به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی رحلت آیت‌الله محمد علی فیض گیلانی را تسلیت گفت. متن پیام به شرح زیر است: رحلت عالم گران‌قدر آیت‌الله محمد علی فیض گیلانی (رحمت الله علیه) عضو محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و از مبارزان سال‌های انقلاب، موجب تأثر و تألم گردید. […]به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی رحلت آیت‌الله محمد علی فیض گیلانی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

رحلت عالم گران‌قدر آیت‌الله محمد علی فیض گیلانی (رحمت الله علیه) عضو محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و از مبارزان سال‌های انقلاب، موجب تأثر و تألم گردید.

ایشان از شاگردان علمای برجسته‌ای همچون حضرات آیات عظام آقایان: بروجردی، امام خمینی و محقق (رحمت الله علیهم) بود.

این عالم جلیل‌القدر قبل از پیروزی انقلاب در مبارزات سیاسی و در حمایت از امام خمینی (قدس سره) نقش داشت و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز خدمات فرهنگی بسیاری را به انجام رسانید و در مسئولیت‌هایی ازجمله: ریاست و قائم مقام دیوان عدالت اداری، نماینده امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) در دانشگاه الزهرا (سلام الله علیها)، دو دوره عضویت در مجلس خبرگان رهبری و عضویت در شورای گزینش قضات به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این فقیه پرهیزگار را به پیشگاه حضرت بقیة‌الله الاعظم (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف)، مراجع عظام تقلید (دامت‌برکاتهممقام معظم رهبری (مدظله العالی)، حوزه‌های علمیه و همچنین به بیت مکرم، شاگردان و علاقه‌مندان ایشان تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم، علوّ درجات، غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر جزیل را از خداوند متعال خواستار است.