×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
9دی سیلی سخت ملت به دشمنان و فتنه گران بود/امروز صراط مستقیم راه ولایت فقیه و انقلابی ماندن است

حضرت آیت الله نوری همدانی در همایش حوزه انقلابی با تاکید بر این که امروز صراط مستقیم راه ولایت فقیه و انقلابی ماندن است، گفت: یکی از آفت هایی که انقلاب اسلامی را تهدید می کند تحجر است؛ کسانی که اسلام را فقط در اخلاق و عبادت می دانند در اشتباه هستند.

به گزارش  شهرکریمه حضرت آیت الله حسین نوری همدانی در همایش حوزه انقلابی پشتوانه علمی، معنوی و سیاسی نظام اسلامی که امروز در سالن اجتماعات مدرسه دارالشفا برگزار شد، گفت: امروز وظیفه ما شناختن و شناساندن انقلاب اسلامی به تمام دنیا است.

 وی افزود: انقلاب ایران تتمه نهضت پیامبران الهی است و با انقلاب پیامبران در طول تاریخ ارتباط دارد؛ انقلاب اسلامی ایران ریشه در قرآن کریم و احادیث ائمه اطهار(ع) دارد و این انقلاب یک حرکت  معمول بشری نبود.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به ارکان انقلاب اسلامی و آفت هایی که آن را امروز تهدید می کند، عنوان کرد: ارکان انقلاب اسلامی سه چیز است که اسلام اولین و اصلی ترین رکن آن است چراکه قبل از انقلاب اسلام کنار گذاشته شده بود و اسلام بدون استکبارستیزی رواج داشت.

این مرجع تقلید ادامه داد: اولین گام انقلاب اسلامی شناساندن اسلام ناب محمدی برای مردم و همه جهان بود که امام خمینی(ره) با شجاعت قدم در این میدان نهاد؛ اسلام دینی است که در هیچ موضوعی ساکت نیست و هر چیزی که در زندگی انسان ها احتیاج بوده بیان شده و منکرات نهی شده است.

وی با بیان این که مردم رکن دوم انقلاب اسلامی هستند، اظهار داشت: مردم قبل انقلاب زیر سلطه استکبار و ظلم کوبیده شده و با سلطه سلاطین و کاخ نشینان تحقیر شده بودند اما انقلاب اسلامی مردم را هوشیار و به خود باوری در برابر سلاطین رساند و درس شجاعت و شهامت به مردم داد.

حضرت آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: همانطوری که پیامبران ابتدا سراغ مردم می رفتند و سپس با طاغوت مبارزه می کردند امام خمینی(ره) هم ابتدا با بیانیه ها مردم را بیدار کرد سپس با شاه به مبارزه پرداخت و بعد از انقلاب هم سفارش کردند که قدر این مردم را بدانید چراکه مردم صاحب این انقلاب هستند.

این مرجع تقلید با اشاره به رکن سوم انقلاب اسلامی ابراز داشت: ولایت فقیه را می توان به عنوان رکن سوم انقلاب اسلامی دانست و امام(ره) مسأله ولایت فقیه را که یک هدیه الهی بود مطرح کرد؛ باید در رأس یک حکومت اسلامی یا امام معصوم(ع) باشد یا نائب امام باشد که از لحاظ تقوا، شجاعت و مدیریت برتر باشد که امروز مقام معظم رهبری این مسؤولیت عظیم را بر عهده دارد.

وی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران جهان شمول است و کل جهان را زیر سلطه خود قرار داده است؛ تعالیم انقلاب اسلامی حد و مرز جغرافیایی خاص ندارد و روز به روز بر بیدارگری مستعضعفان در جهان افزوده می شود.

تحجر از آفت های انقلاب اسلامی است

حضرت آیت الله نوری همدانی عنوان کرد: انقلاب اسلامی مبتنی بر عدم وابستگی سیاسی، فرهنگی و اقتصادی به بیگانگان است؛ این انقلاب بر مبنای استکبار ستیزی نهاده شده است.

  این مرجع تقلید با اشاره به ظرفیت های انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: تربیت مجاهدان در عرصه های مختلف، ترویج فرهنگ شهادت در بین جوانان، مبارزه با صهیونیست و استکبار و ایجاد بسیج مردمی در تمام عرصه های انقلاب اسلامی را می توان از ظرفیت های انقلاب اسلامی نام برد.

وی گفت: یکی از آفت هایی که انقلاب اسلامی را تهدید می کند تحجر است؛ کسانی که اسلام را فقط در اخلاق و عبادت می دانند در اشتباه هستند چراکه اسلام یک مجموعه است که اگر یکی از آن مجموعه نباشد دیگر اسلام نیست، اسلام کامل اسلامی است که در آن فرهنگ، سیاست و اقتصاد و… وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: فقر یکی دیگر از آفت هایی است که انقلاب را می تواند تهدید کند؛ امروز باید به معیشت مردم رسیدگی شود تا مردم در رفاه باشند و مشکلات مردم و فقر از بین برود.

امروز صراط مستقیم راه ولایت فقیه و انقلابی ماندن است

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه فتنه در هر جامعه ای یک آفت محسوب می شود، گفت: امام علی(ع) در نهج البلاغه می فرماید سرآغاز همه فتنه ها هوا و هوس و چراغ سبز نشان دادن به دشمنان است؛ هیچ زمانی روزگار از فتنه ها خالی نبوده است بنابراین باید با بصیرت افزایی فتنه ها را شناخت و از آن ترسید.

این مرجع تقلید با بیان این که اسلام همیشه به یک فریادگر نیاز داشته و بدون فریادگر هرگز نمی توانست پیروز باشد، ابراز داشت: از آنجایی که اسلام از ابتدا به فریادگر نیاز داشته بنابراین این انقلاب هم به فریادگر نیاز دارد که امروز حوزه علمیه و روحانیت را می توان فریادگر انقلاب اسلامی دانست چرا که حوزه علمیه از ابتدای انقلاب پیشتاز بوده و هست و خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی با دین مردم ارتباط مستقیم دارد که نمونه بارز این ارتباط را می توان در 9 دی 88 درک کرد؛ مردم در 9 دی به دشمنان اسلام نشان دادند که انقلاب اسلامی یعنی دین اسلام و هر کس قصد سوء به انقلاب داشته باشد مثل یوم الله 9 دی ضربه سختی از ملت خواهد خورد.

وی در پایان سخنرانی خود گفت: امروز صراط مستقیم راه ولایت فقیه و انقلابی ماندن است چرا که انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور مهدی موعود(عج) است.

true
false
false
false

false
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی