×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
۷۰ درصد موقوفه ها در استان قم با نیت های مذهبی به ثبت می رسد

عارف فرجامی  اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۷۰ مورد رقبه موقوفه به ارزش هفت میلیارد ریال در این استان ثبت شده است.
وی با اشاره به این که حدود۷۰ درصد موقوفه ها در استان قم با نیت های مذهبی به ثبت می رسد، گفت: سال گذشته عمده وقف ها برای روضه خوانی، عزاداری و تعزیه خوانی سید الشهدا(ع) و قرائت قرآن ویژه ماه های محرم، صفر و رمضان بوده است.
وی ادامه داد: درمان، ایتام، مستمندان، اسکان و کمک هزینه های ازدواج از دیگر حوزه هایی است که درصد کمی از موقوفه ها را به خود اختصاص داده است.
فرجامی در ادامه با اشاره به این که در اداره کل اوقاف و امور خیریه قم، واحد مشاوره موقوفه راه اندازی شده است، گفت: در این واحد به واقفان مشاوره داده می شود تا در حوزه هایی که نیاز مردم است اقدام به وقف کنند تا بر اساس نیت آنان موقوفه ها هزینه شود.
وی همچنین با بیان این که طرح «همه واقف باشیم» باید در جامعه فرهنگسازی شود، گفت: با اجرایی شدن این طرح، هر کسی می ‌تواند بر اساس توان مالی خویش به سنت حسنه وقف عمل کند.
وی اضافه کرد: وقف یکی از آموزه های دین اسلام است به گونه ای که در سیره پیامبر اسلام(ص) و امامان معصوم به آن توجه شده و نقش مهمی در برطرف کردن نیازهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه اسلامی دارد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی