رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵
  • الخميس ۲۰ ربيع ثاني ۱۴۳۸
  • 2017 Thursday 19 January
اوقات شرعی

  • دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷
  • کد خبر : 2224
  • مشاهده : 50 بازدید
  • خبر ویژه
  • چاپ خبر : وزارت ارشاد گرفتار یک سلسله محاسبات نادرست از وضع جامعه شده است
آیت الله مکارم شیرازی

آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: تصور من این است که وزارت ارشاد گرفتار سلسله محاسبات نادرست از وضع جامعه شده و گمان می‌کند این کارها به نفع دولت است، در حالى که آثار سوء آن هر روز آشکارتر می‌شود. به نقل از دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، به دنبال جریان اجراى کنسرت در قم […]

آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: تصور من این است که وزارت ارشاد گرفتار سلسله محاسبات نادرست از وضع جامعه شده و گمان می‌کند این کارها به نفع دولت است، در حالى که آثار سوء آن هر روز آشکارتر می‌شود.

به نقل از دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، به دنبال جریان اجراى کنسرت در قم با حواشى زشت و نگران کننده‌اى که داشت، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازى، مدیرکل ارشاد قم را احضار و ضمن اعتراض به این جریان از وی توضیح خواست که پاسخ‌ها قانع کننده نبود؛ هر چند نامبرده ضمن عذرخواهى تصریح کرد که هرگز اینگونه برنامه‌ها تکرار نخواهد شد.

وی افزود: گویا وزارت ارشاد اجراى کنسرت را در همه شهرها و حتى در قم که قداست خاص آن بر هیچ‌کس پوشیده نیست با آن حواشى زننده از واجب‌ترین واجبات خود مى‌شمرد که این همه روى آن پافشارى و سرمایه‌گذارى مى‌کنند و توجه ندارند که این کار موجب تضعیف دولت و فاصله گرفتن از مراجع دینى و آثار نامطلوب در برنامه‌های آینده خواهد شد.

این مرجع تقلید ادامه داد: تصور من این است که وزارت ارشاد گرفتار یک سلسله محاسبات نادرست از وضع جامعه شده است و گمان مى‌کند این کارها به نفع دولت است، در حالى که آثار سوءاش روز به روز آشکارتر مى‌شود.

وی گفت: اگر بناست برنامه‌هایى براى شادى جوانان اجرا شود مى‌توان با هماهنگى خبرگان از حوزه علمیه برنامه‌هایى خالى از هر گونه مسائل خلاف شرع و هماهنگ با فرهنگ اسلامى تنظیم کرد نه اینکه چشم و گوش بسته دنبال فرهنگ‌هاى غربى افتاد.

مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: وزارت ارشاد نه تنها در اینجا به بیراهه مى‌رود بلکه در موارد مختلف دیگرى نیز نشانه‌هاى آن دیده مى‌شود، امیدواریم بیدار شوند و به راه برگردند.

 

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.