاصله دارند
امام جمعه قم در ادامه اظهار کرد: با وجود همه دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی در عرصه‌ها و ساحت‌های مختلف، مساجد ما با وضع مطلوب از نظر کمی و کیفی فاصله دارند و در قم نیز این مشکل وجود دارد. بر اساس شاخص‌ها باید در کشور بیش از 80 هزار مسجد باشکوه و پررونق که دارای برنامه‌های فرهنگی بوده و کانون جذب جوانان باشند، داشته باشیم.
وی با بیان اینکه روحانیت، حوزه و دیگر نهادهای فرهنگی نیز به وظیفه خود درقبال مساجد به صورت کامل عمل نکرده است، تصریح کرد: باید مساجد قوی، مردمی، دارای وقف و منابع پایدار ایجاد شده و محلی برای رشد اندیشه انقلابی باشد.
اعرافی با اشاره به اینکه مردم و مسؤولان باید تلاش کنند مساجدی در طراز انقلاب اسلامی شکل گیرد، یادآور شد: همه باید تلاش کنند که مساجد در ماه مبارک رمضان برای اجرای برنامه‌های سازنده آماده باشند.

جلوه‌های همبستگی ملی در یاری به سیل زدگان به تصویر کشیده شد
وی به سیل اخیر در استان‌های مختلف اشاره کرد و با تقدیر از مسؤولان، نیروهای مسلح، بسیجیان، طلاب و دانشجویان و دیگر اقشار خاطرنشان کرد: در مشکل سیل جلوه‌های همبستگی به تصویر کشیده شد که باید در پیشگاه الهی چنین حرکتی را شاکر بود.
امام جمعه قم با بیان اینکه جوانان و طلاب از دیگر کشورها به یاری سیل زدگان شتافتند، افزود: جبهه مقاومت در کنار مردم حضور پیدا کردند در حالی که دشمنان حتی اجازه ورود کمک‌ها را به ایران ندادند و حساب‌های بانکی را مسدود نگه داشتند و این مسائل ماهیت خبیث دشمنان را به خوبی نشان داد.
اعرافی با بیان اینکه اقدامات جنون آمیز توسط یک عده احمق چه فاجعه‌هایی در دنیا به بار خواهد آورد، تاکید کرد: انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان، استمرار مشارکت در کشتار یمن، بحرین، عراق، سوریه و فلسطین، مشارکت در شکل گیری داعش، عهد شکنی در اسناد بین المللی، تحریم‌های یک جانبه، تحریم اخبار و اطلاعات تنها گوشه‌ای از این اقدامات است.
وی تصریح کرد: آنها در آخرین اقدام خود یک قدرت نظامی که در مقابل تروریسم قرار داشته و کمر تروریسم را در منطقه شکست، به عنوان گروه تروریستی معرفی کردند.
مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به طرح معامله قرن که حقوق امت اسلام را زیر سوال می‌برد، گفت: پیشاپیش می‌گوییم معامله قرن و عربده کشی‌های بی‌جا، به دست امت اسلام، جبهه مقاومت و سپاه مقتدر شکست خواهد خورد.
انتهای پیام/ ۱۳۷

شهرکریمه – نمایش پاهای خانم هزارپا اجرا می‌شود


نمایش پاهای خانم هزارپا اجرا می‌شود

به گزارش شهرکریمه مهدی خجستگی امروز با اشاره به نمایش پاهای خانم هزار پا اظهار کرد: 90 درصد تیم این نمایش معلولان بهزیستی هستند و گروه از سال 92 با هدف توانمندسازی این افراد ایجاد شد و ابتدا با افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی شروع کردیم و سپس افراد ناشنوا نیز به گروه اضافه شدند.

وی خاطرنشان کرد: در جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولان و یک دوره جشنواره بین المللی تئاتر همدان شرکت داشتیم که از نظر حضور معلولان بی‌سابقه بوده است.

کارگردان نمایش پاهای خانم هزار پا  ضمن ابراز ناراحتی از نبود همکاری‌ها در قم گفت: تاکنون استقبال در همه شهرها از جمله تهران، ساری و چالوس خوب بوده و در آینده در شهرکرد نیز برای اجرای عموم می‌رود که تبلیغات خوبی انجام شده است.

وی از اجرای نمایش پاهای خانم هزار پا تا 6 اردیبهشت ماه خبر داد و افزود: بنا بود تا 26 اردیبهشت ماه در قم اجرا باشد ولی انتظار برآورده نشد. اگر استقبال خوب شود و مراکز همکاری کنند احتمال دارد یک هفته بعد از شهرکرد نیز در قم اجرا داشته باشیم.

خجستگی خاطرنشان کرد: پیش از اجرای نمایش باید اطلاع‌رسانی قوی انجام شود تا از ظرفیت تماشاگر استفاده شود ولی همکاری لازم در زمینه نصب بنر و اطلاع رسانی در زمینه نمایش صورت نگرفت.

 وی عنوان کرد: تلاش می‌شود با انرژی مضاعف به این امر نگاه شود زیرا هدف است که به سمت کار حرفه‌ای پیش رویم.

کارگردان نمایش پاهای خانم هزار پا با اشاره به داستان نمایش گفت: موضوع نمایش داستان خانم هزار پایی است که از پاهای خود خسته شده و از شهر خارج و با کرمی رو به رو می‌شود که پایی ندارد ولی موفق است و در ادامه با همکاری پاها و کرم از سیل جلوگیری می‌کنند.

وی با بیان اینکه در نگاه نخست جامعه هدف ما معلولان بودند گفت: ممکن است معلولان با افراد سالم تفاوت‌هایی در ظاهر داشته باشند ولی این تفاوت‌های ظاهری ملاک معلولیت نیست و نمی‌توان بیان کرد در ظاهر دارای نقص هستند زیرا بسیاری افراد معلول روی ویلچر موفق هستند و فعالیت‌های عالی انجام می‌دهند.

کارگردان نمایش پاهای خانم هزار پا یادآور شد: این گروه نخستین گروهی بود که روی تریلی جدید سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در روستاهای استان قم اجرای نمایش داشته است.

وی عنوان کرد: ندا حاجی بابایی نویسنده این نمایش است و از جمله عوامل این نمایش حسن نوری، حمزه اقبالی و خانم‌ها زارعی و خمسه هستند و حامد جهانبخش بخش موسیقی نمایش را به عهده داشت.

خجستگی یادآور شد: علیرضا نامدار و علی اصغر تقی‌پور، سیدهاشم موسوی، سمانه دلیر، مهدی سوری، الهه اکبری، مرضیه کریمی و سمیه شیری به عنوان بازیگران نمایش نقش‌آفرینی کردند.

نمایش پاهای خانم هزار پا تا 6 اردیبهشت ماه در خانه نمایش واقع در بلوار الغدیر، کوی بیمارستان امام رضا فرعی اول، سمت چپ اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ 137

خانواده ها باید مهارت‌های زندگی را به جوانان بیاموزند

خانواده ها باید مهارت‌های زندگی را به جوانان بیاموزند

خانواده ها باید مهارت‌های زندگی را به جوانان بیاموزند

به گزارش شهرکریمه حجت الاسلام سید محسن حسینی که پنجشنبه شب در مسجد مقدس جمکران قم و در حضور جمعی از ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت سخن می‌گفت همچنین افزود: انسان در فرآِیندِ آموزشی خود باید برای سه نوع زندگی یعنی زندگی فردی، زندگی خانوادگی و زندگی اجتماعی آماده شود که در این زمینه، مقطع نوجوانی و سپس جوانی در کسب این آموزش‌ها و مسلّح شدن به مهارت‌های زندگی بسیار مهم است.

وی با بیان این که تکلیف اسلام به آغاز انجام فرایض دینی در 9 و 15 سالگی برای دختران و پسران به معنی به ثمر رسیدن استعدادهای آنان در ایام جوانی است ادامه داد: امروزه می‌بینیم که در بیشتر مناطق دنیا از جوانی به عنوان مقطع رها بودن در زندگی و آزادی مطلق یاد می‌شود؛ در حالی که دین مبین اسلام، نوجوانی و آغاز سن تکلیف را مقطع و دوره ای برای شکوفایی استعدادها در سن جوانی و در حقیقت، اوج گیری ارزش‌ها در انسان می‌بیند.

این استاد حوزه علمیه قم اضافه کرد: بر همین اساس است که جوان پرورش یافته در دامان اسلام می‌تواند به فرمانده ای موفق در دوران دفاع مقدس و یا سربازی شجاع در دوران دفاع از حرم تبدیل شود که چنین هم شده است.

وی خاطرنشان کرد: اینجاست که دشمن حاضر می‌شود تا برای از بین بردن  این جوان ارزشمند شکوفاشده، حتی موشک ضدّ نفر گران قیمت شلیک کند تا به خیال خام خود، تفکر متعالی «دفاع از حرم» را هدف و نشانه بگیرد.

این کارشناس مذهبی سپس خطاب به جوانان اظهار کرد: شما بدانید که تمام همّ و غمّ دین این است تا انسان در سنّ جوانی در اوج معنویت باشد و البته در مقابل این تفکر، اوج تلاش دشمنان دین در این است که جوانی افراد به لهو و لعب بگذرد؛ البته ممکن است این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که جوانان فعال و نخبه در تفکر غربی هم دیده می‌شود که تصور درستی است.

وی اضافه کرد: اما نکته در این است که این جوانان را از حوزه ایمان و معنویت دور نگه می‌دارند؛ در حالی که در فرهنگ اسلام، جوان مؤمن باید جوانی اش را در راه یاری امام معصومش سپری کند تا جوانی موفق تلقی شود.

وی با یادآوری روایت امام صادق (ع) درباره جوان گفت: حضرت در این روایت می‌فرمایند که دوست ندارم جوانی از شما مسلمانان را مگر این که در یکی از دو حالت تعلیم یا تعلّم باشد؛ یعنی یا معلّم باشد و بیاموزاند و یا دانش آموز باشد و بیاموزد. سپس حضرت می‌فرمایند که اگر جوان مسلمان در یکی از این دو حالت نباشد، جوانی خود را ضایع کرده است و ضایع کننده دوران جوانی، گناهکار است.

این استاد حوزه علمیه قم در توضیح بیشتر این روایت بیان داشت: البته مشخص است که منظور این روایت، سپری کردن عُمده وقت به تعلیم یا تعلّم است وگرنه مشخص است که جوان هم مانند همه و بلکه بیشتر، نیاز به تفریح سالم هم دارد. همچنین نکته دیگر تکمیلی هم این است که عالِم بی عمل مانند زنبور بی عسل است؛ پس معلم یا دانش آموز حقیقی کسی است که در میدان عمل هم باشد؛ یعنی این جوانان عزیز که اکنون در میدان عمل کمک به سیل زدگان هستند؛ در حقیقت در همان مسیر تعلیم و تعلم گام بر می‌دارند و مأجور هستند.

حسینی در عین حال تصریح کرد: جوانان ما این توانایی و ظرفیت را دارند تا در تأثیرگذاری مانند اولیاء و انبیاء باشند و باید بدانند که «جوانی کردن» یعنی «یک امت بودن»؛ مانند آن چه خداوند متعال در قرآن کریم درباره حضرت ابراهیم (ع) می‌فرماید که ابراهیم به تنهایی یک امت بود.

وی همچنین به این نکته اشاره کرد که جوان بودن، لزوما به سنّ و سال نیست بلکه فردی که در مسیر علم آموزی یا تعلیم و البته همراه با عمل به علم خود باشد؛ همیشه جوانمرد و دارای دلِ جوان خواهد بود؛ حتی اگر در سن و سال پیر شده باشد.

انتهای پیام/ 137

آزمون ورودی حوزه علمیه برگزار شدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری پایگاه خبری شهرکریمه، آزمون ورودی حوزه های علمیه ویژه سال تحصیلی 99 – 98 ساعت 9 صبح امروز به صورت همزمان با حضور داوطلبان ورود به حوزه های علمیه در سراسر کشور برگزار شد.

این آزمون ویژه حوزه علمیه قم در مسجد امام حسن عسکری(ع) با حضور برخی از مسؤولان حوزه از جمله حجت الاسلام والمسلمین محمد رستم نژاد معاون آموزش حوزه های علمیه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد در جمع داوطلبان ورود به حوزه اظهار داشت: در حقیقت کسی که قدم در حوزه می گذارد خود را برای راهی سخت یعنی سربازی امام زمان(عج) آماده می کند که هرکسی لیاقت آن را ندارد.

وی افزود: البته سعادت دنیوی و اخروی همه ما به ویژه کسانی که می خواهند در لباس و کسوت روحانیت باشند در گروه اهداف نورانی وصادقانه است که باید از خداوند بخواهیم انگیزه های ما را سالم قرار بدهد.

معاون آموزش حوزه های علمیه در ادامه تلاش برای رسیدن به درجات عالی حوزوی و علمی را امری ممکن عنوان و خاطرنشان کرد: مهم آن است که شما اولین گام را برای سربازی امام زمان(عج) برداشته اید و اگر خدا بخواهد می خواهید برای خدمت به امام زمان(عج) و اهل بیت(ع) گام بردارید.

یادآور می شود، این آزمون در سراسر کشور به جز سه استان سیل زده لرستان، خوزستان و گلستان برگزار شد.

به گفته معاون آموزش حوزه، متقاضیان ورود به حوزه در استان های سیل زده، مشکلی بابت حضور در حوزه نخواهند داشت و از طریق کمیسیون و مصاحبه این امر انجام خواهد شد.

پذیرفته شدگان مرحله آزمون کتبی به مصاحبه شفاهی دعوت و در صورت قبولی به مدارس مختلف علوم حوزوی در سراسر کشور معرفی می شوند.

نتایج آزمون ورودی حوزه های علمیه 20 اردیبهشت ماه از طریق سایت معاونت آموزش حوزه اعلام خواهد شد./1330/ج

نفوذ اقتصاد یهودبه گزارش پایگاه خبری شهرکریمه، استراتژی زیست و حیات زندگی یهودیان مبتنی بر مدل زندگی زنبور انگلی است. زنبور انگلی زیر پوست حیوانات دیگر تخم‌گذاری می‌کند و آنها حیات خود را در بدن حیوانات دیگر تامین می‌کنند تا زمانی که به اندازه‌ای از رشد برسند. یهودیان از طریق نفوذ در میان مسیحیت خود را آزاد کردند.

پول خدای هوشیار اسرائیل است که در برابر آن هیچ خدایی حق حیات ندارد. پول تمامی خدایان انسان را تنزل می‌دهد و به کالا تبدیل می‌کند. پول ارزش خودساخته‌ای است از برای همه چیز.[1] واژه بانک از کلمه ایتالیایی «بنکو» به معنای نیمکت گرفته شده است. یهودیان ایتالیا در قرون وسطی به هنگام انجام معاملات تجاری بر روی نیمکت می‌نشستند. این واژه به تدریج وارد زبان‌های مختلف شد و مطابق با ادیبات و آداب و رسوم آن‌ها تغییر کرد و به کلمه بانک تبدیل شد. اما ماهیت اصلی خود یعنی ربا را فراموش نکرد.

البته معانی دیگری نیز برای بانک آوردند، مثل پولی که قماربازها وارد بازی می‌کنند.[2] بانکداری از دوره رنسانس شروع شد و در آن دوران ایتالیا می‌توان از خاندان یهودی مدیچی یاد کرد که بهره و نزول را سرلوحه فعالیت بانکی خود می‌دانستند. البته مدیچی‌ها نفوذ زیادی در مسیحیت داشتند و با خاندان زیاد دیگری که عقبه مسیحی داشتند درگیر بودند و همواره پیروز معرکه می‌شدند.

بانکداری در دوران هخامنشی

قبل از دوره هخامنشی، بانکداری به طرز ابتدایی مرسوم بود، ولی در انحصار معابد و شاهزادگان قرار داشت، سپس در زمان هخامنشیان بازرگانی رونق یافت و پول مسکوک رایج شد. معروف‌ترین بانک‌ها اجیبی(اگیبی) بود که به مهاجران یهودی مقیم بابل تعلق داشت و به کلیه امور بانکی از قبیل سپرده، اعطای وام و رهن گرفتن املاک می‌پرداخت و سرمایه آن هم برای خرید و فروش منازل، احشام، غلامان و کشتی‌های حامل کالا به کار می‌رفت.[3]

نخستین بانک ایالات متحده آمریکا در سال 1782 میلادی در فیلادلفیا، آغاز به کار کرد. اولین بانک انگلستان در سال 1852 میلادی تأسیس شد. امروزه در تمام کشورهای جهان تعداد زیادی بانک وجود دارد. بانک‌های ابتدایی فقط دو کار انجام می‌دادند: دریافت پول از مشتری و پرداخت وام با بهره. در حال حاضر بانک خدمات زیادی به مشتریان ارائه می‌دهد و وظایف متعددی بر عهده دارند. ارائه کارت‌های اعتباری، پرداخت ارز به مسافران خارج از کشور، نگهداری از اشیای قیمتی مثل جواهرات، چاپ اسکناس و اوراق بهادار، مشارکت در اداره نظام اقتصادی کشور و غیره از جمله وظایف بانک‌های امروزی‌اند. [4]

یهودیان شبکه به هم پیوسته مالی خارج از دین داشتند

یهودیان نه به عنوان پیروان حضرت موسی بلکه یک شبکه پیوسته به هم که از دوران این پیامبر اولوالعزم به دور هم جمع شده‌اند، در حال فعالیت اقتصادی بودند و تحریفات زیادی بر کتب آسمانی حضرت موسی وارد نمودند و کتاب‌های دیگری مانند تلمود پدید آمد که توانستند نکات خود خواسته را وارد این کتب کنند.[5]

به عنوان نمونه می‌توان به سفر تثنیه نیز اشاره داشت که با این جمله آغاز می‌شود: این است سخنانی که موسی آن طرف اردن … (به) تمامی اسرائیل گفت. سپس در باب آخر آمده است که حضرت موسی از رود اردن عبور نکرد. یعنی نویسنده فرد دیگری بوده است و در حال روایت یک اتفاق است، نه وحی الهی که از آسمان نازل شده باشد. البته ما سه روایت درباره نوشتن تورات داریم که یک دیدگاه سنتی است و معتقد است که حدود هزار سال بر افراد مختلفی نازل شد، دیدگاهی معتقد است که در قرون وسطا نوشتن کتاب مقدس شروع شد، اسپینوزا هم رمزهای ابن عزرا را گشوده و خود نیز موارد متعدد دیگری بر آن افزوده است و عده دیگری نیز در جریان عصر روشنگری ظهور کردند و معتقدند که فرقی میان کتاب تورات و دیگر کتب نیست.

روحیه پول اندوزی یهودیان سرآمد اقتصادی

مسئله بانک و رباخواری به خاطر روحیه اقتصادی پول اندوزی جامعه یهودیان است که در این حرفه خبره شده‌اند و توانستند نبض اقتصاد جوامع را در دست گیرند. همچنین با استحکام پایه‌های نخستین جوامع یهودی در سده یازدهم میلادی، رباخواری به شکلی گسترده در اروپای مرکزی رواج یافت. حاملین این موج یهودیان بودند و پیوند این پدیده با یهودیان آن چنان است که در فرهنگ اروپایی واژه یهودی مترادف با رباخوار بود. [6]

یکی از کارکردهای یهودیان درباری ضرب سکه بود، در سده‌های هفدهم و هجدهم بیشتر سکه‌های دربارهای آلمان از نقره بود. با افزایش تکاپوی اقتصادی در این دوران، فلز فوق کمیاب شد و تأمین نقره مورد نیاز برای ضرب سکه به یکی از وظایف مهم الیگارشی یهودی بدل گردید.[7] هر کجا قدرت باشد، آنان (یهودیان) چاپلوسانه در آنجا ازدحام می‌کنند، چون تامانی قدرت و دروازه قدرت محسوب می‌شود، طبیعی بود که بزرگترین شهر یهودی جهان خواستار آن شوند. بدون شک، تناقض موجود در این واقعیت که استوارترین قدرت سیاسی در بزرگترین شهر یهودی جهان در اختیار غیر یهودیان قرار داشت، بیشتر آنان را بر می‌انگیخت.

وقتی «شوئنبرگ» بانکدار یهودی آلمانی با اسم مبدل «آگوست بلمونت» به آمریکا رفت تا نماینده منافع «روچیلدها» باشد. نگاه تیزبین او فوراً موفقیت را دریافت و او یکی از اعضا و حامیان تامانی شد.[8] اقتصاد یهود در مسیحیت نیز بی تأثیر نبود، از جمله دخالت مدیچی‌ها در انتخاب پاپ یا حتی مبارزه کاتولیک‌ها با زرسالاران یهودی در سال 1880 به پیدایش بانک کاتولیک «یونیون جنرال» انجامید که ساده لوحانه تصور می‌رفت می‌تواند به نفوذ زرسالاران یهودی در اقتصاد فرانسه پایان دهد. این بانک با دسیسه آشکار روچیلدها ورشکست شد و پیامد این حادثه موجی از نفرت علیه زرسالاری یهودی بود.[9]

نفوذ اقتصاد یهود به ادیان مختلف و آلوده کردن آنها به ربا زمانی معنا و شکل می‌یابد که در تحریف آنها به این نکته برسیم که نفوذ هلنیزم نه تنها در فلسطین، بلکه نزد یهودیان در اسکندریه به منتهای قوت و کمال رسیده و این معنی در صحیفه‌ای به نام حکمت سلیمان از آن زمان باقی مانده و به خوبی می‌باشد و هم‌چنان در میان یهودیان آن شهر فیلسوفی ظهور کرد به نام فیلون که سعی کرد میان افکار حکیمانه یهود و مبادی کلامی ایشان با اسلوب اندیشه یونانیان در باب فلسفه تلفیقی ایجاد کند.[10] /882/ی702/س

مهدی کمالی

[1] زرسالاران یهودی و پارسی، استعمار بریتانیا و ایران، (جلد دوم) عبدالله شهبازی، ص228

[2] فرهنگ فارسی معین

[3] سیر تحول بانکداری از آغاز تا کنون، دکتر علی زنگی آبادی، رحمان علی حسینی، نشریه بانک و اقتصاد، شماره 110، آذرماه 1389

[4] https://article.tebyan.net/94509/

[5] ویل دورانت در کتاب تاریخ فلسفه ص 227 به این موضوع اشاره دارد، همچنین http://mobahesat.ir/6833 به بررسی ادله مشهور و غیر مشهور پیرامون تحریف تورات پرداخته است. کتاب یهودیت نوشته عبدالرحیم سلیمانی اردستانی نیز به این موضوع اشاره کرده است.

[6] Americana, vol 10, p 22

[7] زرسالاران یهودی و پارسی، عبدالله شهبازی، ص 156

[8] یهود بین الملل، هنری فورد،ص139

[9] زرسالاران یهودی و پارسی، عبدالله شهبازی، ج 1، ص 224

[10] تاریخ جامع ادیان، جان بایر ناس، ص 546

مسجد مقدس جمکران به مناسبت نیمه شعبان غبارروبی شد – پایگاه خبری شهرکریمه | اخبار ایران و جهانمسجد مقدس جمکران با حضور جمعی از هنرمندان، اصحاب رسانه و خادمان این مکان مقدس به مناسبت نیمه شعبان و ولادت امام زمان (عج) در فضایی آکنده از معنویت غبارروبی شد.

معامله قرن آمریکایی‌ها توسط جبهه مقاومت و سپاه شکست می‌خورد – پایگاه خبری شهرکریمه | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار شهرکریمه، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد با اشاره به توطئه‌های آمریکا در قبال ملت ایران و کشورهای دیگر اظهار داشت: دولت آمریکا مجموعه‌ای از اقدامات را در دوره جدید انجام داده که این اقدامات جنون آمیز و خطر آفرین برای منطقه و جهان است که این موارد از سوی یک حاکم نادان و احمق صورت گرفته که می‌تواند فاجعه‌هایی برای دنیا به وجود بیاورد.

وی اظهار داشت: اعلام انتقال سفارت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس، رسمیت شناسی حاکمیت اسرائیل بر جولان، مشارکت آمریکایی‌ها در کشتار یمن، بحرین، سوریه و فلسطین، مشارکت در شکل گیری داعش بنا به اعتراف خود آنها، عهد شکنی آمریکایی‌ها در قبال اسناد بین المللی و تحریم‌های یک جانبه، تحریم و مسدود سازی حساب‌های افراد در شبکه‌های اجتماعی، اقدام زشت و قبیح آنها در اعلام تروریستی بودن سپاه، غارت منابع کشورهای اسلامی و تحقیر آنها از جمله نقشه‌های شوم آمریکایی‌ها بوده است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور ادامه داد: حاکم عربستان چندین بار دست همسر ترامپ را بوسیده است و از طرفی آمریکا این کشور را همانند گاو شیردهی می دوشد که این تحقیر برای امت اسلام است.

وی ابراز داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که کمر تروریسم را در منطقه شکسته است امروز از سوی آمریکایی‌ها تروریست نامیده می‌شود اما آنها بدانند معامله قرن آمریکایی‌ها و عربده کشی‌های بیجای آنها به دست اسلام و جبهه مقاومت و سپاه مقتدر ما به فضل الهی با شکست مواجه خواهد شد.

آیت الله اعرافی در بخش دیگری از خطبه‌های خود اظهار داشت: روز ارتش را به تمامی ارتشیان غیور که در همه صحنه‌ها یاری‌گر ملت هستند تبریک می‌گوئیم.

وی همچنین از تلاش‌های دستگاه اطلاعات کشور قدردانی کرد و گفت: وظیفه دستگاه اطلاعات و امنیت کشور، کشف توطئه دشمنان است و در این زمینه در قم نیز توفیقاتی داشته‌ایم که از این تلاش‌ها باید تقدیر و نقاط ضعف را به درستی شناسایی و برای حل آنها راهکار پیدا کرد.

باید ۹۰ هزار مسجد باشکوه و پر رونق داشته باشیم

امام جمعه قم بیان داشت: به رغم گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی که در ابعاد مختلف گام‌های بزرگی برداشته شده اما مساجد ما با وضع مطلوب فاصله دارند.

وی با بیان اینکه مساجد باید در تراز انقلاب اسلامی باشند، افزود: طبق شاخص‌هایی که وجود دارد ۹۰ هزار مسجد باشکوه و پر رونق و دارای برنامه باید داشته باشیم که با این آمار فاصله داریم و باید مساجد به صورت فعال در خدمت مردم باشند و روحانیت در این زمینه رسالت خطیری بر عهده دارد تا مساجد برای رشد نیروهای انقلابی و دینی زمینه سازی کنند.

آیت الله اعرافی گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان مساجد باید آماده شوند و در مساجد آسیب‌های اجتماعی باید معالجه و در شعاع آن باید مشکلات جامعه اسلامی حل شود.

سیل اخیر جلوه اتحاد و وحدت ملت ایران را نشان داد

وی با تقدیر از حضور اقشار مختلف مردم در صحنه امداد رسانی به سیل زدگان اظهار داشت: از تلاش گروه‌های مختلف مردمی برای امدادرسانی به صدها هزار نفر از سیل‌زدگان که راهی مناطق سیل زده شدن تقدیر می‌کنیم و باید بیان داشت که همچنان مصیبت‌ها و آلام مردم سیل زده وجود دارد و باید همگان به کمک این مردم بیایند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزود: در این زمینه نیروهای مسلح و نهادهای گوناگون و همچنین طلاب و دانشجویان باید دست به دست هم دهند و با وحدت همدلی و همراهی مشکلات را از میان بردارند.

وی با بیان اینکه سیل اخیر جلوه اتحاد و وحدت ملت ایران را نشان داد، گفت: ما امروز شاهدیم که جبهه مقاومت نیز در کنار ملت ایران بوده و از طرفی این حادثه کینه توزی دشمنان را به اثبات رسانید و آمریکایی‌ها حساب‌های کمک به ایران را مسدود کردند و ملت ایران به همین دلایل همچنان شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند.

آیت الله اعرافی تأکید کرد: دولتمردان و مجلسی‌ها باید بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب در خصوص برداشت از حساب ذخیره ارزی برنامه‌هایی برای عمران و آبادانی این مناطق سیل‌زده داشته باشند.

تعدادی از مدیران قم با لاریجانی دیدار و گفت‌وگو کردند – پایگاه خبری شهرکریمه | اخبار ایران و جهانبه گزارش پایگاه خبری شهرکریمه، رئیس شورایعالی استان قم با علی لاریجانی در دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی در قم دیدار و گفت وگو کرد.

براساس این گزارش در این دیدار رئیس شورایعالی استان قم در خصوص برخی از مشکلات موجود در حوزه شهری و همچنین حوزه حمل و نقل مطالبی را بیان نموده و همچنین گزارشی را در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط شوراهای اسلامی استان قم ارائه کرد.

علی لاریجانی در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط شورایعالی استان قم، گفت: مشکلاتی که توسط رئیس شورایعالی استان قم بیان شده باید برطرف شود که نیاز به همکاری تمامی دستگاه‌های شهری و همچنین اهتمام ویژه آنها در جهت رفع مشکلات مردم می‌باشد.

تأکید بر استفاده از ظرفیت قم برای خدمت رسانی به مناطق سیل زده

اعضای شورای تأمین استان قم نیز با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بنابراین گزارش در این دیدار استاندار قم گزارشی در خصوص اقدامات این استانداری در مورد سیل اخیر و اقدامات انجام شده ارائه کرد.

استاندار قم ادامه داد: قبل از انتخاب استان قم به عنوان استان معین مناطق سیل زده به معاون استاندار مأموریت داده شد تا با حضور در مناطق سیل زده به ویژه پلدختر خدمات رسانی لازم را به هموطنان سیل زده داشته باشد و همچنین از تجهیزات سنگین جهت تسهیل امور استفاده شود.

بهرام سرمست در ادامه گفت: از لحاظ امنیتی، استان قم توانست با انجام اقداماتی مناسب از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق در استان کاهش پیدا کند و همچنین آمار بزه و بزهکاری در این استان به طور چشمگیری با کاهش روبه رو بوده است که می‌توان گفت استان قم از لحاظ امنیتی نمره قبولی را کسب کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با تشکر از زحمات و اقدامات استانداری قم و اعضای شورای تأمین این استان، گفت: لازم است که از ظرفیت استان قم در جهت خدمت رسانی به مناطق سیل زده استفاده شود و همچنین در خصوص زائرپذیری این استان نیز باید توجه ویژه صورت بگیرد.

برای تأمین برق از انرژی‌های خورشیدی استفاده شود

اعضای شورای اسلامی شهر قم نیز رئیس مجلس شورای اسلامی در قم دیدار و گفت وگو کردند.

بنابراین گزارش رئیس شورای اسلامی شهر قم در این دیدار گزارشی در خصوص اقدامات و لوایح تصویب شده در این شورا و اقدامات شهرداری ارائه کرد.

لاریجانی نیز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات شورای اسلامی شهر قم، گفت: لازم است در امور مربوط به شهر قم به ساخت هتل و سرمایه گذاری در این بخش توجه ویژه صورت گیرد و همچنین در بحث بافت فرسوده در استان قم باید اقداماتی صورت گیرد تا مشکلی برای مردم این استان ایجاد نشود.

مدیران شرکت‌های آب، برق و فاضلاب استان قم نیز با نماینده مردم قم در خانه ملت دیدار و گفت وگو کردند.

در این دیدار مدیرعامل شرکت برق استان قم گزارشی را در خصوص افزایش توان برق قم ارائه کرد و همچنین مدیران آب و فاضلاب این استان در خصوص وضعیت آب و فاضلاب شهری، روستایی و منطقه‌ای استان قم گزارشات خود را به دکترعلی لاریجانی ارائه کردند.

لاریجانی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات انجام گرفته، گفت: بهتر است برای تأمین برق از انرژی‌های خورشیدی استفاده شود و همچنین تأمین آب روستایی در دستورکار مسئولان آب و فاضلاب استان قم قرار گیرد.

تأکید بر حل مشکلات کشاورزان

مدیران جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان قم نیز با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

بنابراین گزارش مدیران جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان قم گزارشاتی را در خصوص اقدامات انجام شده خود ارائه کردند و همچنین در خصوص مشکلات موجود در بخش کشاورزی و همچنین مشکلاتی که در بحث منابع طبیعی وجود دارد مواردی را بیان کردند.

لاریجانی نیز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته در ادارات کل جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان قم، گفت: اگر مشکلاتی وجود دارد باید در اسرع وقت مورد پیگیری قرار گرفته و مرتفع شود تا مشکلی برای کشاورزان عزیز ایجاد نشود.

گفتنی است در این دیدار مدیران تعاون روستایی و دامپزشکی استان قم نیز حضور داشته و به ارائه گزارش در خصوص اقدامات انجام شده پرداختند.

بانک‌ها در امر تولید وارد شوند

مدیران شعب بانک‌های استان قم با دکتر لاریجانی دیدار و گفت وگو کردند.

در این دیدار مدیران شعب بانکی سپه، مسکن و رفاه کارگران استان قم ضمن ارائه گزارشات خود از مشکلات نظام بانکی کشور و اقداماتی که این بانک‌ها برای سال جاری در جهت تسهیل امور در نظر گرفته‌اند نقطه نظرات خود را بیان کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط بانک‌ها، گفت: بهتر است بانک‌ها در امر تولید وارد شده تا با توجه به سال رونق تولید، تولیدکنندگان را ترغیب به امر تولید کنند.

گفتنی است در این دیدار، مدیران شعب صندوق موسی ابن جعفر(ع) و صندوق کارآفرینی امید استان قم حضور داشتند و گزارشاتی را در خصوص اقدامات انجام شده به لاریجانی ارائه کردند.

ارزش‌ها و آثار انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به جامعه معرفی شود

مدیران بنیاد شهید و حفظ آثار انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم نیز با علی لاریجانی دیدار و گفت وگو کردند.

بنابراین گزارش در این دیدار مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین حفظ آثار انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم با ارائه گزارشات خود در خصوص اقدامات صورت گرفته و همچنین مشکلاتی که بر سر راه امور مربوط به ایثارگران و جانبازان وجود دارد، پرداختند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته در بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین حفظ آثار انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم، گفت: باید اقدامات انجام شده در جهت معرفی ارزش‌ها و آثار انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باشد و همچنین بنیاد شهید کمک‌های مناسبی را برای ایثارگران و جانبازان این استان در نظر بگیرد.

گفتنی است در این دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مدیرکل بهزیستی، رئیس کمیته امداد و مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان قم حضور داشتند و در خصوص اقدامات انجام شده در ادارات متبوع خود به لاریجانی گزارشی ارائه کردند.

مدیران بیمه تأمین اجتماعی و بیمه سلامت استان قم با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.

در این دیدار مدیرکل بیمه سلامت استان قم در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه بیمه سلامت، گفت: دو برنامه در حال اجرا شدن قرار دارد که برنامه اول حذف دفترچه‌های کاغذی و برنامه دوم نسخه نویسی الکترونیکی است که در بیمه سلامت در حال انجام شدن است و با توجه به مقاومتی که در خصوص این برنامه‌ها صورت می‌گیرد امید می‌رود که بتوان این برنامه‌ها را به طور کامل اجرایی کرد و همچنین مدیرکل بیمه تأمین اجتماعی استان قم نیز در خصوص اقدامات انجام شده توسط این سازمان گزارشاتی را ارائه کردند.

لاریجانی در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات مناسب بیمه سلامت و بیمه تأمین اجتماعی در استان قم، گفت: بهتر است که اقدامات صورت گرفته باعث رفاه بیشتر مردم و همچنین برطرف شدن موانع موجود بر سر راه بیمه‌ها باشد.

تلاش برای کاهش آلام مردم در مناطق سیل زده

مدیران هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی استان قم نیز با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار مدیران هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی استان قم در خصوص اقدامات انجام شده در مورد ارسال کمک‌های مردمی به استان‌های سیل زده و جمع‌آوری اقلام نقدی و غیرنقدی از مردم گزارشی را ارائه کردند، همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم گزارشی را در خصوص فرستادن پزشک و روانشناس به مناطق سیل زده ارائه کرد.

لاریجانی ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی استان قم، گفت: لازم است که این اقدامات مستمر باشد تا آلام مردم در مناطق سیل زده کاهش یابد.

گفتنی است در این دیدار مدیرکل استاندارد و مجمع خیرین سلامت استان قم نیز حضور داشتند و گزارشاتی را در خصوص اقدامات انجام شده ارائه کرده و پیشنهادات لازم را در خصوص ارتقا نظام سلامت کشور ارائه کردند.

اعضای کانون مداحان، شعرا و شورای هیأت‌های مذهبی استان قم با نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.

در این دیدار، رئیس کانون مداحان و شعرا و همچنین رئیس شورای هیأت‌های مذهبی استان قم از مشکلات موجود در این کانون‌ها صحبت کرده و از رئیس مجلس برای رفع این مشکلات کمک خواستند.

لاریجانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: به طور قطع پیگیر مشکلات مداحان، شعرا و همچنین مشکلات موجود در هیأت‌های مذهبی استان قم خواهم بود.

گفتنی است در این دیدار از کانون روانشناسان و اتحادیه کانون‌های اسناد رسمی استان قم نیز حضور داشتند و نقطه نظرات خود را پیرامون مشکلات موجود در کانون‌های مذکور ارائه کردند.

موانع تولید در قم برطرف شود

مدیران و فعالان بخش اقتصادی استان قم نیز با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، گمرک، امور مالیاتی و پست گزارشاتی را از اقدامات انجام شده در استان قم ارائه کردند و پیشنهاداتی را برای رفع مشکلات اقتصادی موجود در این استان ارائه کردند.

لاریجانی در این دیدار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط مدیران اقتصادی استان قم، گفت: بهتر است که اقدامات انجام شده در جهت تسهیل موانع موجود در راه تولید و همچنین رفع مشکلات مردم باشد.

گفتنی است در این دیدار فعالان اقتصادی و بازرگانی استان قم حضور داشتند و از مشکلات و موانعی که بر سر راه تولید این استان وجود دارد نقطه نظرات خود را بیان داشتند و پیشنهاداتی را برای برطرف کردن این موانع بیان داشتند.

بنابراین گزارش در این دیدار از اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، اتاق صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه ناشران و کتاب فروشان، نظام مهندسی معدن، اتحادیه کفش فروشان، اتحادیه نانوایان و مرغداران و همچنین اتحادیه صادرکنندگان نمایندگانی حضور داشته و از مشکلات و موانع تولید در کشور گله مند بوده و پیشنهادات خود را برای بهتر شدن وضع موجود ارائه کردند.

لاریجانی در خصوص مشکلات مطرح شده توسط فعالان اقتصادی و بازرگانی، گفت: پیگیری‌های لازم در خصوص مشکلات بخش اقتصادی، بازرگانی و علی الخصوص معادن استان قم صورت خواهد گرفت.

تربیت نیروی ماهر و متخصص برای حل مشکل بیکاری

مدیران کار و رفاه اجتماعی و سازمان فنی و حرفه‌ای استان قم با رئیس قوه مقننه دیدار و گفت وگو کردند.

براساس این گزارش مدیران کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان فنی و حرفه‌ای استان قم گزارشاتی را در خصوص بحث اشتغال، امورات مربوط به کارگران و همچنین تربیت نیروی کار ماهر در مراکز فنی و حرفه‌ای ارائه کردند.

لاریجانی نیز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته در جهت رفع بیکاری در استان قم و پیگیری امورات مربوط به کارگران در این استان، گفت: متأسفانه معضل بیکاری در کشور وجود دارد و لازمه برطرف کردن این مشکل تربیت نیروی ماهر و متخصص است که باید وزارت کار و سازمان فنی و حرفه‌ای با همکاری یکدیگر از تمام ظرفیت خود برای تربیت نیروی کار ماهر و متخصص استفاده کند تا بتوان معضل بیکاری در کشور را ریشه کن کرد.

گفتنی است در این دیدار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان حضور داشت و گزارشی را در خصوص اقدامات انجام شده این اداره کل در استان قم ارائه کرد.

رؤسای سازمان‌های نظام مهندسی و نظام مهندسی کشاورزی استان قم با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.

براساس این گزارش، رؤسای نظام مهندسی و نظام مهندسی کشاورزی استان قم ضمن ارائه گزارشات در خصوص اقدامات انجام شده از مشکلات موجود بر سر راه نظام مهندسی و نظام مهندسی کشاورزی استان قم نقطه نظرات خود را مطرح کرده و از شرایط موجود ابراز گله مندی کردند.

لاریجانی در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط نظام مهندسی و همچنین نظام مهندسی کشاورزی استان قم، گفت: مشکلاتی که بر سر راه نظام مهندسی و همچنین نظام مهندسی کشاورزی در کشور وجود دارد باید حل شود لذا این مواردی که شما بیان داشته‌اید را پیگیری خواهم کرد.

گفتنی است که در این دیدار رئیس منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، نماینده کشاورزان و همچنین از نظام صنفی کشاورزی حضور داشتند و از مشکلات و موانع موجود نکاتی را بیان داشتند.

ظرفیت ورزش استان قم بسیار بالا است

مدیرکل ورزش و جوانان و کانون ورزشکاران استان قم با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گزارشی را در خصوص اقدامات صورت گرفته در اداره کل این استان ارائه کرده و همچنین در خصوص رسیدگی به امور قهرمانان ورزشی استان قم نیز نکاتی را ارائه کرد.

لاریجانی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط اداره کل ورزش و جوانان استان قم، بیان داشت: ظرفیت ورزش استان قم بسیار بالا است و باید از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده شود چرا که قم چنین ظرفیتی دارد تا بتواند قهرمانان بسیاری را در کشور معرفی کند، البته باید گفت که مهم‌ترین عامل در استفاده از این ظرفیت بخش خصوصی است که نباید فراموش شود.

باید از تمام توان برای جذب گردشگر داخلی و خارجی استفاده شود

مدیران میراث فرهنگی و گردشگری و ثبت اسناد استان قم نیز با نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قم گزارشی را در خصوص فرآیند توسعه صنعت گردشگری در استان قم بیان کرده و راهکارهایی را برای توسعه این صنعت در استان قم بیان داشتند و همچنین رئیس ثبت اسناد این استان گزارشی را در خصوص اقدامات انجام شده ارائه کرد.

علی لاریجانی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات انجام شده توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قم و همچنین اداره ثبت اسناد این استان، بیان داشت: در بحث گردشگری باید از تمام توان برای جذب گردشگر داخلی و خارجی و همچنین جذب زائر در استان قم استفاده کرد که می‌توان با جذب گردشگر بسیاری از معضلات از جمله معضل بیکاری و اشتغال را در استان برطرف نمود.

گفتنی است در این دیدار مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌ها و رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران حضور داشت و گزارشاتی را در خصوص عملکرد و اقدامات خود ارائه کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین از سید محمود برقعی پدر شهید مهدی برقعی و از خیرین و معتمدین شهر قم عیادت کرد.

علی لاریجانی ضمن آرزوی سلامتی برای پدر شهید برقعی از خداوند متعال علو درجات برای شهید مهدی برقعی مسئلت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با آیت الله مصطفی هرندی از مدرسین حوزه علمیه قم نیز دیدار و گفت وگو کرد.

نماینده مردم قم در خانه ملت از آقای علی خداپرست از معتمدین شهر قم نیز عیادت کرد.

گفتنی است علی لاریجانی در مراسم ختم فرزند آقای عبداللهی حضور یافته و ضمن قرائت فاتحه‌ای از خداوند متعال علو درجات برای آن مرحوم و صبر جزیل برای خانواده محترم عبداللهی مسئلت داشت.

دین‌ستیزی از نقشه‌های راهبردی طاغوتیان است

به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی ظهر چهارشنبه در دیدار فرماندهان و نیروهای مستقر ارتش در استان قم، که در سالن محراب شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر انجام شد، با بیان اینکه ما به نیروهای ارتش ایران اسلامی افتخار می‌کنیم، اظهار کرد: این افراد با استعداد، از نظر معرفتی در جایگاه مطلوبی قرار دارند و در عرصه‌های ارزشی و کاربردی، حرکت‌های خود را مبتنی بر معارف اسلامی دنبال می‌کنند.

وی از حضور روحانیون در میان نیروهای ارتشی یاد کرد و افزود: این افراد با تبلیغ آموزه‌های دینی موجب ارتقای بصیرت و معنویت نیروهای ارتش شده‌اند.

تولیت حرم مطهر کریمه اهل‌بیت (س) اضافه کرد: در عملکرد و موضع‌گیری‌ها باید مراقب شیطان و طاغوت‌ها باشیم و مقابل آن‌ها موضع‌گیری داشته باشیم؛ طاغوتیان مستکبرانی با نگاه‌ها و لباس‌های متفاوت هستند که به دنبال انحراف بندگان الهی از مسیر بندگی خداوند متعال هستند.

وی تصریح کرد: مرز اطاعت از خدا و غیر از خدا، در مصادیق عبادت و بندگی او از جمله تشکیل خانواده، پذیرش مدیریت‌های خدادادی، نماز، روزه و امر به معروف و نهی از منکر مشخص می‌شود.

آیت‌الله سعیدی دشمن‌شناسی را یکی از دستورات الهی برشمرد و گفت: خداوند متعال خط راهبردی حق را از ابتدای خلقت برای بشریت به‌خوبی تعیین کرده است که اگر این خط را دنبال کنیم به سعادت در دنیا و آخرت خواهیم رسید.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم از دین‌ستیزی و دین‌زدایی به‌عنوان نقشه‌های راهبردی طاغوتیان یاد کرد و ادامه داد: ارتشی‌ها می‌خواهند عبد خداوند متعال باشند به همین علت مقابل طاغوت ایستادگی می‌کنند؛ ارتش جمهوری اسلامی ایران در خدمت مردم و اکنون با افتخار در حال کمک‌رسانی به سیل‌زدگان است.

ارتش به دنبال تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب است

ارشد نظامی ارتش در استان قم نیز در این جلسه با بیان اینکه ارتش در کنار دیگر نیروهای مسلح به دنبال تأمین امنیت ایران اسلامی است، اظهار کرد: بصیرت‌افزایی در ارتش حرف نخست را می‌زند چراکه ارتش انقلابی و معنویت‌محور است.

شمسعلی اسدی اضافه کرد: تولیدات ارتش در عرصه‌های زمین و هوا به میزانی است که دشمن توان دیدن و مقابله با آن را ندارد و دفاع از زمین ایران اسلامی به خارج از مرزها نیز کشیده شده است و رادارهای شناسایی خارج از ایران را نیز مورد توجه قرار می‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه توطئه‌های دشمن همیشه موجب افزایش اقتدار و توانایی ملت ایران شده است، عنوان کرد: با تروریست خواندن نیروهای سپاه، امروز همه ملت ایران خود را سپاهی خوانده و دشمن به قدرت حقیقی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آگاه شده است.

ارشد نظامی ارتش در استان قم با اشاره به اینکه ارتش به دنبال تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: ارتش در کنار نیروهای مختلف امدادی در مناطق سیل‌زده به دنبال خدمت به مردم است چراکه ارتش وقف این ملت و نظام است.

بودجه‌های فرهنگی برای ایجاد پیوند بین مبلغان و نوجوانان هزینه شود – پایگاه خبری شهرکریمه | اخبار ایران و جهانبه گزارش پایگاه خبری شهرکریمه، حجت‌الاسلام محسن قرائتی ظهر چهارشنبه در نشست شورای سیاست‌گذاری مهدویت که در سالن محراب شبستان امام خمینی (ره) حرم کریمه اهل بیت (ع) برگزار شد، با اشاره به آیه «وَ کَیْفَ تَکْفُرُونَ وَ أَنْتُمْ تُتْلی عَلَیْکُمْ آیاتُ اللَّهِ وَ فِیکُمْ رَسُولُهُ» اظهار کرد: آیه ۱۰۱ سوره آل‌عمران اثبات می‌کند که همیشه باید حجت خدا بر روی زمین باشد و استدلال مطلوبی برای اصل موضوع مهدویت است.

وی اضافه کرد: به گفته یکی از مراجع تقلید، اگر اصول دین و عقاید را برای نسل جوان بگوییم امام زمان (عج) بیشتر راضی است تا اینکه بخواهیم فروع دین را برای پیرمردان بگوییم.

این مفسر قرآن کریم تبلیغ چهره به چهره را برترین راهکار برای رسیدن به نتیجه دانست و عنوان کرد: فرهنگ دینی در میان جوانان قمی باید گسترش یابد و در این راستا دستگاه‌ها باید بودجه‌های فرهنگی را برای ایجاد پیوند میان مبلغان و نوجوانان هزینه کنند.

وی با بیان اینکه برای تأمین هزینه‌های تبلیغ دین فقط نباید به بودجه‌های دولتی نگاه داشته باشیم، مطرح کرد: روحانیون نقش اصلی را در تبلیغ بر عهده دارند و اگر با نسل نوجوان و کودکان رفیق شوند می‌توانند آموزه‌های دینی را به شیوه مطلوب ترویج دهند.

حجت‌الاسلام قرائتی با تأکید بر اینکه ارتباط طلاب فاضل انقلابی با نسل نو قمی به‌عنوان یک اولویت باید دنبال شود، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت طلاب جوان در رسیدن به نتیجه بسیار تأثیرگذار است.