رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵
  • الخميس ۲۰ ربيع ثاني ۱۴۳۸
  • 2017 Thursday 19 January
اوقات شرعی

  • شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۸
  • کد خبر : 1046
  • مشاهده : 43 بازدید
  • خبرهای استان
  • چاپ خبر : دعوت به‌ تقریب واجب شرعی است/عربستان پای آمریکا را به بلاد اسلامی کشاند
آیت الله اراکی
آیت‌الله اراکی در دیدار جمعی از علمای آفریقایی:

دعوت به‌ تقریب واجب شرعی است/عربستان پای آمریکا را به بلاد اسلامی کشاند

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از آمریکا به‌عنوان سارق علم، اموال و داشته‌های بلاد اسلامی یاد کرد و گفت: از تمام این مسائل مهم‌تر این است که آمریکا وحدت امت اسلامی را دزدیده است. به‌نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله  محسن اراکی در دیدار جمعی از علمای آفریقایی که در پژوهشگاه مطالعات تقریبی در […]

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از آمریکا به‌عنوان سارق علم، اموال و داشته‌های بلاد اسلامی یاد کرد و گفت: از تمام این مسائل مهم‌تر این است که آمریکا وحدت امت اسلامی را دزدیده است.

به‌نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله  محسن اراکی در دیدار جمعی از علمای آفریقایی که در پژوهشگاه مطالعات تقریبی در قم صورت گرفت، طی سخنانی اظهار داشت: در زمان کنونی نیاز به‌تقریب بیش از هر شرایط دیگری ضروری است.

وی افزود: دشمنان فهمیده‌اند اگر تقریب میان امت اسلامی و مسلمانان عملی شود، مسلمانان از شرق تا غرب، از اندونزی تا موریتانی وغیره باهم متحد و مجتمع شوند دیگر هیچ نیرویی جلودار آن‌ها نیست.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با تأکید بر اجتماع مسلمانان بر حول محور قرآن، پیامبر(ص) و مشترکات گفت: همه مسلمانان دارای توحید، قبله، کتاب، پیامبر(ص) وغیره واحدی هستند و اگر همه مسلمانان حول مشترکات جمع شوند و طاغوتیان را رد کرده و نپذیرند و کلمه توحید را اخذ کرده و عمل کنند جهان اسلام تبدیل به قدرتمندترین امت می‌شود، چرا که ۷۰ درصد انرژی جهان در دست مسلمانان است و بخش انبوهی از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند. حتی بسیاری از علمای آمریکا و اروپا از مسلمانان هستند که آمریکا آن‌ها را به خدمت گرفته است.

وی از آمریکا به‌عنوان سارق علم، اموال و داشته‌های بلاد اسلامی یادکرد و گفت: از تمام این مسائل مهم‌تر این است که آمریکا وحدت امت اسلامی را دزدیده است.

آیت‌الله اراکی، دعوت به‌تقریب و اقدام در جهت آن را واجب شرعی دانست و افزود: آیه قرآن خطاب به رسول‌الله(ص) تأکید می‌کند که به مسلمانان بگو با یکدیگر اتحاد داشته باشند.

وی از عربستان به‌عنوان عامل ایجاد تفرقه میان امت اسلامی نام برد و اظهار داشت: وهابیون برای ایجاد تفرقه آمدند. این‌ها همه از اشاعره گرفته تا صوفیه وغیره را تکفیر می‌کنند. همه غیر از محمد بن عبدالوهاب و اتباعش را کافر می‌دانند. در عصر کنونی عربستان پای آمریکا را به بلاد اسلامی به‌ویژه خاورمیانه کشاند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان این‌که عربستان حمایت همه جانبه‌ای از گروه‌های تروریستی مانند داعش در عراق، سوریه و… دارد، گفت: تروریست‌ها همه‌چیز را تخریب می‌کنند. آن‌ها به فروشندگان و خریداران در بازارها نیز رحم نمی‌کنند که نمونه آن در بغداد رخ داد.

وی افزود: تروریست‌ها مردم بی‌خبر را در اروپا و آمریکا بدون هیچ گناهی می‌کشند درحالی‌که اسلام دین صلح، سلام و امنیت است. قرآن می‌فرماید: “مَنْ قَتَلَ نفساً بِغَیرِ نَفْسٍ أوفَسادٍ فِی الأَرضِ فَکانَّما قَتَلَ النَّاسَ جمیعاً.”

آیت‌الله اراکی با طرح این پرسش که چرا دشمنان و وهابیون به مقابله با مقاومت سوریه و عراق پرداخته‌اند و جنگ‌های بی‌فایده‌ای را در منطقه راه می‌اندازند، اظهار داشت: محور مقاومت در این کشورها در برابر اسرائیل غاصب ایستاده است. این کشورها از معدود کشورهای اسلامی هستند که دولت جعلی اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسند.

وی افزود: امروز از اوجب واجبات اتحاد قلوب در بلاد اسلامی است. اگر بخواهیم به دین حضرت محمد(ص) عمل کنیم باید تفرقه را از میان ببریم. در این صورت است که خیر به‌سوی کشورهای اسلامی روی می‌آورد. قدرت و عزت به کشورهای اسلامی بازمی‌گردد؛ “اَنتُمُ الاَعلَونَ اِن کُنتُم مُؤمِنین”.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.