رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵
  • الإثنين ۱۷ ربيع ثاني ۱۴۳۸
  • 2017 Monday 16 January
اوقات شرعی

  • شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۶
  • کد خبر : 2838
  • مشاهده : 16 بازدید
  • خبرهای استان
  • چاپ خبر : آیت‌الله مکارم شیرازی: ازدواج جوانان سخت شده/ فضاهای مجازی آلوده است
آیت الله مکارم شیرازی
در دیدار هیئت مدیره مجمع خیّرین کشور مطرح شد

آیت‌الله مکارم شیرازی: ازدواج جوانان سخت شده/ فضاهای مجازی آلوده است

مرجع تقلید شیعیان گفت: در گذشته مسئله ازدواج به این سختی نبود و دختران زود به خانه بخت می‌رفتند، حالا به عللی، مشکلاتی ایجادشده و ازدواج‌ها سخت شده است. به گزارش شهرکریمه به‌نقل از روابط عمومی مجمع خیرین کشور، آیت‌الله ناصر مکار‌م‌شیرازی در دیدار اعضای هیئت مدیره مجمع خیّرین کشور، هیئت مدیره جامعه خیرین حوزه‌های […]

مرجع تقلید شیعیان گفت: در گذشته مسئله ازدواج به این سختی نبود و دختران زود به خانه بخت می‌رفتند، حالا به عللی، مشکلاتی ایجادشده و ازدواج‌ها سخت شده است.

به گزارش شهرکریمه به‌نقل از روابط عمومی مجمع خیرین کشور، آیت‌الله ناصر مکار‌م‌شیرازی در دیدار اعضای هیئت مدیره مجمع خیّرین کشور، هیئت مدیره جامعه خیرین حوزه‌های علمیه خواهران کشور و رؤسا و مدیران ارشد مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، با بیان اینکه خیّرین، افرادی هستند که منبع برکات و خیرات و کارهای مهم و قابل توجه هستند، اظهار داشت: در مورد کارهای خیری که انجام می‌شود باید چند موضوع را در نظر گرفت. اول ببینیم که کجا آسیب‌پذیرتر است، یکی از این موارد، مسائل مربوط به خواهران است. ما در زمانی زندگی می‌کنیم که ابزار گناه خیلی زیاد شده و از همه مهم‌تر فضاهای مجازی آلوده است. این فضاهای مجازی در اختیار همه قرار گرفته و هرچه عوامل فساد بیشتر می‌شود، تلاش و کوشش ما هم به آن نسبت باید بیشتر شود.

وی ادامه داد: در این شرایط بدانید انجام دادن این کارها از هر زمانی مهم‌تر است، چون خطر بیشتر و آسیب شدیدتر است.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد‌: جامعه و خیرین ما متوجه شدند که کارهای فردی خیلی به سامان نمی‌رسد و باید کارها را جمعی انجام داد. حالا این کارها و این جمعیت‌های خیّری که تشکیل شده و کار از صورت فردی درآمده و به‌صورت جمعی اجرا می‌شود، بسیار عالی است. وقتی کار به صورت جمعی باشد، برنامه‌ریزی می‌شود، روی جاهای آسیب‌پذیر فکر می‌شود و طبق برنامه انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: در افق نظام اسلامی کارهای خیرتان نه تنها مانع ندارد بلکه افرادی هستند که به شما می‌پیوندند و کمک می‌کنند و دولت هم در این مسائل واقعاً باید کمک کند و بداند که خیّرین دارند بار دولت را از دوش آن برمی‌دارند؛ بنابراین باید کمک کنند ولی متأسفانه آن مقدار که لازم است، انجام نمی‌شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی ادامه داد: همانطور که گفته شد، مشکلات مربوط به زنان جامعه زیاد است. در گذشته مسئله ازدواج به این سختی نبود و دختران زود به خانه بخت می‌رفتند، حالا به عللی مشکلاتی ایجاد شده و ازدواج‌ها سخت است. در دانشگاه‌ها جمعیتی که دختران جذب می‌شوند بیش از جمعیت پسران هستند. این‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند؛ نه کاری دارند و به دلایلی ازدواج برای این‌ها آسان نیست و آسیب‌پذیرترین قشر جامعه می‌شوند، چون آسیب این‌ها از دیگر قشرها بیشتر است. حالا چه خوب که بیایند و جذب حوزه‌های علمیه خواهران شوند و یا آن‌هایی که جذب این حوزه‌ها شده‌اند، به این‌ها راهنمایی دهند و این‌ها به جای اینکه خدای ناکرده تبدیل به عنصر نامطلوب شوند، تبدیل به یک عنصر خدمتگزار شوند.

وی همچنین تأکید کرد: آماری که از فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران داده‌اند، آمار دلگرم‌کننده‌ای است که به برکت فعالیت شما خیّرین و برخی دیگر از برادران که توانسته‌اید این همه مدرسه ایجاد کنید، به این مرحله رسیده است.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.