رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۱ ذو الحجة ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 13 August
  • چهار شنبه 12 ژوئن 2019 - 09:45
  • کد خبر : 17252
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : یادواره شهیدان «هادی» در شهر قم برگزار می‌شود

  به گزارش خبرگزاری شهرکریمه، مجتبی سیاری در نشست خبری یادواره شهیدان هادی که در دفتر شهرکریمه در قم برگزار شد با اشاره به تعداد شهدای استان قم اظهار کرد: این استان 6 هزار شهید به انقلاب اسلامی تقدیم کرد و استان قم 430 شهید مدافع حرم دارد که 29 نفر از آن‌ها ایرانی بودند. […]  به گزارش خبرگزاری شهرکریمه، مجتبی سیاری در نشست خبری یادواره شهیدان هادی که در دفتر شهرکریمه در قم برگزار شد با اشاره به تعداد شهدای استان قم اظهار کرد: این استان 6 هزار شهید به انقلاب اسلامی تقدیم کرد و استان قم 430 شهید مدافع حرم دارد که 29 نفر از آن‌ها ایرانی بودند.

  وی ادامه داد: یادواره شهیدان هادی، شفیعی و عشریه در روز چهارشنبه 22 خردادماه ساعت 17:45 با حضور اقشار مختلف مردم به خصوص خانواده‌های شهدا در مصلی قدس شهر قم برگزار می‌شود.

  مسؤول یادواره شهیدان هادی افزود: شهید شفیعی در سال 65 در عملیات کربلای 4 مجروح و به دست دشمن اسیر می‌شود، ولی پس از هشت روز از اسارت به دلیل شدت شکنجه به شهادت می‌رسد، ویژگی خاص این شهید این بود که پس از گذشت 16 سال از شهادت، پیکر او سالم کشف شد و در سال 81 به میهن اسلامی بازگشت.

  سیاری شهید عشریه را جزو شهدای مدافع حرم دانست و تصریح کرد: باید از شهدا الگو بگیریم، لقمه حلال خانواده و ترک گناه موجب شد که شهدای مدافع حرم بدرخشند.

  وی ادامه داد: سال گذشته یادواره شهید ابراهیم هادی در شهر قم برگزار شد و امسال نیز برای تداوم این حرکت، برگزاری یادواره شهیدان هادی، شفیعی و عشریه را در دستور کار قرار دادیم، در این یادواره جذب جوانان و قشر خاکستری را در دستور کار داریم و از کار کلیشه ای پرهیز داریم.

  مسؤول یادواره شهیدان هادی افزود: حاج جواد تاجیک و حاج حسین کاجی در یادواره شهیدان هادی به روایت گری خواهند پرداخت، کاجی از همرزمان شهید شفیعی بود و در یادواره از ویژگی‌های این شهید سخن خواهد گذشت، محسن ترکاشوند نیز مجری این مراسم است و پخش کلیپ معرفی از جمله برنامه‌های مراسم است.

  سیاری با اشاره به برنامه ویژه یادواره شهیدان هادی، شفیعی و عشریه اظهار کرد: در این یادواره دو نفر از افرادی که به واسطه این سه شهید زندگی شان متحول شد، حضور پیدا خواهند کرد، یادواره این شهدا با برگزاری یادواره تمام نمی‌شود و فعالیت‌ها برای معرفی آن‌ها به مردم ادامه پیدا خواهد کرد.

  وی خاطرنشان کرد: جوانان شهید ابراهیم هادی را می‌شناسند و به دنبال هستیم که شهیدان شفیعی و عشریه که ویژگی‌هایی همچون شهید هادی دارند را به نسل جوان معرفی کنیم.

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.