رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
 • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۰
 • 2019 Sunday 18 August
  دکتر عباس ذاکریان

  به گزارش شهرکریمه به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس ذاکریان افزود: در این راستا ۳۳ دوربین تردد شمار، ۳۳ سامانه ثبت سرعت با پوشش ۶۰ جهت، ۳۳ دوربین ثبت پلاک در خطوط ویژه اتوبوس و ۱۰ دوربین ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز با پوشش ۱۸ جهت نصب خواهد شد. وی اضافه کرد: […]

  به گزارش شهرکریمه به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس ذاکریان افزود: در این راستا ۳۳ دوربین تردد شمار، ۳۳ سامانه ثبت سرعت با پوشش ۶۰ جهت، ۳۳ دوربین ثبت پلاک در خطوط ویژه اتوبوس و ۱۰ دوربین ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز با پوشش ۱۸ جهت نصب خواهد شد.

  وی اضافه کرد: با نصب دوربین‌های ترددشمار، آمار کمی و ارزیابی تمام سفرهای درون استانی ثبت و تحلیل می‌شود تا برای مدیریت بهتر ترافیک بتوانیم برنامه ریزی کنیم.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: اقدام‌های زیرساختی از جمله نصب دکل، دوربین و پایه‌های روشنایی، خط کشی، نصب تابلو و علائم برای راه اندازی این سامانه‌ها در حال پیگیری است.

  وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲ دوربین ثبت تخلف در محدوده طرح ترافیک و دو دوربین ثبت سرعت نیز در بلوار الغدیر قم فعال است.

  ذاکریان به برنامه‌های سال ۹۷ این معاونت اشاره کرد و گفت: تکمیل خط کشی استاندارد عرضی و طولی معابر، استانداردسازی تقاطع‌های سطح شهر و تعمیرات اساسی ۱۲۰ دستگاه اتوبوس از برنامه‌های امسال است.

  وی افزود: نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی، ایمن سازی پیاده روها، مکانیزه کردن پل‌های عابر پیاده، توسعه استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقلی پاک، ساماندهی موتورسیکلت‌های سطح شهر و اصلاح رفتارهای ناصحیح در حوزه ترافیکی با مشارکت مردم از دیگر برنامه‌های سال ۹۷ می‌باشد.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم همچنین به اقدام‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری در ایام نوروز امسال اشاره و بیان کرد: آماده سازی پارکینگ‌های سطح شهر از جمله اقدام‌ها در تعطیلات نوروز بود و در ۶ پارکینگ ضلع شرقی و طبقاتی حرم حضرت معصومه(س)، علیخانی، بهار، پارکینگ جنب مجتمع زمزم و رودخانه به ظرفیت چهار هزار و ۶۰۰ خودرو به مسافران خدمات ارائه می‌شد.

  وی خاطرنشان کرد: در تعطیلات نوروز ۲ پارکینگ در چهار راه شهدا و خیابان ۱۹ دی نیز به ظرفیت ۸۰۰ خودرو به صورت موقت فعال بود.

  ذاکریان افزود: به طور میانگین در نوروز امسال روزانه بین ۱۵ تا ۱۶ هزار خودرو از ظرفیت پارکینگ‌های قم استفاده کردند که در برخی روزها تا ۴۰۰ درصد از این ظرفیت هر پارکینگی استفاده می‌شد.

  وی بیان کرد: با توجه به این که امسال استقرار چادرهای مسافرتی فقط در استراحتگاه‌ها ممکن بود و نصب چادر در سطح شهر ممنوع شده بود، پارکینگ در برخی استراحتگاه‌ها مثل فدک، امام رضا(ع) و غدیر نیز ایجاد و خدماتی به زائران ارائه شد.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: طبق روال سال‌های گذشته سازمان‌های وابسته به حوزه حمل و نقل از جمله تاکسیرانی، اتوبوسرانی و پایانه‌های مسافربری از ۲۴ اسفندماه برای سرویس دهی مناسب به زائران و مجاوران در آماده باش بودند.

  وی افزود: با توجه به اینکه در ایام پایان سال و نوروز حجم سفرهایی که از طریق پایانه‌ها انجام می‌شود افزایش می‌یابد، آماده سازی پایانه‌های مسافربری از جمله فعالیت‌های این معاونت بود.

  اخبار مرتبط

  نظرات

  Comments are closed.