سیاسی
کد خبر : 23835
یکشنبه - 8 دسامبر 2019 - 18:36

آغاز احداث خط انتقال اضطراری فاضلاب مسکن مهر پردیسان


به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه از قم به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، علی جان صادق پور در این مراسم در سخنانی به مشکلات جدی دفع اصولی و بهداشتی فاضلاب پردیسان اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته تلاش زیادی برای اجرای شبکه‌های فرعی و خطوط اصلی و فرعی فاضلاب برای رفع این مشکل به انجام رسانده است.

وی احداث تصفیه‌خانه و خط انتقال را از برنامه‌های آبفای استان برای رفع مشکلات فاضلاب پردیسان دانست و اظهار داشت: مشکل اختصاص زمین برای احداث تصفیه‌خانه رفع شده است و به زودی با انجام مراحل قانونی اعتبارات آن در ردیف بودجه عمرانی سال آینده قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در عین حال به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای رفع مشکل واحدهای مسکونی پردیسان در کوتاه‌مدت اشاره و خاطرنشان کرد: با بررسی‌هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم شبکه‌های فرعی اجرا شده را به خط انتقال فعلی فاضلاب پردیسان متصل کنیم.

وی با اشاره به اینکه خط انتقال موجود حجم مقدار فاضلاب دفع شده را ندارد، گفت: برای اتصال 13 هزار واحد مسکن مهر که به شبکه متصل نیستند تصمیم گرفتیم 4 کیلومتر از خط انتقال موجود را که ظرفیت لازم را ندارد تعویض کنیم.

دکتر صادق پور با بیان اینکه امروز با حضور استاندار به صورت رسمی اجرای این خط لوله آغاز شد، اظهار داشت: این پروژه با 250 میلیارد اعتبار ظرف 6 ماه به اجرا خواهد رسید و به صورت موقت مشکل تمام واحدهای مسکن مهر و پردیسان را برطرف خواهیم کرد.

وی در عین حال با بیان اینکه این پروژه به صورت موقتی مشکل فاضلاب پردیسان را رفع می‌کند، گفت: با تکمیل شبکه فاضلاب شهر قم این ظرفیت را در آینده از دست می‌دهیم و باید تصفیه‌خانه فاضلاب خاص شهر پردیسان را به زودی احداث کنیم.

استاندار قم نیز در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات صورت گرفته، خواستار تکمیل هرچه زودتر این پروژه و رفع مشکلات فاضلاب شهر پردیسان شد.

انتهای پیام/2258

دشمن اراده مردم را هدف قرار داده است/ مهم‌ترین وظیفه روحانیت – پایگاه خبری شهرکریمه | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار شهرکریمه، حجت‌الاسلام محمد قمی در نشست «خرمشهرها و عرصه فرهنگ؛ نقش حوزه و روحانیت» که بعد از ظهر یکشنبه در مدرسه علمیه معصومیه(س) قم برگزار شد، با تأکید بر ارائه مسائل مهم نظام در مباحثه علمی طلاب، افزود: به فرموده مقام معظم رهبری اساس برنامه راهبردی اسلام تبیین است، تبیین شغل انبیاست و رسالت آن‌ها امروزه به دست طلاب صورت می‌گیرد و بسیج طلاب نیز باید مسئله امروز مسائل نظام را تشخیص داده و به تبیین آن بپردازد.

وی مهم‌ترین وظیفه روحانیت را گفتمان سازی دانست و افزود: طلاب باید در مباحث علمی خود به مباحث مربوط به وظایفشان نیز توجه داشته باشند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه تأکید کرد: یکی از ضرورت‌های بسیج مقاومت، طلبگی، تبیین معارف دینی و ارکان انقلاب است.

وی طلبه انقلابی امروز را کسی دانست که برای تحقق دین، تشخیص درست از وقایع و مسائل داشته باشد و افزود: طلبه انقلابی باید حول و محور مسائل مهم انقلاب به رسالت خود بپردازد.

حجت الاسلام قمی تصریح کرد: پرداختن به مسئله دارای اولویت امام و برداشتن بار از دوش ایشان شاید جلوه‌ای از یاری‌رساندن به امام باشد که امروزه باید گفت نائب امام عصر(عج) که در دسترسی ما است مسائل فراوانی نسبت به انقلاب دارند که باید مهم‌ترین آن مشخص شود.

مسئولیت طلبه به پهنای انقلاب اسلامی است

وی مسئولیت طلبه را به پهنای انقلاب اسلامی دانست و افزود: تجسم اسلام ناب امروز در انقلاب اسلامی قابل مشاهده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه هم‌اکنون جنگ اصلی، جنگ اراده‌هاست که باید مراقب آن بود، تصریح کرد: مردم‌سالاری دینی امری تقلیدی از غرب نیست و از نهج‌البلاغه بیرون آمده ‌برای همین مردم باید خود را آماده مقابله فتنه‌ها کند.

وی با اشاره به اینکه دشمن اراده مردم را هدف قرار داده است، گفت: از امام خمینی(ره) آموخته‌ایم تا شرک و کفر وجود دارد مبارزه هست و تا مبارزه هست ما نیز هستیم.

حجت الاسلام قمی اظهار داشت: جنگ اصلی امروز است زیرا همه دشمنان برای ریشه‌کن کردن انقلاب تلاش می‌کنند.

وی گفت: از نقطه‌های عطف ما این است که نمی‌توانیم یک تجربه تاریخی را نقد کنیم چنانچه گفته شد که می‌خواهیم هم چرخ سانتریفیوژ بچرخد هم چرخ زندگی مردم و بسیاری از مشکلات امروزی برگرفته از این تفکر است.

شفافیت تراکنش‌های بانکی، گزینه نهایی دولت برای انضباط مالی


به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه، «محمدرضا علیزاده» در یادداشتی نوشت: خبر تفکیک خانوارها براساس سطح رفاه و حذف برخی از آن‌ها از فهرست دریافت‌کنندگان یارانه معیشتی نشان از عقب نشینی دولت از شعار «به حساب‌ها سرک نمی‌کشیم» و در پیش گرفتن یک سیاست معقول در مواجهه با بی انضباطی‌های مالی موجود در کشور داشت.
اگر یارانه بنزین را می‌خواهید، دولت به زندگی خصوصی شما سرک خواهد کشید. از حسابهای بانکی گرفته تا اموال و املاک و سفرهای خارجی. این خلاصه حرفهای معاون وزیر رفاه در یک برنامه تلویزیونی در تاریخ 4 آذر 98 بود.
برملا شدن عدم صداقت دولت در سرک نکشیدن به زندگی شخصی مردم بزرگترین شوک خبری بعد از افزایش شبانه قیمت بنزین بود. این درحالی است که رئیس جمهور و نزدیکان وی در شش سال گذشته بارها و بارها با افتخار از سرک نکشیدن به زندگی خصوصی و اموال مردم سخن گفته‌اند.
برای مثال به این دو اظهارنظر توجه کنید:
روحانی در آذرماه 12392:
«به حساب‌‌های مردم سرک نمی‌کشیم، این کار اعتماد مردم را سلب می‌کند و ضررش بیش از منفعتش است.»
نوبخت در بهمن ماه 1396:
«این طرحی که برای حذف یارانه‌ها مطرح شده غیر عملیاتی است و دولت حاضر نیست یارانه‌ها را بی جهت حذف کند، چرا که بررسی حساب های مردم در دستور کار نیست.»
شاید ده‌ها جمله با مضمون مشابه طی شش سال گذشته از دولتمردان شنیده شده است. زمزمه‌های تناقض رفتار دولت با این شعار از زمانی مطرح شد که رئیس جمهور در جمع مردم رفسنجان اعلام کردند: «در روزهای آتی طرحی برای خانواده هایی که در فشار اقتصادی هستند اعلام می کنیم و از 24 میلیون و 600 هزار خانوار ایرانی عده ای زندگی مناسبی دارند اما اکثریت 18 میلیون خانوار نیاز به مساعدت و کمک دارند و امیدواریم از ماه آینده به هر خانوار حمایتی ماهانه داشته باشیم.» این سخنان بود که نشان از عدم صداقت دولت در پایبندی به شعار «سرک نکشیدن به زندگی خصوصی مردم» داشت، زیرا بدون سرک کشیدن، دولت هرگز قادر به شناسایی خانوارهای برخوردار و خانوارهای نیازمند کمک نخواهد بود و نهایتا صحبت‌های معاون وزیر رفاه که در بالا به آن اشاره شد، تیر خلاص بر پیکر نیمه‌جان سرمایه اجتماعی دولت بود.
با این تناقض در گفتار و رفتار، رئیس جمهور در یک دوراهی سخت قرار گرفته است، دوراهی عذرخواهی از مردم بابت این رفتار و گفتار دوگانه که باعث هزاران میلیارد تومان خسارات طی شش سال گذشته شد یا ادامه رفتار کژدار و مریز در مواجهه با سایر کارکردهای شفافیت تراکنش‌های بانکی!
برای نشان دادن آسیب‌های این شعار به ظاهر حقوق بشری که زمنیه فرار دولت از بسیاری از مسئولت‌های خود و آسیب غیرقابل جبران به کشور را فراهم کرد، یک محاسبه ساده می‌کنیم:
صرفا در موضوع پرداخت یارانه‌ها اگر محاسبات دولت در اختصاص یارانه بنزین به 60 میلیون نفر را مبنا قرار دهیم، به این نتیجه می‌رسیم که حدود 24 میلیون نفر از شهروندان مستحق دریافت یارانه نیستند.
طبعا این افراد که بعد از گرانی بنزین و تورم ناشی از آن مستحق دریافت یارانه نیستند، پیش از آن نیز به طریق اولی باید از لیست یارانه بگیران حذف می‌شدند. با این وجود همکاران رئیس جمهور محترم در دولت باوجود تصریح قوانین مختلف از جمله قانون هدفمندی یارانه‌ها و قوانین بودجه سنوات گذشته تاکنون از حذف این افراد خودداری کرده‌اند.
با یک محاسبه ساده مبلغ حاصل از این سیاست پوپولیستی را طی 6 سال گذشته می‌توان حدود 78 هزار میلیارد تومان تخمین زد. (24 میلیون نفر*45500تومان*12ماه*6 سال)
موارد متعدد دیگری مانند فرار مالیاتی اصناف پردآمدی مانند پزشکان، وکلا، صرافان و طلافرشان که در مجموع بالغ بر 70 هزار میلیارد تومان (یعنی عددی بیش از بودجه عمرانی کشور در سال 1398) در سال برآورد می‌شود، همه و همه ناشی از این سیاست غلط و غیر منطقی است.
برای توضیح بهتر مفهوم شفافیت تراکنش‌های بانکی و لزوم تحقق این موضوع باید گفت، سیاستگذاری درست و در راستای منافع ملی مهمترین وظیفه و ابزار دولت است. لازمه تعیین خط‌مشی‌های عقلایی و در راستای اهداف کلان کشور وجود اشراف اطلاعاتی دولت بر تمام جریانات پول و ثروت است. اشراف دولت بر جریانات مالی با شفافیت تراکنش‌ها حداقل در پنج کلان حوزه ریالی، ارزی، طلا و سکه، خودرو و املاک محقق می‌شود.
لذا سالهاست که دولت‌ها در تلاشند تا اشراف خود را بر این پنج حوزه بیشتر و بیشتر کنند. با اشراف بر این حوزه‌ها، مالیات ستانی عادلانه، پرداخت منطقی یارانه‌ها و نیز ردیابی مالی انواع فسادهای مالی از جمله پولشویی، فروش چند باره یک ملک، ورود پولهای کثیف به انتخابات محقق می‌شود.
از طرفی باید تصریح کرد که با وجود میلیون‌ها تراکنش در حوزه‌های پنج‌گانه فوق در هر روز طبعا بررسی فردی و تک به تک تراکنش‌های شهروندان توسط مسئولان سازمان‌های متولی این امر، محال و غیر معقول است. بنابراین دولت‌ها با استفاده از فناوری‌های نوین رایانه‌ای تمام تراکنش‌ها را بصورت سامانه‌ای غربال کرده و صرفا تراکنش‌های غیر معمول را به بررسی انسانی واگذار می‌کنند.
با این تعریف از شفافیت تراکنش‌های مالی، علاوه بر حفظ محرمانگی شهروندان، اشراف اطلاعاتی دولت نیز حاصل شده و تعیین خط‌مشی‌های عقلایی میسر می‌گردد.
حال اگر کشوری از درآمد نفتی محروم، دچار رکود سنگین اقتصادی، افزایش فقر و رشد اقتصادی منفی شود، لزوم شفافیت تراکنش‌ها بیش از پیش خواهد بود. زیرا دولت باید با استفاده از این اطلاعات می‌تواند به کمک دهک‌های کم درآمد رفته و از دهک‌‌های پردرآمد مالیات مناسب و عادلانه دریافت کند. یارانه‌های نقدی و غیر نقدی را مناسب شرایط اقتصادی افراد و خانوارها توزیع کرده و به فکر نظام تامین اجتماعی فراگیر باشد. بنابراین می‌توان گفت که شعار «به حساب‌های مردم سرک نمی‌کشیم» که در تناقض آشکار با مفهوم «شفافیت تراکنش‌های بانکی» است، برغم ظاهر مردم فریبی که دارد، سیاستی در خدمت فراریان مالیاتی و مجرمین اقتصادی و امنیتی است. زیرا «شفافیت تراکنش‌های بانکی» هیچ تغییری در وضع مالیات ستانی از اقشار با درآمد ثابت و قاطبه کسبه جزء و شرکت‌های کوچک و متوسط ندارد و صرفا راه را برای دریافت مالیات از سرمایه‌سالاران فراری از مالیات، جلوگیری از جرایم مالی مانند پولشویی و استفاده از پول‌های کثیف در انتخابات، حذف یارانه ثروتمندان و افزایش کمک‌های معیشتی به نیازمندان واقعی هموار می‌کند.
اما متاسفانه باید گفت که تعیین خط مشی‌ها همواره بر اساس عقل و عقلانیت پیش نمی‌رود. مثلا ممکن است نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری با صدای بلند همین موضوع بدیهی شفافیت تراکنش‌های مالی را با عنوان «سرک کشیدن به حساب‌های مردم» تخطئه کرده و از قضا رای هم بیاورد و همین امر باعث شش سال سیاستگذاری پوپولیستی و از بین رفتن هزاران میلیارد تومان از اموال مردم باشد.
انتهای پیام/

کشف 763 کیلوگرم تریاک در قم


 به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه از قم، عبدالرضا آقاخانی اظهار کرد: طی 15 روز گذشته با تلاش مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و همچنین مأموران انتظامی و سایر پلیس های تخصصی، 2 باند قاچاق موادمخدر در قم شناسایی و متلاشی شد.

فرمانده انتظامی استان قم خاطرنشان کرد: در مدت مذکور 768 کیلو و 363 گرم انواع موادمخدر شامل 763 کیلو و 139 گرم تریاک، 4 کیلو و 13 گرم حشیش، 20 گرم هروئین و بیش از یک کیلوگرم سایر مواد مخدر کشف شده است.

آقاخانی با اشاره به شناسایی و معرفی 474 نفر معتاد به مراکز درمانی، اضافه کرد: طی 15 روز گذشته 13 نفر قاچاقچی و 73 نفر خرده فروش مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان قم همچنین همکاری و مشارکت شهروندان را در حفظ و ارتقای امنیت اجتماعی ضروری دانست و از آنان خواست تا در صورت آگاهی از هر گونه موارد مشکوک، موضوع را در اسرع وقت از طریق تلفن110 به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/2258/خ

کشف ۷۶۳ کیلوگرم تریاک در قم – پایگاه خبری شهرکریمه | اخبار ایران و جهانبه گزارش پایگاه خبری شهرکریمه به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار داشت: طی ۱۵ روز گذشته با تلاش مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و همچنین مأموران انتظامی و سایر پلیس‌های تخصصی، ۲ باند قاچاق مواد مخدر در قم شناسایی و متلاشی شد.

وی خاطرنشان کرد: در مدت مذکور ۷۶۸ کیلو و ۳۶۳ گرم انواع مواد مخدر شامل ۷۶۳ کیلو و ۱۳۹ گرم تریاک، ۴ کیلو و ۱۳ گرم حشیش، ۲۰ گرم هروئین و بیش از یک کیلوگرم سایر مواد مخدر کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به شناسایی و معرفی ۴۷۴ نفر معتاد به مراکز درمانی، اضافه کرد: طی ۱۵ روز گذشته ۱۳ نفر قاچاقچی و ۷۳ نفر خرده فروش مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند.

سردار آقاخانی همچنین همکاری و مشارکت شهروندان را در حفظ و ارتقاء امنیت اجتماعی ضروری دانست و از آنان خواست تا در صورت آگاهی از هر گونه موارد مشکوک، موضوع را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

شهرکریمه – دمای قم به 15 درجه می‌رسد


دمای قم به 15 درجه می‌رسد

به گزارش شهرکریمه محمدرضا قاضی امروز با اشاره به‌ پیش‌ بینی وضعیت آب‌ و هوای استان طی روزهای آتی اظهار کرد: امروز آب و هوای استان نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات رگبار باران در ارتفاعات برف و وزش باد نسبتا شدید است.

وی با بیان اینکه امروز حداقل و حداکثر دمای قم پنج درجه و 13 درجه است، ادامه داد : امروز جهت وزش باد در قم شمالی و با حداکثر سرعت 55 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم افزود: براساس پیش بینی فردا جهت وزش باد در استان غربی و با حداکثر سرعت 45 کیلومتر بر ساعت خواهد بود، حداقل و حداکثر دما در قم سه درجه و 15 درجه است، فردا آب و هوای استان کمی تا قسمتی ابری در برخی ساعات وزش باد است.

قاضی با بیان اینکه در روز سه شنبه آسمان استان قم کمی ابری به تدریج افزایش ابر است، گفت: در این روز در برخی ساعات شاهد وزش باد در استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: در روز سه شنبه هفته آینده جهت وزش باد در استان قم شرقی و با حداکثر 35 کیلومتر بر ساعت است، در این روز حداقل و حداکثر دمای استان صفر درجه و 13 درجه خواهد بود.

رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم افزود: در 24 ساعت گذشته کمترین و بیشترین دمای ثبت شده در شهر قم به ترتیب پنج درجه و 11 درجه بود، همچنین در این مدت شاهد وزش باد با سرعت 14 کیلومتر بر ساعت با جهت جنوب شرقی در این شهر بودیم.

قاضی خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته سردترین و گرم ترین نقطه استان قم به ترتیب منطقه دستجرد با یک درجه و منطقه کوه سفید با 12 درجه بود.

انتهای پیام/ 137

آخرین بازی خانگی شیمیدُر قم با ذوب‌آهن


به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه از قم، نیم‌فصل نخست از مرحله گروهی پیکارهای لیگ برتر بسکتبال مردان باشگاه‌های کشور روز دوشنبه هجدهم آذر ماه وارد هفته یازدهم می‌شود و 14 تیم لیگ برتری در هفت دیدار حساس و سرنوشت‌ساز برای ارتقاء جایگاه خود در جدول به میدان خواهند رفت.

در شرایطی که تنها سه بازی دیگر تا پایان دور رفت مرحله مقدماتی فصل 99 – 1398 لیگ برتر بسکتبال ایران باقی مانده، تیم شیمیدُر قم این هفته روز دوشنبه از ساعت 16 در سالن دو هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم میزبان تیم ذوب‌آهن اصفهان است و آخرین بازی خانگی خود را انجام می‌دهد.

شاگردان محمدرضا اسلامی در تیم بسکتبال شیمیدُر قم که پیش از این در قم برابر تیم‌های شورا و شهرداری قزوین، صنعت مس کرمان، شهرداری بندرعباس و آویژه صنعت ساری مشهد به برتری رسیده‌اند و به تیم صدرنشین پتروشیمی بندر امام باخته‌اند، مقابل ذوب‌آهن به دنبال پنجمین برد خانگی هستند.

نماینده بسکتبال قم در خارج از خانه نیز تیم‌های نیروی زمینی تهران، توفارقان آذرشهر و رعد پدافند هوایی شهرکرد را مغلوب کرده و به تیم‌های مهرام تهران و شهرداری گرگان باخته‌اند، ضمن اینکه تا پایان فصل دو بازی خارج از خانه دیگر در میهمانی تیم‌های پالایش نفت آبادان و اکسون تهران پیش‌رو دارند.

بازی روز دوشنبه شیمیدُر قم با ذوب‌آهن در حالی برگزار می‌شود که نماینده قم با پیروزی‌های پیاپی در دیدارهای خانگی و خارج از خانه روزهای درخشانی را سپری می‌کند، ضمن اینکه ذوبی‌ها در هفته دهم دست به کار بزرگی زدند و تنها تیم بدون بخت لیگ یعنی پالایش نفت آبادان را در خانه شکست دادند.

با توجه به جایگاه دو تیم در جدول رده‌بندی لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور، به نظر می‌رسد شانس پیروزی قمی‌ها بیشتر باشد اما ذوبی‌ها در جدول 14 تیمی لیگ برتر با چهار امتیاز کمتر از نماینده قم در رده دهم ایستاده‌اند، لیگی که در آن شیمیدُر قم با 17 امتیاز چهارم است و دو امتیاز با صدر جدول فاصله دارد.

انتهای پیام / 78002

شهرکریمه – 194 نفر از قم برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند


۱۹۴ نفر از قم برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند

۱۹۴ نفر از قم برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند

به گزارش شهرکریمه مرتضی حیدری اظهار داشت: در روز هفتم و روز پایانی آخرین روز ثبت‌نام 100 نفر داوطلب مجلس شورای اسلامی در فرمانداری قم ثبت‌نام کردند که از این تعداد، 87 نفر مرد و 13 داوطلب زن هستند، جوان‌ترین داوطلب امروز 30 ساله و مسن‌ترین فرد 74 ساله بودند، 63 نفر از این افراد دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد، 10 داوطلب دکتری و 27 تن نیز از روحانیت هستند.

فرماندار قم با بیان اینکه 16 داوطلب از 73 داوطلبی که امروز ثبت‌نام کردند از جامعه روحانیت و بقیه از سایر اقشار می‌باشند، افزود: روز شنبه آمار نهایی با تجمیع آمار انتقالی دیگر داوطلبان از وزارت کشور اعلام می‌شود.

حیدری با بیان اینکه تاکنون 194 داوطلب مجلس شورای اسلامی در قم نامزد شده‌اند که 166 نفر از آن‌ها مرد و 28 داوطلب نیز زن هستند گفت: درمجموع 35 روحانی و 159 داوطلب از سایر اقشار جامعه برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی از استان قم اطلاعات خود را تکمیل کردند، 134 نفر از این افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد، 16 نفر دکترا و 44 داوطلب نیز از روحانیت معظم هستند.

همچنین فرماندار قم آمار ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری از روز گذشته تاکنون را 18 نفر اعلام کرد که 7 نفر مربوط به امروز بوده است.

انتهای پیام/ 137

بهره‌مندی ۲۶۶۴ نفر از خدمات بانک تجهیزات پزشکی امانی هلال احمر قم – پایگاه خبری شهرکریمه | اخبار ایران و جهانامیرحسین علیمردانی در گفتگو با خبرنگار شهرکریمه، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۲ هزار و ۶۶۴ نفر از خدمات بانک تجهیزات پزشکی امانی جمعیت هلال احمر قم بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به اجرای پروژه بانک تجهیزات پزشکی امانی از سال ۱۳۸۴ در معاونت داوطلبان، افزود: کپسول اکسیژن، مانومتر، ساکشن، اکسیژن ساز، عصا، واکر، تخت بیمارستانی و ویلچر از جمله تجهیزاتی است که در اختیار مراجعان قرار گرفته است.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر قم افزود: پروژه بانک تجهیزات پزشکی امانی یکی از مؤثرترین برنامه‌های داوطلبان هلال احمر در راستای ترویج فرهنگ وقف و هبه است.

وی گفت: هموطنان می‌توانند با اهدای وسایل و تجهیزات پزشکی بدون استفاده در منازل و یا با ارسال وجه به شماره حساب ۴۹۷۸۶۴۴۰۲۰ با شناسه ۳۵۰۰۰۸۰۵۴۱۰۹ نزد بانک ملت، کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را برای افزایش کیفیت خدمات در این پروژه ارسال کنند.

پرداخت 1900 فقره وام کارگشایی به نیازمندان در قم


امیر باوندپوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به سابقه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اظهار کرد: این صندوق فعالیت خودش را با مجوز بانک مرکزی از سال 1395 شروع کرد و فعالیت آن در استان قم از سال 1396 آغاز شد، صندوق قابلیت‌هایی همچون عضویت در شبکه شتاب، صدور کارت هدیه، همراه بانک و اینترنت بانک را دارد.

وی ادامه داد: فعالیت‌هایی که در یک بانک یا صندوق قرض الحسنه قابل ارائه است، به بهترین شکل ممکن و در کوتاه ترین زمان ممکن در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به افراد نیازمند ارائه می‌شود، جامعه هدف اصلی این صندوق، مددجویان زیرپوشش کمیته امداد ولایت و افراد نیازمند معرفی شده از سوی این نهاد است.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان قم افزود: تسهیلات ارائه شده از سوی این صندوق شامل وام‌های کارگشایی، ودیعه مسکن، اشتغال، تعمیرات و خرید مسکن است، تسهیلات گیرندگان صندوق، دهک‌های پایین جامعه هستند، به همین دلیل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به گرفتن حداقل ضمانت همچون یک چک ساده یا جواز کسب بسنده کرده است و الزامی به گرفتن گواهی کسری حقوق ندارد.

باوند پوری پرداخت تسهیلات در کمترین زمان ممکن را از ویژگی‌های صندوق قرض الحسنه امداد ولایت دانست و تصریح کرد: تسهیلات به محض تکمیل مدارک به نیازمندان در این صندوق پرداخته می‌شود، تامین بخشی از منابع صندوق از طریق سپرده گذاری خیرین برای پرداخت تسهیلات به نیازمندان است، ولی عمده منابع صندوق از طریق کمیته امداد تامین می‌شود.

وی ادامه داد: ساز و کاری وجود دارد که موسسات خیریه در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت سپرده گذاری کنند و از محل این سپرده با 20 درصد تشویقی به جامعه هدف معرفی شده از سوی این موسسات تسهیلات پرداخت شود.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان قم خاطرنشان کرد: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در نیمه نخست سال جاری به هزار و 900 نفر در استان وام کارگشایی پرداخت کرد که کل مبلغ این تسهیلات بیش از 9 میلیارد  و 400 میلیون تومان بود.

انتهای پیام/78004*40